خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نکاتی در مورد انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون

نحوه انتخاب فرش ماشینی
خرید اینترنتی امن

در انتخاب فرش به چه نکاتی توجه کنیم؟
برای خرید فرش ماشینی باید به نکات زیادی توجه کرد چرا که فرش های ماشینی کالاهایی هستند کاملاً تخصصی که باید در کیفیت دوام و طول عمر بالا و همچنین زیبایی و طرح نگاری مناسب انتخاب شود. در عین حال که خریداران باید به اصل بودن فرش ماشینی و همچنین داشتن قیمت مناسب توجه کافی نمایند. خرید فرش ماشینی کار آسانی نیست، اما اگر به نکات مهم در رابطه با خرید فرش ماشینی توجه کافی داشته باشیم خریدی کاملا لذت بخش و شیرین خواهیم داشت.
در این مقاله با عنوان نکاتی در در خصوص انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل به بررسی همه جانبه و انتخاب فرش مناسب پرداخته ایم. پس بدون معطلی به سراغ بیان نکات در خصوص انتخاب فرش در خانه می رویم، با ما همراه شوید تا مهمترین نکات در این رابطه را بشناسیم.

نکاتی در مورد کیفیت فرش های ماشینی مناسب دکوراسیون منزل
کیفیت و ماندگاری فرش های ماشینی اولین موردی است که خریداران به آن دقت می کند هرچند کیفیت و دوام تا حد زیادی به الیاف مورد استفاده در فرش ماشینی بستگی دارد اما به یاد داشته باشیم آنچه دوام و ماندگاری فرش ماشینی خانه ما را تضمین می کند، انتخاب صحیح است. فرش های ماشینی متناسب با شانه و تراکمی که دارند برای هر فضایی انتخاب نمی‌شود و وظیفه خریداران است که ویژگی های کاربردی فرش را با نوع استفاده از فضا تطبیق دهند.
به زبان ساده باید برای هر فضای فرش مناسب انتخاب کنیم برای مثال اگر فرش انتخابی قرار است جلوی درب ورودی و یا آشپزخانه و یا اتاق کودکان و یا راهروها پهش شود که پرتردد بوده و عوارض آلودگی می باشند. استفاده از فرش های با شانه و تراکم پایین جایز است چراکه فرش با شانه و تراکم پایین دوام بیشتری در برابر تردد داشته و در شست و شو و مقاومت در برابر مواد شیمیایی بهتر عمل می‌کند. همچنین فضا های لوکس خانه و پذیرایی خواهان فرش های ماشینی در شانه و تراکم بالا هستند که زیبایی بسیار بالایی داشته و این فرش ها می توانند دکوراسیون خانه را تحت تاثیر قرار دهند.
دیگر نکته مهم در مورد کیفیت فرش ماشینی انتخاب ای نحوه نگهداری از فرش است. اگر به هر دلیل تمایل به استفاده از فرش ماشینی ندارید به هیچ عنوان فرش را تا نزنید بلکه به صورت لوله شده در کنار دیوار قرار دهیم
فرشهای ماشینی به حدی ضخیم و نفوذناپذیر هستند که فضای زیر فرش کاملاً تاریک است محیط های تاریک و نمناک بهترین مکان برای رشد انواع باکتری ها هستند به همین دلیل لازم است گاهاً فرش ماشینی را جابجا کنیم و حتی پشت فرش را در معرض هوای آزاد و حتی نور خورشید قرار دهیم.
هرچقدر هم فرش های ماشینی با کیفیت باشند در محیط نمناک نمی توانند دوام زیادی داشته باشند. اگر به هر دلیل از جمله ریختن نوشیدنی بر روی فرش ماشینی فرش نمناک و یا خیس شد، در گام اول با توجه به نحوه پاک کردن لکه، لکه را از روی فرش برداشته و پس از خشک شدن کامل فرش اطمینان حاصل نمایید.
کیفیت فرش های ماشینی کاشان نسبت به سایر فرش های ماشینی بسیار بیشتر است چرا که در تولید فرش ها از بهترین الیاف استفاده می شود. فرش های ماشینی روزمره در کارخانه های فرش کاشان از الیاف اکریلیک هیت ست شده تولید می شود این در حالی است که بسیاری از تولیدکنندگان برای تولید فرش ماشینی از ترکیب الیاف اکریلیک و پلی استر استفاده می‌کنند. اما فرش را با نام فرش آکریلیک به فروش می رساند هنگام خرید فرش های ماشینی دقت داشته باشید که با بررسی شناسنامه فرش و یا توضیحاتی که در فروشگاه های آنلاین ارائه می شود فرش را درست و اصولی انتخاب کنید.

نکاتی در خصوص انتخاب شانه و تراکم فرش مناسب برای دکوراسیون منزل
شانه و تراکم فرش مورد مهم دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد. فرش های ماشینی در شانه و تراکم های مختلف نه تنها ظاهری متفاوت دارند، بلکه کاربردی متفاوت به خود می گیرند به زبان ساده‌تر هرچه شانه و تراکم در فرش های ماشینی بالاتر رود فرش ها زیباتر ظریف تر و پر شباهت تر به فرش های دستبافت شده و همچنین از مناسب بودن برای مکان های پر تردد فاصله گرفته و برای مکان های لوکس خانه خریداری می‌شود.
به عنوان مهم ترین نکته در انتخاب شانه و تراکم فرش های ماشینی لازم است به این موضوع آگاه باشیم که فرش های ماشینی در شانه و تراکم بالا زیبایی بیشتری دارند اما الزاماً شانه و تراکم بالا و یا شانه و تراکم پایین برای هر فضایی مناسب نیست و نباید زیبایی فرش‌های ماشینی انتخاب ما را تحت تأثیر قرار دهد.
تنوع شانه و تراکم در فروشگاه های اینترنتی فرش کاشانک بسیار زیاد است به حدی که فرش های ۵۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۵۰۰ شانه و ۱۶۰۰ شانه در تراکم های مختلف عرضه می شوند و کافی است خریداران با علم به کاربرد فضا اقدام به خرید تا انتخاب صحیحی به لحاظ شانه و تراکم داشته باشد.

نکاتی در خصوص انتخاب نقشه و رنگ رنگ فرش مناسب برای دکوراسیون منزل
فرش های ماشینی مهم ترین عنصر در فضای هر خانه هستند چرا که زیبایی خانه را تحت تاثیر قرار می دهند. تأثیر ظاهر فرش های ماشینی به گونه ای است که اگر صحیح انتخاب شود زیباترین فضا و اگر غیر اصولی انتخاب شود نامناسب ترین فضا را به ارمغان خواهد آورد.
نکته مهم در خصوص ظاهر فرش های ماشینی آن است که هماهنگ بودن و بد بودن نقش رنگ و نگاره با سایر اجزای خانه و همچنین ابعاد و میزان نورگیری فضای خانه رعایت شود.
بدین صورت که اگر فضای خانه کوچک است و یا خانه از میزان نور کافی برخوردار نیست، لازم است رنگ های روشن برای دکوراسیون انتخاب شود در حالی که برای جایی که فضای بزرگ و نور کافی دارند محدودیتی در انتخاب نخواهیم داشت چراکه رنگ های روشن به جهت بازتاب و انعکاس نور فضای خانه را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد.
هماهنگ بودن و ست بودن رنگ ها نه تنها در مورد فرش های ماشینی بلکه در مورد هر فضای دیگری باید رعایت شود. هنگامی که قرار است چندین رنگ در کنار یکدیگر قرار گیرند تنها هماهنگ بودن رنگ هاست که این قرار گرفتن را امکان پذیر می کند .

نکاتی در خصوص انتخاب ابعاد فرش مناسب برای دکوراسیون منزل
به عنوان آخرین دسته نکات به ویژگی‌های ابعاد فرش های ماشینی می پردازیم. فرش های ماشینی در دو دسته ابعاد استاندارد و غیر استاندارد تولید می شوند، فرش های استاندارد، فرش هایی هستند با ابعاد از پیش تعریف شده مانند فرش های ۶ متری، ۹ متر ۱۲ متر و ۲۴ متر خارج از این ابعاد فرش های غیر استاندارد هستند.
برای انتخاب ابعاد مناسب فرش به فضای خانه توجه کنید. فضاهایی مانند اتاق خواب و آشپزخانه لازم نیست به طور کامل با فرش پوشیده شوند. زیر کابینت ها و زیر تخت خواب نباید مفروش شود. همچنین پوشاندن کامل فضاهایی مانند پذیرایی و یا راهرو با فرش ماشینی چندان جالب به نظر نمی رسد. از این رو دقت داشته باشید که فرش ها به گونه ای انتخاب شوند که زیر وسایل سنگین مانند پایه های مبلمان کمد تخت یخچال و ... قرار نگیرند چون ممکن است در طولانی مدت به خاب قالی، آسیب وارد شود.
آنچه در این مقاله بیان شد تنها مهم ترین نکات در خصوص انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون بود. نکاتی که باید در هنگام خرید فرش ماشینی مدنظر قرار گیرد، بسیار زیاد است و امید است خریداران قبل از اقدام به خرید با توجه به تمامی نکات مورد نیاز به انتخابی بهینه و مطلوب را رقم بزند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا