خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش طرح خشتی

فرش خشتی به صورت قاب ها و خشت های منظم در کنار هم طراحی شده است که برای انواع دکوراسیون های کلاسیک، مدرن و مینیمال مناسب است.
نمایش 1 تا 9 (از 9 محصول)
فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته خشتی ترنج دار
شناسه محصول : 1211HB

 فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته خشتی ترنج دار 

6,750,000 تومان

فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته طرح ترنج حاشیه خشتی
شناسه محصول : 1206HB

 فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته طرح ترنج حاشیه خشتی 

6,750,000 تومان

فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته طرح خشتی
شناسه محصول : 1205HB

 فرش تخفیفی 1200 شانه گل برجسته طرح خشتی 

6,750,000 تومان

فرش تخفیفی 1200 شانه طرح خشتی ترنج دار
شناسه محصول :

 فرش تخفیفی 1200 شانه طرح خشتی ترنج دار 

6,750,000 تومان

فرش صادراتی 1200 شانه گلبرجسته طرح خشتی ترنج دار
شناسه محصول : 07126370HB

 فرش صادراتی 1200 شانه گلبرجسته طرح خشتی ترنج دار 

7,950,000 تومان

فرش 1200شانه گلبرجسته ترنج دار خشتی
شناسه محصول : 07126370HB

 فرش 1200شانه گلبرجسته ترنج دار خشتی 

7,950,000 تومان

گبه فرش خشتی
شناسه محصول : 003G6C10

 گبه فرش خشتی 

590,000 تومان

گبه فرش خشتی
شناسه محصول : 003G6C3

 گبه فرش خشتی 

590,000 تومان

گلیم فرش طرح خشتی
شناسه محصول : 0028k61

 گلیم فرش طرح خشتی 

ناموجود

فرش طرح خشتی چیست؟

نقش و نگاره های که در طرح کلی یک فرش دیده می‌شود و به نوعی نشان از فرهنگ و آداب هر نقطه ای از ایران دارد و منجر به شکل گیری طرحی خاص بر قالی ها شده است را می‌توان معرف برخی از طرح های بافت فرش دانست که فرش خشتی نمونه ای از آن است. با وجود این طرح فرش در بازار بوده که سبب شده تا این سؤال برای هموطنان مطرح شود که فرش طرح خشتی چیست؟

در پاسخ به سؤال بالا می‌توان این چنین گفت که طراحی فرش خشتی به صورت قاب مانند بوده به گونه ای که در هر یک از این قاب ها طرح های متفاوت یا یکسان جای گرفته است و از اصیل ترین طراحی های قالی موجود در ایران است که اشکال هندسی مرتب و منظم با یک اصول از پیش تعیین شده یا حتی به صورت نامنظم در زمینه فرش جای گرفته است؛ نقش های هندسی که با نام خشت معرفی شده و یک نقش مایه جذاب را پدید آورده که به نام فرش خشتی معرفی می‌شود.

 

انواع فرش خشتی و ویژگی های آن

با وجود تعریفی که از فرش ماشینی طرح خشتی بیان شده است می‌توان به این که این محصول دارای انواع مختلفی است نیز پی برد که در باب آن می‌توان به انواع فرش خشتی و ویژگی های آن از جمله قاب قرآنی، قاب اسلیمی و قاب بختیاری اشاره نمود. درست است که انواع ذکر از فرش خشتی طرح های مختلفی از این محصول است ولی همه با یکدیگر از سری ویژگی های مشترکی برخورداند که در زیر بدان اشاره نموده ایم:

همان طور که بیان شده است فرش خشتی از طرح های اصیل ایرانی است که در گذشته هر خشت آن با طرح های سنتی و کلاسیک نقش نگاری می‌شده؛ اما امروزه به جهت افزایش رضایت مشتریان و این که هر سلیقه و فرهنگی بتوانند از این فرش خریداری نمایند و اصالت را به خانه های خود ببرند از نقشه های مختلفی در این خشت ها استفاده می‌نمایند که در معرفی این نقش و طرح ها می‌توان به طرح افشان، اسلیمی، گلدانی، بته جقه و حتی فرش خشتی طرح شکارگاه و... اشاره نمود.

البته باید بدین موضوع نیز توجه داشته باشید امروزه این سبک از محصولات به صورت منظم طراحی می‌شوند؛ یعنی طراحی فرش افشان یا... در فرش خشتی به صورت یکسره پیاده‌سازی می‌شود در حالی که این شیوه در گذشته به صورت طرح های جداگانه ای که در هر خشت قرار می‌گرفته بوده و امروزه به ندرت آن را می‌بینید.

فرش خشتی کاشان امروزه از پرفروش های بازار است و دلیل آن استفاده از تلفیق طرح های سنتی و مدرن بافت این محصولات است که خود از ویژگی هایی است که در تولید فرش ماشینی خشتی در هر شهر ایران به کار می‌رود. این طرح فرش به دلیل این که اولین بار جزو بافته های دستباف استان چهار محال بختیاری بود به عنوان قالی کیشتی نیز شناخته می‌شود.

نقش مایه اصلی مدل فرش خشتی شامل گل فرنگ و گل خورشیدی است و طرح های آن به صورت منظم و مرتب است که نمادی از طراوت، شادابی و سرسبزی برگرفته شده از نگاره های موجود در تخت جمشید است.

در حال حاضر از دیگر خصوصیاتی که در این باره می‌توان بیان کرد، ارائه این محصول در انواع تراکم بافت از پایین ترین تراکم شامل گبه فرش گرفته تا فرش های تراکم بالا هم چون فرش 1200 شانه تراکم 3600 است که بسته به کاربری و نیاز خود و حتی میزان توان مالی در خرید می‌توانید بدان دست یابید.

تنوع رنگبندی زمینه این محصولات نیز خود از خصوصیاتی است که می‌تواند در کنار این طرح فرش خشتی در دکوراسیون تاثیرگذار باشد؛ به طوری که انتخاب آن به عنوان یک فرش بدون لچک و ترنج با رنگ های خنثی قابلیت ست شدن در کنار هر هارمونی رنگی سرد و گرم را دارد. البته نکته قابل تامل در این زمینه این است با این که در اصل نقش مایه این فرش ها محصولاتی بدون لچک و ترنج است اما امروزه در راستای پاسخ به نیاز هموطنان به صورت فرش خشتی ترنج دار نیز این محصولات در خط تولید قرار می‌گیرند.

 

فرش طرح خشتی مناسب کدام دکوراسیون است؟

قطعا وقتی انتخاب شما فرش مدل خشتی باشد در کنار طرح و رنگ مورد نظر موضوعی که قطعا در ذهن شما نقش می‌بندد این سؤال است که فرش طرح خشتی مناسب کدام دکوراسیون است تا در اصل بتوانید به بهترین انتخاب و دکوراسیونی جذاب دست یابید. در پاسخ به این سؤال شاید این که طراحی اصیل این بافته تنها استفاده از این فرش را مناسب دکوراسیون کلاسیک و سنتی می‌نمایند به ذهن شما خطور کند در حالی که نه تنها این دکوراسیون بلکه برای دکوراسیون های مدرن و امروزی نیز این فرش قابل استفاده است.

با وجود مدرنتیه شدن زندگی ها هنوز هم افراد در کنار انتخاب وسایل و اجزای مدرنیته به دنبال جای دادن تکه ای از فرهنگ و اصالت در آن هستند که این موضوع با انتخاب فرش به راحتی انجام پذیر است. با این وجود می‌توان گفت که به راحتی می‌توانید در کنار دکوراسیون کلاسیک برای دکوراتیو های مدرن و یا حتی دکوراسیون های نئو کلاسیک که در اصل تلفیقی است از این نمونه طرح فرش خشتی استفاده نمایید.

اما نکته ای که برای انتخاب این فرش در دکوراسیون وجود دارد و اطلاع از آن به شما در داشتن دکوراتیوی هر چه بهتر کمک می‌نماید را می‌توان این موضوع بیان نمود که اگر قصد خرید فرش ماشینی خشتی را دارید به دلیل شلوغی طراحی این بافته بهتر است از مبلمان های ساده استفاده نمایید تا بتوانید با ایجاد یک تضاد شیرین جذابیت دکوراسیون خود را بالا برید؛ البته که به رنگ فرش و دکوراسیون و وسعت فضا نیز دقت کنید.

 

قیمت فرش خشتی ماشینی

قطعا وقتی طرحی برای بار اول وارد بازار می‌شود یا به عبارت ساده‌تر به طور مثال فرش خشتی جدید در محصولات بازار قرار می‌گیرد قیمت بالاتری برای آن در نظر گرفته می‌شود؛ ولی این که به طور کلی طرح فرش بر قیمت اثر دارد، این گونه نیست و در اصل عامل تعیین کننده قیمت عواملی است که در عرضه تولید محصول به کار برده می‌شود.

با توجه به مطلب ذکر شده می‌توان این چنین گفت که قیمت فرش خشتی ماشینی در اصل بسته به مواردی چون تراکم فرش، ابعاد، نوع جنس الیاف و تعداد رنگ به کار رفته در فرش، دستگاه فرش بافی و ... بوده که متفاوت است و شما می‌توانید به دور از بحث برندینگ با خرید مستقیم و بدون واسطه به قیمت عمده و تولیدِ آن در هر تراکم با هر جنسی دست یابید.

 

خرید فرش ماشینی طرح خشتی

اگر در میان طرح و سبک های مختلف بافت فرش ماشینی انتخاب شما برای خرید، فرش با طرح خشتی است می‌توانید در میان صد ها فروشگاه فرش ارائه دهنده این محصول به فروشگاه فرش کاشانک ارائه دهنده متنوع ترین طرح و رنگ و حتی تراکم این محصول مراجعه نمایید و به خرید فرش ماشینی طرح خشتی اقدام نمایید.

خرید از این مجموعه برای دسترسی به فرش خشتی هم به صورت حضوری و هم به صورت خرید اینترنتی با ارائه گارانتی کیفیت مهیا شده است که شیوه آنلاین به سبب کاهش هزینه و زمان در انتخاب امروزه خریدی مقرون به صرفه است که در این مجموعه برای دسترسی اسان تر هموطنان در نظر گرفته شده است.

برگشت به بالا