خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش ورژن کاشان 700 شانه

فرش ورژن کاشان 700 شانه
خرید اینترنتی امن

همانطور که می دانید تولید فرش ماشینی به روش های گوناگونی و با مواد اولیه ی متفاوتی ایجاد می شود. در ایران و تمام دنیا بسیاری نخ با الیاف های گوناگون وجود دارد که از کیفیت و مرغوبیت بسیاری برخوردارند. اگر بخواهیم به یکی از با کیفیت ترین نخ ها اشاره کنیم می توانیم به نخ معروف ورژن یا ویرجین اشاره کنیم.
نخ ورژن یا ویرجین از جمله نخ هایی می باشد که در فرش ماشینی به خصوص فرش ماشینی 700 شانه کاربرد دارد. از آنجایی که نخ ها نقش اساسی ای در فرش های ماشینی به خصوص فرش ورژن کاشان 700 شانه دارند، پس باید به نوع نخ های فرش دقت کنیم تا پس از کمی پاخوری خراب نشوند و پرز ندهند.

نخ ورژن یا ویرجین چیست؟

نخ ورژن نوعی از نخ ها است که از الیاف مصنوعی تولید شده و در کنار بساری از نخ های کاربردی قرار گرفته است. این نوع نخ با گران تر شدن سایر نخ ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته به صنعت فرش بافی وارد شد و کمک بسیاری نیز به کیفیت فرش های ماشینی کرد.
بسیاری از افراد بر این باورند که جنس نخ ورژن یا ویرجین از الیاف بازیافتی است. در صورتی که اصلا اینجوری نیست و از جنس های و دسته ی اول پتروشیمی محسوب می شود. همچنین نخ ها جز مهم ترین اساس برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان می باشد و به همین دلیل باید از نخ های با کیفیت استفاده شود. با آمدن نخ های ورژن به بازار، تغییرات بسیاری در بازار و بافت فرش های ماشینی ایجاد شد و در عین مناسب بودن قیمت فرش با نخ ورژن، بادوام نیز است و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، همچنین امروزه کاربرد بسیاری در صنعت فرش ماشینی دارد.

مزایای استفاده از نخ ورژن در بافت فرش

استفاده از نخ ورژن در بافت فرش کاربرد و مزایای بسیاری دارد که برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان اهمیت بسیاری دارد. اولین مزایایی که می توان اشاره کرد این است که نخ های ورژن یا ویرجین از قیمت مناسب تری نسبت به سایر نخ های موجود در بازار برخوردارند، پس این ویژگی باعث شده است که فرش ماشینی ورژن از قیمت مناسب تری برخوردار باشد، اما از کیفیت خوب و دوامی بسیار خوب برخوردار باشد. دومین مزیت می توان به پرزدهی بسیار کم نخ ورژن یا ویرجین اشاره کرد که باعث جلوگیری از حساسیت و آلرژی می شود و به همین دلیل نخ ورژن از محبوبیت بسیاری برخوردار است. و اما سومین دلیل محبوبیت این نخ می توان به یکنواختی بافت فرش اشاره کرد که جلوه ی بسیار خاصی را به فرش می دهد. زیرا این نوع نخ از صنایع پتروشیمی ساخته شده است و مرغوبیت بسیار خوبی دارد.

خرید فرش ماشینی ورژن 700 شانه

ویژگی های مهم نخ ورژن

هر نوع نخ، با ویژگی های خاصی که دارد شناخته می شود که برای آن مورد خاص خود باشد. این ویژگی نخ ها است که کیفیت بافت فرش ماشینی را بالا می برد و مردم آن را می شناسند که گاهی مورد استقبال قرار می گیرد و گاهی باعث عدم استقبال افراد می شود. در ادامه می خواهیم با انواع ویژگی های نخ مصنوعی ورژن شما را آشنا کنیم.

1- لطافت فرش ورژن

حتی اگر شما هیچ تخصصی در شناخت بافت فرش ماشینی نداشته یاشید، وقتی فرش ماشینی با نخ پلی استر و فرش ماشینی ورژن را لمس می کنید، سریعا به تفاوت این دو نخ و بافت فرش پی می برید. به این دلیل که فرش های بافته شده با نخ ورژن در مقایسه با سایر نخ های مصنوعی موجود، از لطافت بسیار زیادی برخوردار است. اما خاصیت جذاب این نوع نخ این است که، در اثر پاخوری زیاد کیفیت و لطافت و نرمی اش را از دست نمی دهد.

2- مرغوبیت و دوام فرش ورژن

نخ ورژن یا ویرجین از دوام و مرغوبیت بسیاری نسبت به سایر نخ های مصنوعی دارد. به این دلیل در صنعت بافت فرش ماشینی به آن توجه شده و از نخ ورژن برای بافت فرش ماشینی استفاده می شود. همچنین از آن جایی که فرش چهره اصلی و زیبای خانه ی شماست و بسیاری از مردم به خصوص ایرانیان کیفیت و با دوام بودن فرش برایشان بسیار مهم می باشد، پس یکی از پیشنهاد هایی که می توان گفت فرش ماشینی ورژن می باشد.

3- ثبات رنگ فرش 700 شانه ورژن

رنگ ها  و ثبات آن در تولید فرش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نقش اساسی ای دارد. زمان که شما دارید فرشی را انتخاب می کنیم پس مهم است که فرش از ترکیب رنگی بسیار زیبا و چشم نواز و فریبنده استفاده شده باشد و در واقع جلب توجه کند. به دلیل اینکه فرش های ماشینی بافته شده با نخ ورژن یکنواختی بسیاری نسبت به سایر نخ های مصنوعی دارد پس باعث زیباتر شدن و یکنواختی و ثبات رنگ فرش ماشینی شده است. بنابر این متوجه می شویم که رنگ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و به اصطلاح روح بخش منزل شما هستند.

روش تشخیص فرش ماشینی ورژن تقلبی و اصل

مورد اول این است که شناسنامه فرش ماشینی را به خوبی مطالعه کنید که شامل تعداد تراکم و شانه، نام برند و کارخانه، تعداد رنگ موجود در فرش ماشینی و... می شود. اگر یکی از موارد کم بود یا اطلاعات ناقصی به شما داده بود، به اصل بودن فرش شک کنید و سریعا به مرکزی که خریداری کردید اطلاع دهید. مورد بعدی ای که می توان به آن اشاره کرد این است که قبل از خریداری به میزان شانه و تراکم، جنس نخ، نام برند فرش و... را به خوبی مشاهده کنید. قدم اول فرش را لمس کنید و آن را تا کنید، هرچه فرش سفت تر و محکم تر باشد، میزان تراکم و شانه ی آن بیشتر می باشد. همچنین شما باید به ارتفاع نخ خاب نیز توجه داشته باشید که حداقل 7 تا 8 میلی متر باید باشد.
مراقب باشید که فرش با نخ مصنوعی بی کیفیت را به عنوان فرش با نخ آکریلیک و دیگر نخ های با کیفیت به شما نفروشند. به این دلیل که اگر جنس نخ شما مصنوعی و از کیفیت افتضاحی برخوردار باشد باعث پرزدهی زیاد و همچنین بروز حساسیت و دیگر بیماری ها می شود.

خرید فرش ماشینی ورژن 700 شانه کاشان

فرش ماشینی ورژن در فروشگاه آنلاین فرش کاشانک از کیفیت درجه یک برخوردار است. در اکثر فرش های 700 شانه ورژن از پالت 8 رنگ استفاده شده است. همچنین باید توجه به تعداد شانه ها نیز داشت که فرش ماشینی ورژن موجود در سایت ما به صورت فرش 700 شانه تراکم 2550 و با نخ ورژن ارزان قیمت بافته شده اند. اگر بخواهیم به دستگاه بافت فرش 700 شانه ورژن اشاره کنیم، می توانیم بگوییم دستگاه بافندگی ما مدل HCPX2 می باشد.

در این مقاله سعی کردیم شما دوست عزیز را با فرش بافته شده با نخ ورژن و فرش 700 شانه ورژن آشنا کنیم و امیدواریم برایتان مفید واقع گردیده باشد. فرش کاشانک با تولید فرش ورژن کاشان 700 شانه توانسته با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی و با کیفیت ترین نخ ها جز بهترین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی قرار بگیرید و اعتماد بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. همچنین ما برای مقاله ای در مورد اطلاعات در مورد فرش ورژن نیز تهیه کرده ایم که اگر نیاز به اطلاعاتی بیشتر داشتید آن را مطالعه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا