خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

راهنمای انتخاب طرح فرش

انتخاب طرح فرش
خرید اینترنتی امن

بیشتر خریداران، به دنبال خرید به روز ترین طرح فرش هستند. امروزه انتخاب طرح فرش راحت تر از گذشته است چون متنوع ترین طرح ها تولید می شوند و در یک فروشگاه، شما می توانید هزاران طرح را ببینید. قبل از انتخاب طرح باید تصمیم بگیرید که چه نوع دکوراسیونی برای خانه خود می خواهید. مسلما خرید فرش ماشینی برای دکوراسیون مدرن متفاوت از کلاسیک و سنتی است. در ادامه با ما همراه باشید تا زیباترین طرح فرش ماشینی که تناسب با دکوراسیون شما دارد را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب طرح فرش
فرش های کلاسیک و سنتی معمولا نقش های ریز تر و نگاره های شلوغ تری دارند. این محصولات بیشتر در شانه و تراکم بالا بافته می شوند و از آن ها با عنوان فرش های دستبافتگونه یاد می شود. محصولاتی هستند که به صورت فرش 1500 شانه با تراکم 4500، 1200 شانه با تراکم 3600، 1000 شانه با تراکم 3000 و فرش های 700 شانه بافته می شوند. فرش های طرح افشان، فرش طرح ترنج، طرح خشتی، شکارگاه، فرش طرح باغ ارم، حوض نقره، طرح بهشت، فرش طرح ریز ماهی و ... جز دسته کلاسیک و سنتی هستند.
از مزیت طرح های کلاسیک و سنتی این است که رنگبندی بیشتری دارد و به راحتی می توانید آن را با مبلمان و دیگر وسایل منزل ست کنید. بهتر است از فرش های طرح شلوغ برای فضاهای بازتر و بزرگتر استفاده شود و از طرح های خلوت برای فضاهای تنگ تر و با دکوراسیون شلوغ.
فرش طرح افشان که در مدل های مختلفی چون افشان اسلیمی، افشان گل ریز، افشان شاه عباسی و ... ارائه می شود برای فضاهای کوچک و تنگ بسیار مناسب است. امروزه تقاضای این طرح فرش ماشینی زیاد شده است چون بیشتر فضاهای خانه، کوچک و یا آپارتمانی است. از طرفی دیگر این طرح زیبا، جز طرح های کلاسیکی است که می توان از آن در فضاهای مدرنیته و امروزی نیز استفاده کرد.
فرش طرح خشتی دارای  خشت هایی شبیه مربع و یا مستطیل است که در داخل آن گل های ریز با اشکال مختلف وجود دارد. این فرش طرح جدید هم برای دکوارسیون های مدرنیته مناسب هست و هم برای دکوراسیون های کلاسیک و جز طرح های شلوغی است که می توان از این طرح شلوغ در فضاهای کوچک و تنگ نیز استفاده کرد.
فرش طرح ترنج دار بدین صورت است که ترنج فرش در مدل های مختلف در مرکز قالی است که این ترنج می تواند بزرگ یا کوچک باشد. بهتر است از طرح های ترنج و لچک دار برای فضاهای کلاسیک و سنتی استفاده شود.
فرش های کلاریس و چاپی کلاسیک نیز از محصولات جدید هستند که طرح زیبای آن با دنیایی از پالت رنگی روی فرش خام و سفید چاپ می شوند.
اگر از طرح های شلوغ سنتی و کلاسیک خسته شده اید می توانید به سراغ مدل های مدرن روید. فرش های مدرن فانتزی از طرح های به روز و امروزی هستند و معمولا به رنگ خنثی می باشند. فرش های چهل تیکه که جلوه ی بی نظیری به فضا می دهند، فرش های وینتیج، شنل، شگی، فرش فریز از محصولات مدرن می باشند. فرش های چهل تیکه ماشینی که طرح آن تقریبا همانند خشتی است از تکه های مختلف تشکیل شده است ولی بر خلاف طرح فرش خشتی، داخل آن گل و بوته نیست.
فرش های وینتیج نیز همانند قالی های عتیقه کهنه است که می توانید از این محصولات زیبا در دکوراسیون های مدرنیته و کلاسیک استفاده کنید.
فرش چهل تیکه مدرنیته
چند نکته در انتخاب طرح فرش ماشینی
- اگر فضای منزل شما بزرگ است و مجبور هستید آن را مرزبندی کنید بهتر است از طرح متفاوت استفاده کنید. برای مثال در قسمت پذیرایی از طرح کلاسیک، در قسمت غذاخوری و یا نشیمن از فرش مدرن وینتیج و یا چهل تیکه استفاده کنید.
فرش وینتیج مدرن
-    اگر فرش طرح شلوغ را انتخاب کرده اید بهتر است رنگ موکت و یا سرامیک روشن و ساده باشد.
-    برای اتاق خواب بهتر است از طرح های مدرنیته استفاده کنید چون اتاق خواب پر از وسیله است و استفاده از طرح شلوغ، هارمونی اتاق را به هم می ریزد.
-    قبل از توجه به طرح فرش، دقت کنید که بالاترین کیفیت را خریداری کنید. طرح های زیبا وقتی جلوه دارند که با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند.
- اگر به دنبال این هستید که فرش دکوراسیون شما به نوعی در دکوراسیون بدرخشد و تمامی نگاه ها به سمت فرش معطوف شود بهتر است از فرش های طرح سه بعدی استفاده کنید. در دسته محصولات کلاریس فروشگاه فرش کاشانک، فرش طرح سه بعدی به وفور یافت می شود و شما می توانید بر حسب دکوراسیون خود، این طرح های زیبا را انتخاب کنید.
قالی طرح سه بعدی
خرید فرش طرح ایرانی
شما می توانید انواع طرح های کلاسیک و سنتی، مدرنیته، فرش طرح پتینه، چهل تیکه، طرح های عشایری که به صورت گلیم و گبه است و ... را با قیمتی ارزان و کیفیتی بالا و با ضمانت نامه و گارانتی از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک به صورت حضوری و اینترنتی خریداری کنید. در صفحه اصلی وب سایت فرش کاشانک، تمامی محصولات دسته بندی شده اند و شما با ورود به هر دسته از فرش ماشینی کاشان، می توانید با دنیایی از طرح های آن روبرو شوید.
عکس طرح فرش کاشان به همراه مشخصات آن با توضیحات کامل در وب سایت موجود است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا