خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

انتخاب سایز مناسب فرش برای دکوراسیون منزل

انتخاب سایز مناسب فرش
خرید اینترنتی امن

همان طور که می دانید برای خرید و تهیه فرش مناسب برای خانه لازم است تا از اصول انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل آگاه باشیم که در مقالات قبلی تهیه شده توسط گروه فرش کاشانک به این موضوع پرداخته شده است. اما یکی از المان های مهم در این اصول انتخاب فرش برای دکوراسیون که به نوعی تاثیر گذار در بحث طراحی داخلی دکوراسیون منازل است را می توان بحث انتخاب سایز مناسب فرش بیان کرد که انتخاب آن علاوه بر بهتر نمایان ساختن طرح و رنگ فرش با ایجاد هم خوانی و هماهنگی در بحث دیزاین منازل نیز اثری چشمگیر را برجای می گذارد. به منظور شناسایی انتخاب سايز مناسب فرش مقاله در دست تهیه شده است تا شما را در باب انتخاب سایز مناسب فرش برای دکوراسیون منزل یاری نماید. پس با ما در ادامه همراه باشید.


فرش چند متری بخریم؟

اولین دغدغه در باب خرید سایز مناسب فرش را می توان یافتن پاسخ این سوال که فرش چند متری بخرم، مطرح نمود. فرش های ماشینی در ابعاد مختلفی تولید می گردند که براساس فضای اتاق و محل استفاده از فرش بوده که می توان سایز فرش مناسب را انتخاب نمود. انتخاب درست ابعاد فرش برای فضای مورد استفاده می تواند نقش کلیدی را در باب دکوراتیو منازل ایجاد نماید که البته نوع سبک دکوراسیون در این زمینه نیز بی تاثیر نمی باشد. به طور مثال انتخاب سایز فرش در بسیاری از دکوراسیون ها با در نظر قرار دادن مبلمان، پشتی ها و ابعاد کف پوش انتخاب می گردد.
البته نوع مکان استفاده از فرش یعنی فرش مورد نظر را برای اتاق خواب می خواهید یا فرش پذیرایی و آشپزخانه نیز از دیگر مولفه هایی است که در انتخاب اندازه مناسب فرش باید در نظر گرفت که در زمینه اطلاعات بیشتر در انتخاب سایز فرش بر این اساس در ادامه مطالبی را بیان نموده ایم.


انتخاب سایز مناسب فرش برای دکوراسیون منزل

از سری مسائلی که در انتخاب سایز مناسب فرش برای دکوراسیون منزل باید در نظر داشت و در بالا نیز به آن اشاره شده است را می توان انتخاب سایز فرش بر اساس نوع مکان استفاده از آن به همراه بحث این که چقدر از فضا متعلق به فرش باشد و چقدر از آن به دیگر وسایل تعلق گیرد و یا این که چه تعداد فرش را برای پوشش فضا باید خریداری نمود، مطرح می گردد. با همراهی ما در ادامه می توانید به این موضوعات دست یابید.

سایز فرش مناسب پذیرایی
یکی از مهم ترین نقاط منازل که نقطه دید اصلی منزل نیز به شمار می رود را می توان پذیرایی یا همان نشیمن معرفی نمود که باید با یک فرش با اندازه مناسب پوشش داده شود تا فضایی با طراحی مناسب و زیبایی خیره کننده ای را ایجاد نماید. در انتخاب سایز فرش برای پذیرایی باید در نظر داشته باشید که اگر پذیرایی شما دارای مساحت کوچک می باشد و قسمتی از فضا قرار است با مبلمان طراحی شود بهتر است فرشی را انتخاب نمایید که کل فضا را پوشش دهد یعنی سایز فرش به گونه ای باشد که با پهن شدن بر روی زمین پایه های پشت مبل و صندلی ها بر روی لبه فرش قرار گیرند. در صورتی که برای فضاهایی با وسعت بالا بهتر است فرش های سایز بزرگ را انتخاب نمایید که پایه های جلویی مبلمان بر روی آن قرار گیرد.
البته در کنار این مطلب در نظر داشتن فاصله دیوار و اندازه مناسب فرش را نیز باید برای خرید در نظر بگیرید. قطعا شما هم با منازلی برخورد داشته اید که کل فضا را با فرش پوشش داده اند به گونه ای که اصل کف پوش آن ها دیده نمی شود. این یک انتخاب کاملا اشتباه است که نمایش زیبایی فرش را کاهش می دهد و همین موضوع جذابیت فضا را می کاهد. توصیه ای که در این باب باید به خاطر داشته باشید در نظر گرفتن ابعاد فرش با توجه به متراژ فضا می باشد. بهتر است دست کم با در دست داشتن این اندازه ها برای خرید فرش اندازه ای در حدود 30 تا 50 سانتی متری لبه فرش تا دیوار را در نظر بگیرید تا علاوه بر زیبایی محیط، نقش فرش شما نیز به خوبی نمایش داده شود.
با توجه به این مطلب می توان برای خانه های با پذیرایی با متراژ 18 متر انتخاب و خرید دو تخته فرش 6 متری را مناسب دانست.

انتخاب سایز فرش آشپزخانه
معمولا پوشاندن کف آشپزخانه رایج نیست ولی این موضوع در میان ایرانیان به سبب اهمیت محیط آشپزخانه بسیار مهم تلقی می گردد به طوریکه از فرش آشپزخانه برای پوشش کف این فضا استفاده می نمایند. خرید سایز فرش آشپزخانه نیز باید با توجه به ابعاد فضا صورت گیرد. انتخاب سایز فرشی برای این فضا مناسب می باشد که کل محیط را پوشش دهد.
اما برخی از در فضای آشپزخانه خود میز ناهارخوری را قرار می دهند که این موضوع در باب انتخاب فرش برای این مکان تفاوتی را ایجاد می نماید زیرا در این باره انتخاب سایز فرش مناسبی که تنها در زیر میز ناهاخوری قرار گیرد به طوری که با کشیدن صندلی به عقب باز هم بر روی فرش باشد، باید انتخاب شود.

اندازه مناسب فرش برای زیر میز ناهارخوری
همان طور که در بالا ذکر شده است انتخاب فرش برای میز ناهاخوری در آشپزخانه باید به گونه ای باشد که تنها زیر میز را پوشش دهد. اما اگر میز ناهارخوری در قسمتی از سالن پذیرایی باشد نیز این نکته باید مد نظر قرار گیرد. البته باید در اندازه مناسب فرش برای زیر میز ناهارخوری به شکل میز نیز توجه نمایید زیرا برای مدل های گرد انتخاب فرش گرد و فرش مستطیلی برای میز هایی با شکل مستطیل مناسب می باشد. در کل برای انتخاب فرش برای زیر میز ناهارخوری بهتر است فرش از از اندازه میز بزرگ تر باشد که با عقب کشیدن صندلی‌ها برای نشستن، باز هر چهار پایه در داخل محدوده فرش قرار گیرد.

اندازه مناسب فرش راهرو
یکی دیگر از نقاط منازل که انتخاب فرش برای آن در ایجاد یک دکوراسیون مناسب برای منازل تاثیر دارد را می توان اندازه مناسب فرش راهرو بیان نمود. اولین نکته ای که باید در انتخاب فرش راهرویی در نظر بگیرید سبک معماری این مکان برای انتخاب می باشد. انتخاب فرش برای این مکان می تواند بسته به سلیقه صورت گیرد. می توانید اندازه فرش راهرویی را انتخاب نمایید که تمام محوطه را پوشش دهد یا همانند فرش های تشریفاتی فقط قسمت میانی با فاصله ای که تا دیوار ها را دارد برای این محیط انتخاب نمایید.

اندازه مناسب فرش اتاق خواب
در باب انتخاب اندازه فرش اتاق خواب بهتر است فرشی را برای خرید انتخاب نمایید که تخت خواب بر روی آن قرار گیرد تا مانع از تکان ناشی از حرکت تخت شود. اما اگر برای خرید این سبک انتخابی را نمی پسندید توصیه می گردد فرشی را انتخاب نمایید که در پایین تخت پهن شود.

انتخاب سایز فرش برای اتاق کودک و نوزاد
به دلیل آسیب پذیر بودن کودکان در خرید و انتخاب سایز فرش برای اتاق کودک و نوزاد بهتر است فرشی را انتخاب نماییید که کل فضای خالی دور تادور اکسسوری های را پوشش دهد.


انتخاب سایز مناسب فرش

اگر در زمینه خرید فرش باز هم در انتخاب سایز مناسب فرش دچار شک و تردید هستید می توانید از مشاورین مجرب و کاربلد فروشگاه فرش کاشانک راهنمایی گرفته و به خرید مناسب ترین سایز فرش برای فضای مورد نظر منزل خو دست یابید. امکان مشاوره رایگان در کنار خرید حضوری و آنلاین در این مکان مهیا می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا