خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چند اشتباه در انتخاب فرش ماشینی

چند اشتباه در انتخاب فرش ماشینی
خرید اینترنتی امن

قطعا آگاهی برای خرید هر کالا میزان رضایت و دسترسی به بهترین ها را امکان پذیر می نماید که این موضوع در خرید فرش ماشینی به ویژه سری محصولات شهر فرش کاشان نیز تاثیر دارد؛ یعنی با در نظر گرفتن قواعد و اصول و جوانبی که تاثیر گذار برای انتخاب خواهد بود، می توانید به بهترین فرش ماشینی در بازار دست یابید. اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد توجه و در نظر داشتن چند اشتباه رایج در انتخاب فرش ماشینی است که عدم آگاهی و توجه به آن می تواند انتخاب شما را تحت تاثیر قرار دهد و بدین جهت اطلاع از آن حائز اهمیت گشته است. فلذا بدین منظور بوده که دست نوشته مربوطه توسط گروه کارشناسی فروشگاه فرش کاشانک در باب بیان چند اشتباه در انتخاب فرش ماشینی گرد آوری شده است که با مطالعه آن بتوانید آگاهی خود را در زمینه خرید و انتخاب فرش ارتقا بخشید.

 

اشتباهات رایج در خرید فرش ماشینی

همان طور که قطعا آگاهی دارید فرش یکی از اجزای تاثیر گذار بر دکوراسیون به شمار می رود که امروزه با تاثیر پذیری از نرخ ارز در جامعه قیمت های بالایی را دارا است. پس قطعا انتخاب نادرست و اشتباه علاوه بر این که عدم تناسب بین دکوراسیون و ناهماهنگی را ایجاد می کند منجر به هدر رفت بودجه شما در خرید خواهد گشت، که این موضوع اهمیت آگاهی از اشتباهات رایج در خرید فرش ماشینی را نشان می دهد که در زیر به آن اشاره شده است.

خرید فرش با سایز دلخواه

قطعا یکی از اشتباهات رایج در انتخاب و خرید فرش ماشینی، خرید فرش با سایز دلخواه بدون در نظر گرفتن اصول و قواعدی است که باید در این زمینه انجام شود. در باب انتخاب فرش با سایز مناسب برای هر یک از فضا های مورد نظر بهتر است در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که قطعا فرش انتخابی باید نسبت به فضا کوچکتر باشد. به طور مثال برای پوشش یک فضای 12 متری انتخاب فرش ماشینی 12 متری کاملا اشتباه است بهتر است برای این محیط فرش 9 متری انتخاب گردد تا فضایی در حدود 30 تا 50 سانتی متری بین لبه فرش تا دیوار وجود داشته باشد. البته گاها به سبب این که کف پوش منازل از نوع موزاییک است نه پارکت و سرامیک افراد دست به این انتخاب می زنند که در این باره نیز بهترین راهکار پوشش فضای خالی با موکت است تا این که فرش با سایز بزرگ انتخاب شود.

به غیر از انتخاب سایز فرش پذیرایی مناسب موضوع دیگری که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد بحث چینش دکوراتیو در این فضا است. با وجود مبلمان در کنار فرش برای فضای منازل بهتر است از فرش های مستطیلی شکل که امروزه رواج بیشتری را در خرید و انتخاب دارند استفاده نماییم. بهتر است در این باره به این امر توجه داشته باشید که باید چینش مبلمان در فضایی که فرش نیز در آن قرار دارد، به گونه ای باشد که پایه های جلویی مبلمان بر روی آن قرار گیرد. البته در فضا های کوچک تر می توانید از فرش های گرد و مربعی نیز استفاده نمایید. توجه به این که اگر انتخاب شما فرش های دستبافگونه است هم چون فرش 1500 شانه بهتر است حتی همان پایه های جلویی بر روی فرش قرار نگیرد زیرا ظرافت بالای این محصول گاها در اثر سایش و فشار شکل ظاهری خود را از دست می دهد، نیز از نکاتی است که باید به آن توجه نمایید.

در باب خرید فرش با سایز دلخواه برای اتاق خواب بهتر است فرش با ابعادی انتخاب شود که قسمت جلویی تخت خواب پوشش داده شود. برای قسمت غذا خوری نیز باید فرش به قدری بزرگ انتخاب گردد که با کشیدن صندلی به عقب برای نشستن کل صندلی بر روی فرش قرار داشته باشد.

نکته دیگری که می تواند خود به عنوان یک اشتباه نیز از آن نام برد عدم انتخاب چند تخته فرش برای منازل است. شما می توانید به جای یک فرش بزرگ از چندین تخته فرش با سایز کوچک برای جداسازی و تفکیک فضا مثل قسمت تی وی روم از پذیرایی اقدام نمایید که خود جذابیت دکوراسیون را بیشتر می نماید.

عدم توجه به رنگ فرش برای خرید

یکی دیگر از اصولی که برای خرید فرش باید در نظر بگیرید دقت در انتخاب رنگ بندی فرش است که با هارمونی رنگی دکوراتیو باید هماهنگی داشته باشد. قاعده کلی که در این زمینه وجود دارد انتخاب چند درجه تیره تر رنگ فرش نسبت به مبلمان و پرده است اما می توان به طور عکس نیز از این قاعده برای چینش بهره گرفت یعنی انتخاب مبلمان تیره تر از رنگ فرش باشد. در انتخاب طیف رنگ های خنثی که امروزه بسیار در تولید فرش های ماشینی به کار گرفته شده است و از استقبال خوبی برخوردار است هم چون رنگ فرش فیلی بهتر است از تناژ رنگ های سرد یا گرم برای روح بخشی به فضا و تکمیل هارمونی رنگی دکوراتیو استفاده نمود.

استفاده از رنگ های یکسان به ویژه نوع رنگ های خنثی برای مبلمان و فرش علاوه بر کاهش جذابیت فضا محیط بی روح و کسل کننده را ایجاد می نماید که قطعا با قرار گرفتن در آن بعد از یک مدت دل زده می شوید.
البته در انتخاب رنگ باید به این اصل نیز توجه نمایید که برای فضا های کوچک از رنگ های روشن و در فضا های بزرگ از رنگ بندی های تیره استفاده شود.

عدم توجه به تناسب بین طرح فرش با دکوراسیون

قطعا باید سبک دکوراسیون خود را برای انتخاب و خرید فرش ماشینی در نظر بگیرید. دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک باید با سری فرش های کلاسیک پوشش داده شوند و انتخاب نوع فرش مدرن و فانتزی برای این فضا کاملا نادرست است همچنین بالعکس برای سبک دکوراسیون مدرن انتخاب فرش کلاسیک اشتباه است.

علاوه بر سبک معماری در نظر گرفتن ابعاد فضا در انتخاب طرح فرش نیز می تواند تاثیر گذار باشد. به طور قطع می دانید که بهتر است برای منازل کوچک فرش با طرح های ساده و خلوت تر انتخاب گردد تا فضایی دلباز را برای شما ایجاد کند یعنی انتخاب نمونه فرش هایی مثل طرح اسلیمی، فرش طرح افشان و... .
اما این موضوع در وسعت منازل بزرگ تر بلعکس می باشد یعنی می توان از نقش و نگاره های فرش با طرح شلوغ هم چون طرح فرش باغ ارم و... استفاده نمود که فضا را صمیمی تر نماید. البته باید به این امر نیز توجه نمایید که انتخاب فرش طرح شلوغ علاوه بر بحث وسعت، بهتر است در منازلی انتخاب گردد که خلوت تر هستند و مبلمان و پرده آن دارای طرح ساده است، همچنین برای انتخاب فرش طرح خلوت علاوه بر فضا های کوچک استفاده از آن برای مکان هایی با شلوغی زیاد در دکوراسیون مناسب است.

نکته مهمی که در زمینه خرید طرح فرش مناسب وجود دارد بحث توجه به میزان آلودگی این سری از محصولات است. قطعا در منازل کوچک چون تردد در فضا زیاد است امکان آلودگی وجود دارد و این موضوع در انتخاب فرش های طرح ساده با رنگ های روشن سریعا نشان داده می شود که در این باره انتخاب فرش با طرح شلوغ و رنگ روشن پیشنهاد می گردد.

توجه به کاربرد فرش برای خرید

از دیگر اشتباهات رایجی که در خرید فرش وجود دارد عدم توجه به کاربرد فرش است. قطعا انتخاب و خرید فرش پذیرایی با فرش آشپزخانه و اتاق خواب متفاوت است. بهترین انتخاب برای فرش آشپزخانه خرید محصولاتی چون گلیم فرش، گبه و فرش های با طرح مختص آشپزخانه که در دسته بندی فرش های فانتزی و مدرن قرار دارد، است و به طبع استفاده در این مکان از تراکم گره ای و ارتفاع خاب کم برخوردار است. انتخاب فرش شگی و پرزبلند برای این مکان انتخابی نادرست است.
در باب فرش اتاق خواب نیز انتخاب طرح های فرش مدرن و فانتزی گزینه مناسبی است.
انتخاب طرح فرش یکسان برای تمامی فضاهای منازل که توسط افراد رخ می دهد نیز یک اصل اشتباه است.

در باب کاربری خرید فرش پذیرایی مهمترین اصل بحث ظرافت و زیبایی این محصولات است که باید مد نظر قرار داده شود زیرا در این محصول که در اولین نگاه به چشم مخاطب می آید زیبایی حرف اول را می زند. پس در این زمینه بهترین گزینه انتخاب سری فرش های ماشینی با تراکم های مختلف ارائه شده در بازار هم چون فرش 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه و فرش 1200 یا فرش 1500 شانه است که بسته به بودجه و در نظر گرفتن سلیقه و سری اطلاعاتی که در باب آن وجود دارد می توان به خرید آن دست یافت.

 

خرید بهترین نوع فرش ماشینی

اطلاعات بیان شده در بالا چند اشتباه در انتخاب فرش ماشینی است که در نظر گرفتن آن به عنوان اصول اساسی می تواند به خرید بهترین نوع فرش ماشینی بیانجامد. البته به این اصل نیز توجه نمایید که قطعا انتخاب فرش ماشینی علاوه بر موضوعات بیان شده باید از جنبه کیفی نیز بهترین باشد که در نوع بافته های ماشینی بسته به نوع نخ مصرفی آن این موضوع بیان می گردد.

بهترین نوع نخ بافت برای فرش های ماشینی به ویژه محصولات کلاسیک از نوع الیاف آکریلیک هیت ست شده هستند که علاوه بر مقاومت و دوام بالا در برابر حرارت و گرما از خاصیت ضد آلرژی بودن و حساسیت برخوردار است.

در نوع فرش های مدرن و فانتزی علاوه بر نوع آکریلیک می توان به الیاف هایی چون پلی پروپیلن و پلی استر در بافت اشاره داشت که در این دسته خود می تواند کیفیت بالایی را ارائه نماید.

بهتر است برای خرید بهترین فرش ماشینی به سراغ خود تولید کننده بروید تا بتوانید به دور از هر تبلیغ و بحث سودجویان به انتخابی مناسب دست بزنید. تولید کنندگانی چون مجموعه فرش کاشانک که هم به شکل حضوری و هم به شکل آنلاین تنوعی از طرح و رنگ در دسته بندی های مختلف را با قیمت تولیدی آماده به فروش دارند و در باب اعتماد مشتریان ارائه گارانتی را در نظر گرفته اند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا