خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نکات مهمی که قبل از خرید فرش های مدرن باید بدانید

نکات مهمی که قبل از خرید فرش های مدرن باید بدانید
خرید اینترنتی امن

با مدرنیته شدن سبک دکوراسیون‌های داخلی منازل اهمیت به کارگیری از وسایل و اجزای کاربردی و اثرگذاری چون فرش، مورد توجه خریداران و طراحان داخلی قرار گرفته است. از این رو با ارائه نکات مهمی که قبل از خرید فرش های مدرن باید بدانید، قصد داریم شما را در امر خریداری چنین محصولاتی راهنمایی و کمک نماییم که امید است با مطالعه مطالب زیر بتوانید در این زمینه خود به صورت یک کارشناس فرش و طراح داخلی اقدام نمایید. با ما همراه باشید.

 

منظور از فرش های مدرن چه نوع محصولاتی است؟

جهت بهره‌مندی از پاسخ سؤال منظور از فرش های مدرن چه نوع محصولاتی است، می‌توانید به مطالعه این قسمت از مقاله بپردازید. برخلاف محصولات کلاسیک که از سبکی خاص و سنتی لچک ترنج دار پیروی می‌کند و با یک سبک اصلی طراحی‌های متنوعی برای آن صورت گرفته و در واقع از محدودیت در طراحی برخوردارند، طراحی فرش‌های مدرن کاملا متفاوت و دست طراحان در ارائه متنوع‌ترین نقوش آن بسیار باز است. ارائه طرح‌های مدرن با استفاده از تنوع بالایی از سایز، ابعاد و اشکال مختلف نیز صورت می‌پذرید تا بدین وسیله مشتریان در مناطق مختلف جهان بتوانند از تهیه و خریداری محصول مورد نظر خود بهره‌مند گردند. تولید طرح‌های مدرن با تنوع رنگ بندی خاص و متفاوت نیز سبب شده تا از این نوع محصولات به عنوان طرح‌های مدرن امروزی بتوان متناسب با دکواسیون‌های سبک جدید استفاده نمود.

 

ویژگی‌های فرش هاي مدرن چیست؟

مسلم است که به کارگیری از مشخصه‌هایی خاص در تولید محصولات فرش کاشان سبب ارائه این محصولات با سبکی کاملا متفاوت و امروزی شده است. اما ویژگی‌های فرش هاي مدرن چیست که منجر به تفاوت آن با محصولات کلاسیک و سنتی شده است؟ از تفاوت فرش مدرن با سنتی می‌توان به شکل ظاهری آن‌ها اشاره داشت، چرا که محصولات مدرن و کلاسیک ممکن است به لحاظ جنس و تراکم گره یکسان باشد و تنها در شکل ظاهری فرق داشته باشد.

از سری خصوصیات فرش های مدرن که سبب تفاوت آنها با سایر محصولات شده می‌توان در ابتدا به رنگ‌بندی آن اشاره داشت که به کارگیری از رنگ‌‌های تند و خالص در چنین محصولات برای طراحان بسیار راحت‌تر از سبک‌های کلاسیک است. استفاده از الگوهای ساده و درشت در طراحی نقوش فرش مدرن برخلاف طرح‌های ریز نقش محصولات کلاسیک از دیگر ویژگی‌ها آن است. مجزا سازی طراحی در فرش ماشینی مدرن بیشتر با استفاده از رنگ صورت می‌پذیرد تا از نقوش. برخلاف محصولات سنتی که نقوش آن نمادی از یک شهر و منطقه خاص از کشور است، این در محصولات مدرن قابل مشهود نیست.

 

انواع فرش های مدرن و جدید کدامند؟

با استناد به موارد مذکور می‌توان دریافت که فرش‌های ماشینی طرح مدرن در تنوع بالایی قابل طراحی و تولید هستند که از همین رو شاید این سؤال برای بسیاری از شما پیش آید که انواع فرش های مدرن و جدید کدامند؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان دسته بندی محصولات مدرن را در چندین قسمت ارائه نمود و با توجه به تفاوت‌های کوچکی که در این نوع محصولات وجود دارد، هر یک را در دسته بندی خاصی قرار داده‌اند. از جمله انواع فرش مدرن می‌توان مواردی چون فرش ترک، شگی یا پرزبلند، شنل یا بلژیکی، فرش فریز، طرح‌های عروسکی فرش کودک و فانتزی آشپزخانه، مدل‌های سه بعدی، چهل تیکه، آبرنگی، کهنه نما یا وینتیج، گبه و گلیم فرش را نام برد. اما در بین موارد مذکور می‌توان استفاده از گزینه‌های زیر را به جهاتی بسیار پرکاربرد دانست که به بیانی تمامی موارد فوق را نیز می‌توان در دسته‌بندی زیر جای داد.

  • فرش های مدرن طوسی: به عنوان رنگی خنثی و صامت و برخورداری از قابلیت ست شدن راحت، در دکوراسیون‌های امروزی بسیار مورد استقبال است، از این جهت در تولید فرشهای مدرن از این طیف رنگی بسیار استفاده می‌شود.
  • فرش های مدرن جدید: شامل انواع طرح‌های چهل تیکه، آبرنگی و سه بعدی که اصولا تولید آن با روش جدید تولید فرش کلاریس انجام می‌گیرد و متناسب برای ایجاد فضایی متفاوت و خاص است.
  • فرش های مدرن و فانتزی: انواع طرح‌های عروسکی کودک و فانتزی آشپزخانه یا نوجوان را می‌توان در این دسته بندی قرار داد که انتخاب آن کاملا شخصی و بسته به نظر خود فرد متناسب با فضای اتاقش خواهد بود.
  • فرش های مدرن ایرانی: انواع طرح‌های اصیل و سنتی گبه، گلیم، وینتیج و ترک ایرانی که در زمینه آن اصالت ایرانی به چشم می‌خورد را می‌توان در این دسته جای داد که ظاهر متفاوت آن با محصولات کلاسیک سبب تناسب کارآیی آن با فضاهای مدرن شده است.

انواع فرش های مدرن و جدید کدامند؟ فرش کاشانک

 

موارد مهم قبل از خرید فرش های مدرن

برای خریداری هر فرشی با هر سبک و استایلی بهتر است در ابتدا به نوع کاربری خود با مشخصه‌های فنی فرش و کاربرد آن دقت کافی داشته باشید تا هم بتوانید از تناسب آن با میزان تردد فضای منزل‌تان بهره‌مند گردید و هم بدین طریق بتوانید از ماندگاری بیشتری از فرش بهره‌مند گردید. در مرحله بعدی تطابق و هارمونی سبک فرش با استایل دکوراسیون منزل خود را نیز در نظر بگیرید تا بدین نحو از لحاظ ظاهری نیز متناسب با فضای منزل‌تان باشد. در ادامه به صورت مفصل به ارائه موارد مهم قبل از خرید فرش های مدرن پرداخته‌ایم تا بدین واسطه بتوانید با جزئیات به کارگیری از این سبک محصول در دکوراسیون آشنایی کامل پیدا کنید.

 

اهمیت سایز و شکل در خرید فرش های مدرن و فانتزی

شکل و اندازه فرشهای ماشینی مدرن بهتر است به گونه‌ای انتخاب گردد که هم نقش اتصال دهنده بین اجزا را به خوبی ایفا کند و هم این که قسمتی از کفپوش کناره‌های فضا را نمایش دهد. در نظر گرفتن فضاهای خالی بین 20 تا 50 سانتی‌متری از متدهای جدید چیدمان است که در دکوراسیون‌های مدرن امروزی رعایت می‌شود. از طرفی استفاده از ابعاد بزرگ به جهت یکپارچه سازی فضا بسیار پرکاربرد‌تر از به کارگیری از چند تخته فرش با سایز کوچک در کنار هم است. چرا که هم طرح فرش از جلوه‌ای بیشتر و بزرگ‌تر برخوردار خواهد بود و هم از شلوغی فضا جلوگیری می‌شود. بر این اساس می‌توان به اهمیت سایز و شکل در خرید فرش های مدرن و فانتزی پی برد.

اهمیت نوع کاربری برای خرید فرش های فانتزی مدرن

با توجه به نوع کاربری خود برای پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب و یا آشپزخانه می‌توانید به انتخاب شکل و سایز مناسبی از فرش بپردازید که تمامی موارد مذکور را نیز دربرگیرد. علاوه بر آن انتخاب تراکم متناسب با فضاهای مختلف از دیگر موارد ضروری در هنگام انتخاب فرش مدرن است که باید مد نظر قرار گیرد. اهمیت نوع کاربری برای خرید فرش های فانتزی مدرن به لحاظ تراکم گره نیز مد نظر قرار می‌گیرد و در این رابطه می‌توان گفت که اگر از فضایی پر تردد و با رفت و آمد زیاد در منزل خود برخوردار هستید، بهتر است با انتخاب تراکم‌های پایینی چون فرش 700 شانه مدرن از پاخوری نرم و راحت‌تر با ضخامت خاب بیشتری به جهت مقاومت بالا در برابر سایش و تردد بهره‌مند گردید. اما اگر بیشتر جنبه زیبایی فرش برایتان اهمیت دارد و برای فرش پذیرایی منزل خود به دنبال محصولی زیبا هستید، انتخاب تراکم‌های بالا بسیار مناسب خواهد بود.

اهمیت طرح و رنگ در فرش های مدرن خریدن

اهمیت طرح و رنگ در فرش های مدرن خریدن را نباید فراموش کرد، چرا که امروزه علاوه بر کاربری فرش، زیبایی آن نیز بسیار مد نظر خریداران و به ویژه طراحان داخلی قرار دارد. از این رو پس از مشخص نمودن جنس و نوع کاربرد فرش و تطابق آن با کاربری خود، بهتر است با در نظر گرفتن مواردی مهم در دکوراسیون چون طرح و رنگ فضا را با جلوه‌ای بهتر نمایان سازید. اگر دارای فضایی کوچک و بسته هستید با استفاده از طرح‌های خلوت و رنگ‌بندی فرش مدرن رنگ روشن، خواهید توانست فضا را با نمایی بیشتر و بهتر جلوه بخشید و بالعکس به کارگیری از طرح‌های شلوغ با رنگ تیره در تعادل سازی فضاهای بزرگ و بسیار پر نور مؤثر خواهد. هم چنین با استفاده از طیف رنگ‌های خنثی مانند طوسی و نقره‌ای بسیار بهتر و راحت‌تر خواهید توانست اجزا را در کنار هم ست نمایید.

 

بررسی قیمت فرش های مدرن قبل از خرید

از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه می‌توان به بررسی قیمت فرش های مدرن قبل از خرید اشاره داشت که در این قسمت از مطلب بدان پرداخته شده است. از آن جایی که اصولا تولید فرش های مدرن شهر فرش کاشان با استفاده از تراکم‌های پایینی از گره صورت می‌پذیرد، پس بنابراین مساله می‌توان اذعان داشت که تولید آن از هزینه‌های پایین مصرفی نیز برخوردار خواهد بود که در نهایت منجر به ارائه محصولات مدرن فرش کاشان با قیمت مناسب‌تری نسبت به محصولات کلاسیک شده است. اما تولید برخی از محصولات مدرن که از نقوش سنتی و با ظاهری متفاوت همراه است مانند فرش وینتیج در تراکم‌های بالا و دستبافگونه نیز صورت می‌پذیرد تا بدین واسطه ریز نقشی طرح فرش حاصل شود و فرش مدرن با طرح و نقشی ریز بافت ارائه گردد که تراکم بالای گره موجود در این محصولات سبب افزایش هزینه‌های تولید و نهایتا قیمت فرش مدرن شده است.

 

خرید اینترنتی فرش های مدرن از مراکز معتبر

جهت بهره‌مندی از بهترین قیمت و کیفیت فرش های مدرن بهتر است به فروشگاه فرش های مدرن فرش کاشانک مراجعه نمایید. چرا که این وب سایت فروشگاهی به عنوان معتبرترین مرکز فروش فرش های مدرن در شهر فرش کاشان شناخته می‌شود که از طریق آن می‌توان به خرید اینترنتی فرش های مدرن و فانتزی با قیمت مناسب و کیفیت عالی در تنوع بالایی از مدل‌های مختلف پرداخت. با خرید اینترنتی فرش های مدرن از مراکز معتبر و رسمی هم می‌توانید از کیفیت مطلوب و قیمت مناسب محصول بهره‌مند گردید و هم از تنوع بالای محصولی وب سایت‌های معتبری چون فرش کاشانک می‌توانید متناسب با نوع نیاز و سلیقه خود به انتخاب و خریداری محصول مورد نظر خود بپردازید. فروش فرش های مدرن در این فروشگاه معتبر فرش همراه با گارانتی معتبر جهت ضمانت اصالت و سلامت محصول و جلب رضایت و اطمینان خاطر مشتریان برای خرید غیرحضوری نیز صورت می‌پذیرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا