خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

بررسی انواع رنگ فرش ماشینی

انواع رنگ فرش ماشینی جدید
خرید اینترنتی امن

آنچه بیش ترین تاثیر را بر ظاهر و زیبایی دکوراسیون خانه ما دارد رنگ و طرح فرش های ماشینی هستند. رنگ فرش به حدی مهم و اثرگذار است؛ که می تواند با ایجاد خطای دید خانه را بیش از ابعاد واقعی نشان داده و یا کوچک تر از آن چه که هست ببیننده القا کند این مهم ترین تاثیری که رنگ فرش در دکوراسیون دارد اما تنها تاثیر نخواهد بود. به دلیل اهمیت رنگ و طرح، گروه تولیدی فرش کاشانک، لازم دیدند تا اطلاعاتی مفید در زمینه بررسی انواع رنگ فرش ماشینی انجام دهند.
با این مقدمه کوتاه به سراغ اصل موضوع می رویم و در مورد انواع رنگ فرش در دکوراسیون صحبت می کنیم. در نظر داشته باشید که انتخاب صحیح و اصولی رنگ فرش ماشینی تماماً بر عهده صاحب خانه می باشد صاحب خانه هنگام انتخاب رنگ فرش ماشینی از بین انواع رنگ های موجود که بسیار هم متنوع هستند باید بتواند علاوه بر در نظر گرفتن اصول زیبایی از جمله ست بودن زیبا بودن هم خوان بودن و غیره به کار بردن فضا هم دقت داشته باشد و رنگ فرش را به تناسب کاربرد فضای خانه را انتخاب کند. با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله با انواع رنگ فرش در دکوراسیون آشنا شده و بدانیم کدام رنگ برای کدام قسمت خانه جذابیت بیشتری دارد.

انواع رنگ فرش در دکوراسیون
امروزه رقابت تولید کنندگان خصوصاً تولید کنندگان فرش های ماشینی کاشان بر سر شاخص های مختلفی خواهد بود که کیفیت استفاده از بهترین الیاف در تولید دوام و ماندگاری تنها قسمت کوچکی از این شاخص ها می باشد.

در کنار تمامی شاخص‌ ها زیبایی هم یکی از این ها به شمار می‌ آید زیبایی که به حد اعلای در فضای خانه نمایان می شود البته اگر درست انتخاب کنیم و اگر به عنوان صاحب خانه انتخاب غلطی داشته باشیم ؛ نه تنها فضای خانه نازیبا خواهد بود بلکه این نازیبایی در دراز مدت بر روح و روان اعضای خانواده اثر گذار بوده و روان ما را پریشان و آشفته خواهد کرد.
رقابت تولید کنندگان کاشانی بر سر تولید فرش های زیبا موجب شده که امروزه ما دنیایی از فرش های ماشینی را در اختیار داشته باشیم و بتوانیم از بین انواع مختلف رنگ و طرح آن چه باب میل ما و اعضای خانواده ما است را خریداری کنیم.
تنوع رنگ و طرح و نگاره ها در فرش های ماشینی و همچنین صنعت نساجی به حدی است که در این مقاله تنها مجال پرداختن به انواع رنگ فرش در دکوراسیون را داریم.
اگر وارد فروشگاه های اینترنتی فروش فرش ماشینی بشوید، خواهید دید که هیچ محدودیتی برای خرید رنگ فرش ماشینی وجود نداشته و طرح‌ های زیبا در طیف رنگی وسیعی نقش بسته است. اما سوالی که برای ما پیش می‌آید این است که با وجود این تنوع ما کدام رنگ را انتخاب خواهیم کرد انتخابی به مراتب زیبا و چشم نواز انتخابی است که بتواند زیبایی خانه ما را تکمیل کند و در دو مورد خوش بدرخشد مورد اول آنکه رنگ فرش با ابعاد و میزان نورگیری خانه هماهنگ باشد و مورد دوم ست بودن رنگ فرش با سایر اجزاء دکوراسیون است.
اگر خانه شما بزرگ است و پنجره های متعدد نور کافی را وارد خانه می کند، دلیلی برای محدودیت انتخاب از بین طیف رنگی گسترده وجود ندارد اما اگر آپارتمان نشینی و شهر نشینی موجب شده انتخاب شما خانه ای کوچک و فاقد نور کافی باشد باید قدردان طراحان فرش های ماشینی باشیم چرا که خلق طرح های هنرمندانه و هوشمندانه به کمک ما آمده‌ اند و با ارائه فرش های رنگ روشن از قبیل فرش زمینه کرم، فرش طوسی تا حد زیادی دل گیر بودن و کوچک بودن خانه ها را مرتفع نموده اند.
مقاله مربوطه: فرش طوسی در دکوراسیون
هر چند علاوه بر رنگ انتخاب نگار هم در فضا تاثیر گذار است برای فضا های کوچک و یا شلوغ رنگ های روشن با طرح های خلوت یا نگاره های بزرگ انتخاب مناسبی است در حالی که برای فضا های بزرگ رنگ های تیره و نگاره های شلوغ و پیچیده زیبایی خانه را تکمیل می کند.
برای فضاهای کوچک و پررفت و آمد بهتر است از رنگ های جدید بژ، فیلی، نقره ای، گردویی و بادامی استفاده کنید. این فرش های با رنگ جدید، هم آلودگی را کمتر در خود نشان می دهند و هم اینکه فضای منزل را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهند.
فرش سرمه ای، لاکی و قرمز، زغالی را بهتر است برای مکان های پرنور و دلباز و بزرگ سفارش دهید.
مقاله مربوطه: انواع فرش سرمه ای جدید
ست کردن فرش های با رنگ روشن با دیگر وسایل منزل از جمله مبلمان و پرده ها راحت تر است تا ست کردن فرش های تیره با دیگر وسایل. برای مثال شما می توانید فرش کرم را با مبلمان قهوه ای، سرمه ای، صدفی و یا آبی ست کنید.
خرید فرش ماشینی در رنگبندی مختلف
شانه و تراکم و جنس فرش در زیبا نشان دادن فرش ماشینی بسیار مهم هستند. محصولات در هررنگی که باشند اگر به صورت شانه و تراکم بالا و با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشند، زیباتر جلوه می دهند.
سری به بازار بزرگ فرش بزنید و با عدم محدودیت در زمینه انتخاب طرح آشنا شوید در این بین هم خوانی رنگ پرده ها و مبلمان با رنگ فرش هم حائز اهمیت است فرش های ماشینی یکی از مهمترین ابعاد خانه را به خود اختصاص می‌ دهند و طبیعی خواهد بود اگر تاثیر فرش ماشینی را به عنوان تاثیر مهم ترین بعد خانه بر دکوراسیون بیش از حد تصور مهم تلقی کنیم. در انتخاب و هماهنگ بودن رنگ فرش ماشینی با سایر اجزاء دکوراسیون طیف رنگی سیر و نیم سیر یا تیره و روشن را مد نظر قرار دهید.
از سوی دیگر اگر مکان مورد نیاز فرش ماشینی پر تردد و در معرض آلودگی های سطحی است انتخاب رنگ روشن توصیه نمی شود البته می توانید نگاهی به فرش های ماشینی ترک داشته باشید چراکه الیاف این بافته ها اصطلاحا چرک تاب بوده و لکه ها را نمایان نمی کند.
هنگام خرید فرش ماشینی تأثیر رنگ و طرح بر زیبایی و ظاهر فرش را از یاد نبرید و با علم به این موضوع که فرش های ماشینی مهم ترین عنصر دکوراسیون هستند و رنگ ها اولین مورد در جلب توجه مخاطب، از بین تنوع رنگی بی نظیر و انواع رنگ فرش بهترین را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.
فروشگاه های اینترنتی به جهت ارائه تمامی رنگ ها و طرح ها مکان قابل قبولی برای خرید هستند ، بجز فروشگاه های اینترنتی که تحت نظارت و حمایت برند های معروف و معتبر مدیریت می شوند هیچ فروشگاه دیگری نمی تواند تمامی رنگ ها و طرح ها را به صورت یکجا در اختیار شما قرار دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا