خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

اطلاعاتی در مورد فرش ورژن

خرید فرش با نخ ورژن
خرید اینترنتی امن

برای خرید فرش با نخ ورژن، کلیک کنید.
فرش های ماشینی مهم‌ ترین اجزای دکوراسیون خانه ما هستند و خریداران با دقت و وسواس خاصی به بررسی فرش ماشینی می‌ پردازند. چرا که قرار است این فرش تا سال های سال در خانه ما پا خورده شوند، پس باید در کیفیت عالی و زیبایی همیشگی خریداری شوند. در این مقاله به معرفی یکی از فرش های ماشینی می پردازیم. فرشی که به علت به کارگیری الیاف ورژن در نخ خاب آن با نام فرش با نخ ورژن معروف است. پس از توضیح در رابطه با نخ ورژن ویژگی های این الیاف را ارائه خواهیم داد. در تولید فرش ماشینی نخ خاب نقش مهم و موثری در کیفیت و زیبایی و دوام فرش به عهده دارد و یکی از عوامل تعیین کننده قیمت فرش ماشینی می باشد.

فرش ورژن چیست؟
الیاف ورژن الیاف ارزان قیمت در صنعت نساجی هستند و با توجه به روز به روز قیمت ها الیاف ورژن و فرش نخ ورژن که قیمت مناسب تری دارد، بیش از پیش مورد تقاضای مشتریان و نمایندگی ها قرار گرفته اند. از نخ ورژن معمولاً در تولید فرش‌ های ۵۰۰ شانه و فرش های 700 شانه استفاده می شود. الیاف مصنوعی رایج در تولید فرش های ماشینی، اکریلیک، بی سی اف، پلی استر، پروپلین و ورژن است. فرش های 700 شانه ورژن نسبت به 500 شانه ورژن، کیفیت و دوام بهتری دارند.

با وجود آن که عموم افراد فکر می کنند الیاف ورژن بازیافتی و کم کیفیت است باید بگوییم این الیاف از گرانول نو که یکی از مشتقات صنعت پتروشیمی به دست می آید. نخ ورژن شبیه به الیاف پلی استر است که در برخی ویژگی ها از الیاف پلی استر برتر و در برخی ویژگی ها از این الیاف ضعیف تر عمل کرده است. نمی توان الیاف ورژن را بهترین نخ بازار دانست اما به حدی با کیفیت و مطلوب است که فرش های ورژن، فرش های مناسبی برای خانه ما به حساب آید. محصولاتی با ثبات رنگ بالا، کیفیت بی نظیر و لطافت قابل توجه و از همه مهم تر قیمت مناسب. محصولات ورژن پس از تولید در کارخانه های فرش ماشینی کاشان به خوبی توانستند جایگاه خود را در بین مشتریان پیدا کرده و در حال حاضر این محصولات را تحت عنوان فرش های ماشینی باقیمت مناسب می شناسیم.

ویژگی های نخ ورژن در فرش
هر الیافی که در صنعت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد، ویژگی های خاص خود را دارد که بنا بر آن ویژگی ها تعیین می شود در بافت کدام محصول مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که نخ مصنوعی ورژن در بافت فرش های ماشینی مورد استفاده قرار گرفته است به این مسئله می پردازیم که چه ویژگی در این نخ  ها باعث شده تولید کنندگان از نخ ورژن برای فرش های ماشینی استفاده کنند.
- دوام و مرغوبیت
در تولید فرش های ماشینی دوام و طول عمر بالا اهمیت دارد که فرش ورژن، نسبت به نسخه های دیگر با دوام تر و با طول عمر بیشتری است. دوام و مرغوبیت، اولین موردی است که نخ ورژن را مناسب برای تولید فرش های ماشینی کرده است.
- لطافت و زیبایی
فرش های ماشینی علاوه بر ماندگاری بالا و کیفیت باید لطیف هم باشند. الیافی مانند پلی استر و ورژن به لحاظ لطافت شبیه به یکدیگر هستند و نمی توان تفاوت فاحشی از این بعد بین الیاف پلی استر و ورژن مشاهده کرد. الیاف ورژن به گونه ای هستند که در اصطلاح با پا خوردن نرمی و لطافت شان را از دست نمی دهند و برای مکان هایی که به جای مبلمان از فرش برای نشستن استفاده می شود فرش های ورژن، مناسب هستند.
- ثبات رنگ
فرش های ماشینی چند ده سال خانه ما خواهند بود و در طول این مدت علاوه بر آنکه مورد رفت و آمد و سایش قرار می گیرند بسیار شسته شده و در مقابله با نور آفتاب خواهند بود؛ از این جهت الیاف باید به گونه ای باشند که پس از مدتی رنگ پریده نشده و همچنین رنگ دهی نداشته باشند. نخ مصنوعی ورژن ثبات رنگ قابل توجهی داشته و با گذشت زمان و شست و شو زنده تر می شود.
نخ ورژن را در صنعت بافت فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می‌ دهیم چراکه نسبت به دیگر نخ های خاب قیمت مناسب تری داشته و قیمت نهایی فرش ورژن به گونه ای است که تمامی صاحب خانه ها را صاحب بهترین فرش ها خواهد نمود. اگر به دنبال یک فرش قیمت مناسب و بادوام هستید به سراغ فرش های ورژن بروید. این نخ ها، پرزدهی بسیار کمی داشته و از این جهت از آلرژی و بیماری ‌های تنفسی جلوگیری می‌ کنند. حتی می ‌توانید فرش ورژن را برای اتاق کودکان هم استفاده کنید. مورد دیگر یکنواختی بافتی است که به لحاظ استفاده از نخ مصنوعی ورژن زیبایی فرش را چند برابر می کند.

خرید فرش ماشینی ورژن
فرش ماشینی ورژن در تمامی کارخانه های تولید شده و به روش‌های مستقیم و غیرمستقیم عرضه می‌ شود. اگر مقالات مرتبط با روش خرید فرش های ماشینی را مطالعه کرده باشید، قطعاً می دانید که بهترین روش خرید فرش های ماشینی از هر جهت فروشگاه های اینترنتی و روش های خرید مجازی هستند. برای آن که به سریع ترین و آسان ترین شکل ممکن فرش های ورژن را تهیه کنیم، کافی است در فروشگاه اینترنتی معتبر واژه فرش ورژن را جستجو کرده و یا در دسته محصولات به دنبال ورژن باشید به این ترتیب به کمک فروشگاه اینترنتی خواهید توانست مزایای پیش شماره خرید اینترنتی را در بالا بردن مطلوبیت خرید به کار گیرید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا