خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش طرح شکارگاه

فرش طرح شکارگاه ✔️ یکی از طرح ها و نقشه های خوش رنگ، جذاب و زیباست که نقشه این طرح بدین صورت است که شاهان در حال شکار حیوانات هستند یا اینکه آن ها را شکار کرده اند.
نمایش 1 تا 3 (از 3 محصول)
فرش تخفیف 1200 شانه طرح شکارگاه
شناسه محصول :

 فرش تخفیف 1200 شانه طرح شکارگاه 

6,750,000 تومان

فرش 1200 شانه 8 رنگ طرح شکارگاه
شناسه محصول : 00412088

 فرش 1200 شانه 8 رنگ طرح شکارگاه 

7,450,000 تومان

فرش طرح شکارگاه سرمه ای 1000 شانه 8 رنگ
شناسه محصول : 0810809

 فرش طرح شکارگاه سرمه ای 1000 شانه 8 رنگ 

ناموجود

فرش طرح شکارگاه چیست؟

فرش طرح شکارگاه چیست؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان به طرح فرشی اشاره داشت که در آن انواع حیوانات اهلی و وحشی مانند گوزن و آهو و افرادی سوار بر اسب در حال کمان انداختن به سوی این حیوانات هستند که تداعی کننده محیطی به نام شکارگاه برای بیننده است. پیاده‌سازی این طرح در قالب فرش سبب نام گذاری آن به عنوان فرش طرح شکارگاه ماشینی و جذابیت بالای آن جهت استفاده به عنوان فرش در منازل با اصالت ایرانی شده است.

 

اطلاعاتی درباره نقشه فرش شکارگاه و تاریخچه آن

در ین قسمت می‌خواهیم من باب آشنایی هرچه بیشتر، به ارائه اطلاعاتی درباره نقشه فرش شکارگاه و تاریخچه آن بپردازیم. فرش شکارگاه کاشان طرحی جذاب و بی نظیر از نقوشی است که هر یک از طرح‌های به کار رفته در آن بیانگر نمادی از اصالت ایرانی است که با ارائه و طراحی آن به صورت قالی و یا فرش ماشینی نقشه شکارگاه، در صدد زنده نگه داشتن این هنر اصیل ایرانی و تاریخ این رسم دیرینه بوده‌اند.

اما اگر بخواهیم در رابطه با فرش ماشینی نقش شکارگاه صحبت کنیم، باید بگوییم که طرح و نگاره‌های این نقشه برمی‌گردد به دوران هخامنشی که پادشاهان در آن دوره علاقه بسیاری به شکار در مناطق کوهستانی و سرسبز به عنوان تفریح و سرگرمی داشتند. حتی با مشاهده فرش ماشینی نقش شکارگاه و لباس شکارچیان که منوط به همان دوره است، می‌توان به قدمت این طرح پی برد. علاقه زیاد پادشاهان به شکار سبب شده تا از این تفریح آنان به عنوان رسمی دیرینه در بین پادشاهان ایرانی یاد شود و با نقش نگاری صحنه‌ای انتزاعی از روی فرش، این سنت را تا همیشه زنده نگه دارند.

 

بررسی خصوصیات فرش ماشینی شکارگاه کاشان

بررسی خصوصیات فرش ماشینی شکارگاه کاشان به جهت ارائه آن در تراکم و جنس‌های مختلف در بازار برای مشتریان به جهت اطمینان از کیفیت آن، بسیار حائز اهمیت است که بدین منظور در این قسمت بدان پرداخته شده است. فرش طرح شکارگاه کاشان به عنوان طرحی اصیل و پرطرفدار در تراکم‌های مختلفی ارائه می‌شود که با وضوح‌ترین آن را می‌توانید در تراکم‌های بالایی چون فرش شکارگاه ماشینی هزار شانه و یا فرش ماشینی شکارگاه 1200 شانه مشاهده نمایید. از طرفی تعداد و تنوع رنگبندی که در طراحی این نقشه پر رنگ و لعاب استفاده می‌شود، به جهت نمایش واقعی طرح بسیار مهم است.

به کارگیری از الیاف بافت اکریلیک هیت ست به عنوان مرغوب‌ترین الیاف بافت فرش ماشینی که علاوه بر دارا بودن خصوصیات کیفی عالی، از ظاهری براق و رنگ‌پذیری بالایی نیز برخوردار است، در جلوه و جذابیت بالای این طرح نمایشی بسیار اثر گذار بوده است. از ویژگی‌های خوب این الیاف نیز می‌توان به مواردی همچون عدم پرزدهی، ضد حساسیت بودن، نرمی و لطافت، خاصیت ارتجاعی و وزن سبک آن اشاره داشت که سبب کیفیت بالای این طرح و نقش اصیل و ماندگار شده است.

 

انواع سبک فرش ماشینی با طرح شکارگاه

اصولا طرح‌های پرطرفداری از فرش ماشینی در مدل‌های مختلفی ارائه می‌شود که در این قسمت می‌خواهیم به معرفی انواع سبک فرش ماشینی با طرح شکارگاه بپردازیم. فرش طرح شکارگاه تبریز که اصالتی دیرینه دارد و قابی از یک منطقه شکارگاه و شکارچیان در حال شکار حیوانات اهلی و وحشی را به تصویر کشیده است. فرش شکارگاه تبریز که در ابتدا به صورت دستبافت ارائه می‌شد، با گسترش یافتن صنعت فرش بافی، امروز به فرش ماشینی شکارگاه تبریز با قیمتی مناسب‌تر نیز ارائه می‌گردد. مدلی دیگر از این نقشه نیز فرش ماشینی طرح خشتی شکارگاه نام دارد که در آن قاب‌بندی‌های متعدد و کوچکی صورت گرفته که هر خشت آن دارای نقوشی از حیوانات اهلی و وحشی، گل و بوته به همراه درختان منطقه شکارگاه است که این مدل نیز یادآور این سنت اصیل و دیرینه پادشاهان ایرانی است.

 

پرفروش‌‍‌ترین رنگبندی فرش ماشینی مدل شکارگاه

از سری پرفروش‌‍‌ترین رنگبندی فرش ماشینی مدل شکارگاه نیز در بین انواع رنگ ارائه شده از آن می‌توان به فرش طرح شکارگاه سرمه ای به عنوان رنگی تیره مناسب برای فضاهای پرتردد، فرش طرح شکارگاه کرم نیز به عنوان رنگی روشن از این طرح ارائه شده که نقوش و نگاره‌های رنگی در آن از جذابیت زیادی برخوردار شده و می‌توانید آن را برای فضاهای کم تردد مورد استفاده قرار دهید. فرش طرح شکارگاه آبی نیز به عنوان رنگی خاص و روشن، جذابیت زیادی از این نقشه را به همراه داشته که مورد استقبال علاقمندان به این فرش طرح اصیل ایرانی برای طراحی دکوراسیونی خاص قرار گرفته است.

 

کاربرد فرش ماشینی کاشان طرح شکارگاه

از کاربرد فرش ماشینی کاشان طرح شکارگاه می‌توان مواردی از جمله تراکم، جنس، طرح و رنگ و ابعاد را مورد بررسی قرار داد. به کارگیری از فرش ماشینی طرح شکارگاه 6 متری به عنوان سایزی کوچک در دکوراسیون‌های امروزی از جلوه بهتری برخوردار است که حتی می‌توان از آن به عنوان یک قاب دیواری به عنوان فرش زینتی استفاده نمود. اما به طور کلی به کارگیری از این طرح و نقش جذاب برای دکوراسیون‌های اصیل ایرانی و سنتی بسیار مناسب و دارای هماهنگی لازم خواهد بود. از طرفی کارآیی این طرح سنتی با توجه به تراکم و ظرافت آن می‌تواند هم به عنوان فرش پذیرایی و هم به عنوان فرش مناسب اتاق خواب و نشیمن نیز مناسب باشد.

 

بررسی قیمت فرش ماشینی طرح شکارگاه

به جهت بررسی قیمت فرش ماشینی طرح شکارگاه می‌توان به عواملی چون تراکم گره به کار رفته در بافت آن، تعداد رنگبندی نقشه، سایز و وزن، جنس الیاف مصرفی و دستگاه بافنده آن اشاره داشت که بالاترین مقادیر مسلما هزینه بیشتری را به دنبال دارد که به عنوان مثال تولید تراکم‌های بالا را می‌توان پر هزینه‌تر نسبت به تراکم‌های پایین دانست. اما به صورت کلی طرح شکارگاه به عنوان سبکی سنتی و اصیل در کاهش یا افزایش قیمت این محصول تاثیری ندارد.

 

خرید اینترنتی فرش طرح شکارگاه قیمت مناسب

به منظور خرید اینترنتی فرش طرح شکارگاه قیمت مناسب می‌توانید به معتبرترین نمایندگی فروش فرش ماشینی طرح شکارگاه یعنی فروشگاه فرش کاشانک مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش با عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات توانسته بسیاری از هزینه‌‌های اضافی را کاهش داده و بدین طریق محصولات پرطرفداری چون نقشه شکارگاه را با قیمت مناسب و کیفیت عالی ارائه نماید.

برگشت به بالا