خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

آشنایی با انواع فرش ماشینی با تراکم بالا

آشنایی با انواع فرش ماشینی با تراکم بالا
خرید اینترنتی امن

امروزه صنایع بافندگی با پیشرفت چشمگیری مواجه شده که در صنعت فرش بافی نیز بی تاثیر نبوده است و بر خلاف گذشته که بافت قالی ها تنها در یک نوع سبک انجام می شد، گسترش تکنولوژی سبب شده تا شاهد تنوع بالایی از انواع تراکم، طرح و رنگ بندی باشیم. آشنایی با انواع فرش ماشینی با تراکم بالا موضوع مورد بحث امروز ما است که در این مقاله مطالبی را در رابطه با آن عنوان نموده ایم. امید است مفید واقع گردد.

فرش ماشینی با تراکم بالا

با گسترده شدن صنعت فرش بافی قابلیت تولید فرش های ماشینی در تراکم های متعددی برای تولید کنندگان فراهم شده است. بدین منظور که پیشرفته شدن دستگاه های بافنده سبب شده تا امکان تولید انواع فرش ماشینی با تراکم بالا به روند تولیدات قبلی که از تراکم های پایینی برخوردار بود در کارخانجات فرش بافی با وارد نمودن این ماشین آلات افزوده گردد. فرش با تراکم بالا اصولا به نمونه محصولاتی گفته می شود که تعداد گره های موجود در تراکم عرضی آن بالای 700 و تراکم طولی نیز با احتساب سه ردیف پود سه برابر تراکم عرضی و یا همان شانه باشد. جهت معرفی انواع فرش کاشان با تراکم بالا می توان به ترتیب از کم ترین تا بیش ترین تراکم موارد زیر را نام برد:

بهترین فرش ماشینی با تراکم بالا

در میان انواع مدل فرش تراکم بالا به منظور معرفی بهترین فرش ماشینی تراکم بالا نمی توان مورد خاصی را نام برد، چرا که تنها تراکم در کیفیت بالای فرش موثر نیست که بتوان یکی از آن ها را به عنوان بهترین فرش با تراکم بالا نام برد. اما نکته ای که در حفظ دوام و ماندگاری هر یک از تراکم های فرش ماشینی موثر و حائز اهمیت است، نوع به کارگیری و استفاده از آن است. بدین معنا که هر تراکم از فرش ماشینی برای کارآیی خاصی تولید و ارائه شده که خریداران با در نظر گرفتن و رعایت اصول نگهداری از آن به نوعی می توانند از بهترین فرش پر تراکم برخودار گردند.

به عنوان مثال برای تهیه فرش پذیرایی منزل خود می توانند به خریداری تراکم های بالایی چون فرش هزار و 1200 شانه بپردازند که به لحاظ ظرافت و زیبایی هم با چیدمان لوکس و مجلل این قسمت هارمونی دارد و هم به لحاظ پاخور مناسب است، چرا که پذیرایی به عنوان کم ترددترین قسمت از منازل به شمار می آید که بدین صورت ظرافت و زیبایی فرش های تراکم بالای بیش تر و بهتر حفظ می شود. اما به منظور تهیه فرش نشیمن و یا اتاق خواب می توانید از تراکم هایی چون فرش 700 شانه نیز استفاده نمایید که به لحاظ پاخور مناسب چنین فضاهای پر ترددی بوده و به عنوان بهترین گزینه می توان انتخاب نمود.

بالاترین تراکم فرش ماشینی

به منظور معرفی و آشنایی با پر تراکم ترین فرش ماشینی می توان در حال حاضر فرش 1500 شانه را نام برد که در کارخانجات فرش بافی به بهترین نحو با استفاده از ظریف ترین الیاف بافت در حال تولید است. فرش 1500 شانه با تراکم 4500 طولی تولید می گردد که بدین علت به عنوان فرش ماشینی تراکم بالا شناخته می شود و در بین دیگر تراکم ها دارای بیش ترین تراکم است و این بدین معنا نیست که به عنوان با کیفیت ترین و یا بهترین نیز شناخته شود. تنها نوع کارآیی آن است که می تواند تعیین کند بهترین گزینه انتخابی برای آن نوع مصرف است یا خیر. به کارگیری از فرش 1500 شانه تراکم 4500 برای سالن های پذیرایی خانه های اشرافی و مجلل به عنوی هم به لحاظ هارمونی با فضا و هم به لحاظ پاخور فرش می تواند به عنوان بهترین گزینه انتخابی محسوب گردد.

معایب فرش با تراکم بالا

از آن جایی که هیچ محصولی بدون عیب نیست، فرش نیز از این قضیه مبرا نبوده و هر تراکم از محدودیت هایی در نوع کاربری آن است که به عنوان عیب محسوب می شود. از جمله معایب فرش تراکم بالا می توان موارد زیر را نام برد:

  • قیمت فرش ماشینی با تراکم بالا به علت برخورداری از نوع نخ گران تر به دلیل تفاوت در نوع فرآیند ریسندگی نخ، مدل بالای دستگاه بافنده و برخورداری از تراکم بالای گره و ظرافت بیش تر بافت نسبت به تراکم های پایین بیش تر است.
  • به علت دارا بودن ظرافت بافت و ضخامت کم، نمی توان برای هر نوع مکانی مورد استفاده قرار داد و در نوع کاربری آن محدودیت پاخور را باید به علت حفظ دوام و ماندگاری بیش تر نیز در نظر گرفت.

خرید فرش ماشینی تراکم بالا

به منظور بهره مندی از بهترین قیمت فرش ماشینی تراکم بالا می توانید به فروشگاه فرش کاشانک ارائه دهنده مستقیم محصولات و فرش های تخفیفی مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر، قیمت فرش با تراکم بالا را در جهت کاهش هزینه های مشتریان و جلب رضایت آن ها، با قیمت تخفیفی کارخانه در نظر گرفته است که بدین واسطه متقاضیان می توانند به خرید فرش تراکم بالا با قیمت مناسب بپردازند و جهت اطمینان از کیفیت محصول نیز گارانتی معتبر ضمانت اصالت و سلامت فرش را همراه با آن دریافت نمایند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا