خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

صادرات فرش ایران به کدام کشورهاست؟

صادرات فرش ماشینی ایران
خرید اینترنتی امن

ایران از اولین تولیدکنندگان فرش در جهان به شمار می آید که به همین دلیل فرش ایرانی در جهان شناخته شده است و امروزه نیز با گسترش صنعت و تکنولوژی بافندگی و راهیابی به روزترین ماشین آلات پیشرفته دنیا به کارخانجات این کشور، بهترین فرش های ماشینی تولید و به علت برخورداری از محبوبیت جهانی، به بازارهای داخلی و خارجی ارائه می گردد. اما صادرات فرش ایران به کدام کشورهاست؟ این سوالی است که ممکن است در این جا برای شما مخاطبان محترم مطرح گردد. از این رو قصد داریم در جواب این پرسش، مقاصد صادرات فرش ماشینی ایران را در ادامه معرفی نماییم. با ما همراه باشید.


صادرات فرش ایران به کدام کشورهاست؟

همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، ایران از گذشته های دور تا کنون در تولید فرش از تجارب بسیار زیاد برخوردار شده است و این باعث تولید بهترین فرش ماشینی دنیا به لحاظ کیفیت، طرح و رنگ، جنس، تراکم طبق استاندارهای جهانی شده که به همین علت مردمان زیادی از گوشه گوشه دنیا خواستار فرش ایرانی هستند و در همین راستا صادرات فرش ایرانی در بین تولید کنندگان این سرزمین، به یک انگیزه برای تولید بهترین فرش ماشینی تبدیل شده که سبب رقابت تولید کنندگان و پیشرفت روزانه این صنعت و تولید محصولات هر چه با کیفیت تر و افزایش میزان صادرات فرش ماشینی ایران شده است. در ادامه به معرفی چند نمونه کشورهای دنیا که از بیش ترین آمار صادرات فرش ایران به آن جا برخوردارند، پرداخته شده است.

-    صادرات فرش ماشینی ایران به کشورهای آسیایی: یکی از مقاصدی که می توان برای فرش صادراتی ایران، معرفی نمود، کشورهای خاورمیانه مانند عراق، افغانستان و پاکستان است که به عنوان کشورهای سطح پایین به لحاظ اقتصادی، همواره خواستار فرش های ارزان قیمت و تراکم پایین مانند گلیم فرش و گبه فرش ماشینی هستند. اما از دیگر کشورهای خاورمیانه که به دنبال فرش های کلاسیک و لوکس با تراکم و ظرافت بالا هستند، می توان به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند کویت، عمان، بحرین، قطر، عربستان و امارات متحده عربی اشاره داشت. اما از کشورهای آسیایی که می توان معرفی نمود، صادرات فرش ایران به چین، ژاپن، تایلند و هند صورت می پذیرد. به صورت کلی می توان بیش ترین سهم در میزان صادرات فرش ایرانی را متعلق به قاره آسیا دانست.

-    صادرات فرش ایران به اروپا: تولید محصولات مدرن در کارخانجات فرش بافی در ایران نیز سبب تقاضای کشورهای اروپایی به فرش های ماشینی مدرن و فانتزی ایرانی شده است که از این رو سهم صادارات فرش ایرانی به کشورهای اروپایی را می توان بدین گونه مطرح نمود، صادرات فرش ماشینی ایران به ترکیه علیرغم تولید محصولات ترک مدرن در این کشور به علت کیفیت بیش تر محصولات ایرانی، سبب صادرات فرش ایرانی به ترکیه نیز شده است. علاوه بر آن صادرات فرش ایران به المان و صادرات فرش ایران به روسیه، بلژیک، دانمارک، ایتالیا، فرانسه و انگلستان نیز سهم بزرگی از صادرات محصولات لوکس و مدرن ایرانی را برخوردار است.

-    صادرات فرش ایران به امریکا: تا چند سال گذشته سهم بالایی از صادرات فرش ایران به کانادا و دیگر کشورهای امریکایی انجام می گرفت، اما متاسفانه در چند سال اخیر به دلیل تحریم ها و خارج شدن امریکا از برجام و محدودیت های کرونایی میزان صادرات فرش ایرانی به امریکا بسیار کاهش یافت و این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی صادرات فرش ایرانی برای تجار شناخته می شد که در حال حاضر در این زمینه از سهم زیادی برخوردار نیست.

صادرات فرش ماشینی ایران


تجار و فروشندگان عمده جهت تهیه و خریداری بهترین فرش های ماشینی ایرانی از محصولات فرش کاشان می توانند به فروشگاه فرش کاشانک مراجعه نموده و با مشاهده محصولات متناسب با مقصد خود جهت صادرات فرش ماشینی، به انتخاب ابعاد، رنگ و طرح های متنوع از مدل و تراکم مناسب از محصولات موجود در این وب سایت فروشگاهی بپردازند. مدیران این فروشگاه جهت صادرات فرش ماشینی ایران قیمت عمده و همکاری را برای خریداران و عمده فروشان محترم همراه با گارانتی معتبر کتبی در نظر گرفته اند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا