خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

انتخاب فرش مدرن برای پذیرایی

خرید فرش مدرن برای پذیرایی
خرید اینترنتی امن

سهم بزرگی از بازار کف پوش در اختیار فرش های ماشینی است. فرش های ماشینی به حدی متنوع هستند که در دسته بندی های متعددی تقسیم می‌ شوند. یکی از این انواع دسته بندی ها، دسته‌ بندی بر اساس طرح و نقشه می باشد که شامل سه دسته طرح سنتی، طرح کلاسیک و طرح مدرن است. آن چه در این مقاله مهم به نظر می رسد دسته فرش های مدرن است که با نام فرش های فانتزی هم می شناسیم و نسبت به کلاسیک و سنتی بیشتر تقاضا دارد.
فرش های ماشینی مدرن نسبت به فرش های کلاسیک و سنتی دیرتر طراحی و وارد بازار شده اند اما در همین در مدت کوتاه به خوبی با دکوراسیون خانه هماهنگ شده اند؛ به گونه ای که امروزه این محصولات، انتخاب اولویت دار خانه هایی هستند که به سبک اروپایی معماری و چیده شده اند. به گونه ای که انتخاب فرش مدرن برای پذیرایی و اتاق نشیمن بیشتر از انتخاب کلاسیک است.

فرش مدرن چیست؟
تشخیص فرش مدرن بر اساس نگاره هایی است که در این فرش به کار رفته است. فرش های مدرن بر خلاف فرش های کلاسیک و سنتی فاقد پیچ و خم های اضافه و نگاره های شلوغ هستند. در این فرش ها سعی شده است با ساده ترین خطوط، زیبا ترین نگاره ها به جا گذاشته شود. تشخیص فرش های مدرن و کلاسیک کار بسیار راحتی است در حالی که فرش های کلاسیک و سنتی بسیار به یکدیگر شبیه هستند. در حالی که بین فرش های مدرن با دیگر طرح ها تفاوت های فاحشی وجود دارد. طراحان فرش های مدرن از اشکال هندسی برای طراحی های خود استفاده کرده اند. از این رو فرش های مدرن ساده و کم نگاره یا با نگاره های درشت تولید و روانه بازار می شوند و به هیچ عنوان ریزه کاری های سبک فرش های سنتی و کلاسیک در بافته های مدرن دیده نمی شود. همین امر موجب شده تا در بافت فرش های مدرن نیازی به شانه و تراکم بالا جهت نشان دادن ظرافت نقش نباشد.
انتخاب فرش های مدرن برای آپارتمان نشین ها، دلنشین تر و جذاب تر می باشد چراکه خلوت بودن و استفاده از خطوط ساده کف پوشی به وجود آورده است که شیک بودن فضای کوچک آپارتمان ها را تضمین می کند. اما این سوال در ذهن ما ایجاد می‌شود که مجاز هستیم فرش های مدرن را در کدام فضای خانه استفاده کنیم و آیا اینکه این فرش ها تنها مختص قسمت های خاصی از خانه می باشند یا خیر؟

انتخاب فرش های مدرن پذیرایی
دسته فرش های مدرن یا فرش های فانتزی چنان گسترده است که فرش های زیبای وینتیج، کلاریس چاپی و سه بعدی در دسته فرش های مدرن و زیباترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک هستند.
در دیگر مقالات همین وب سایت در رابطه با انواع فرش های مدرن، توضیحاتی داده شده است. فرش مدرن ساده به تناسب ویژگی‌  هایی که دارد برای فضا های خاص انتخاب می شوند. طرح های مدرن به صورت فرش وینتیج، فرش کلاریس مدرن چاپی و فرش های سه بعدی مدرن در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک ارائه می شوند.
فرش زیبای مدرن
هنگام انتخاب فرش برای پذیرایی خود نکات زیر را به عنوان نمونه مهم ترین نکات مد نظر قرار دهید.
در گام اول به تناسب ظاهری فرش با فضای دکوراسیون دقت کنید. هم خوان بودن رنگ و طرح فرش با سبک معماری و چیدمان باید هماهنگ باشد.
اگر پذیرایی شما فاقد مبلمان است و برای نشستن فرش به جای مبل از فرش استفاده می کنید، نرمی و لطافت قابل قبول فرش را مد نظر قرار دهید . نرمی و ارتفاع نخ خاب در فرش های ماشینی با شانه و تراکم رابطه عکس دارند. با وجود آنکه فرش های ماشینی در شانه و تراکم بالا زیباتر هستند اما دلیلی برای مناسب بودن همیشگی آن ها برای فضای پذیرایی وجود ندارد؛ چرا که گاه آن ممکن است ویژگی و کاربرد پذیرایی ما را مجاب به خرید فرش در شانه و تراکم پایین کند.
برای پذیرایی های کوچک تر و کم نور تر می توانید از فرش مدرن طوسی استفاده کنید.
فرش مدرن طوسی
اگر پذیرایی شما مربعی شکل است می توانید از فرش گرد برای پذیرایی انتخاب کنید.
همچنین قالی های گرد برای پذیرایی های بزرگ نیز مناسب است بدین صورت که با چیدن چندین قالی گرد می تواند پذیرایی بزرگ را تفکیک کرد و از یکنواختی بیرون آورد.
فرش گرد مدل طاووس برای پذیرایی
خرید فرش مدرن برای پذیرایی
برای خرید فرش های ماشینی از هر نوعی فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مناسب ترین مکان است چراکه مزیت های بی شماری در فروشگاه های اینترنتی در اختیار خریداران قرار می گیرد. برای خرید فرش مدرن مناسب برای پذیرایی کافی است پس از وارد شدن به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک با جست و جوی عبارت فرش مدرن و یا انتخاب دسته مدرن از بین دسته بندی های ارائه شد در وب سایت، آن طرح و رنگ و نقشه ای که با فضای پذیرایی ما هماهنگی بیشتری دارد را انتخاب و خریداری نماییم.
خرید فرش های مدرن برای پذیرایی نیاز به دقت بالا دارد چراکه زیبایی فرش تأثیر بسزایی بر فضای پذیرایی دارد و شناخت و رعایت نکات اصولی در امر خرید و چیدمان منجر به داشتن فضایی بی نظیر در خانه می شود. پس لازم است درست و اصولی انتخاب و خرید نماییم.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا