خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

معرفی طرح های سنتی فرش ایرانی

خرید فرش طرح سنتی
خرید اینترنتی امن

در میان طرح های متنوع و جدیدی که اخیرا با پیشرفته شدن صنعت و تکنولوژی به بازار فرش ارائه شده، بسیاری از خریداران هنوز تمایل زیادی به خرید فرش طرح سنتی حتی با وجود برخورداری از دکوراسیون های مدرن نشان می دهند تا با بهره مندی از فرش با طرح سنتی، یک تضاد و یا پارادوکس بسیار خوب در فضا مدرنیته ایجاد نمایند. در همین رابطه به معرفی طرح های سنتی فرش ایرانی در باب یک مقاله پرداخته ایم که متقاضیان تحت آشنایی با هر یک از این موارد می توانند بهتر و با اطلاعات بیش تری در مورد ست کردن فرش و دکوراسیون به خریداری محصول مورد نظر خود بپردازند.


معرفی طرح های سنتی فرش ایرانی

فرش ایرانی از آوازه جهانی برخوردار است، چرا که تمدن و فرهنگ این کشور در ارائه محصولات هنری بسیار پر سابقه است و فرش به عنوان یک وسیله ملزوم، از گذشته های دور تاکنون در این کشور به طرق مختلف دستبافت و ماشینی تولید می شده است. به صورتی که طرح و نمادهای موجود روی فرش پازیریک که به عنوان قدیمی ترین فرش جهان شناخته شده، به عقیده کارشناسان متخصص رابطه های مستقیمی با فرهنگ و تمدن این کشور دارد و به همین علت ایران به عنوان مهد تولید فرش در جهان مطرح است. اما از بین انواع طرح های فرش سنتی می توان به معرفی چند نمونه از پر فروش ترین آن ها پرداخت که افراد با توجه به نوع دکوراسیون و سلیقه خود می توانند هر یک از آن ها را برای فضای منزل خود در نظر بگیرند. در ادامه می توانید با چند مورد از طرح های سنتی فرش ماشینی آشنا شوید.

-    فرش طرح سنتی جدید افشان: بر خلاف طرح های قدیمی که از لچک و ترنج برخوردار است، این طرح از این دو قسمت مبرا بود و نقوش سنتی در زمینه و بوم فرش به صورت پراکنده با طرح های ریز و درشت متصل به یکدیگر طراحی شده است. عدم وجود لچک ترنج در این طرح فرش سنتی سبب کارآیی بسیار خوب آن برای دکوراسیون های مدرن و با فضای کوچک آن شده است. چرا که نبود نقوش بزرگ در زمینه فرش سبب می شود تا به کارگیری از آن در خانه های کوچک آپارتمانی، سبب بزرگ نمایی هر چه بیش تر فضا در چشم بیننده گردد، به ویژه که آن را در رنگ بندی روشن تهیه نمایید.

-    فرش طرح سنتی ماشینی نایین: از طرح های پرفروش و سنتی می توان به این طرح فرش اشاره داشت که در آن زمینه ای با دربرگیری از لچک و ترنج طراحی شده است. کارآیی این طرح فرش برای دکوراسیون های لوکس و کلاسیک بسیار مناسب و جذاب خواهد بود، چرا که برخورداری هر چه بیشتر طرح های کلاسیک از نقوش سنتی و اسلیمی سبب جذابیت و تناسب آن با فضاهای اصیل ایرانی می شود.

-    فرش طرح سنتی کاشان: شهر فرش کاشان به عنوان یکی از تولیدکنندگان قدر قدرت فرش ایرانی شناخته می شود که در تولید فرش های ماشینی سنتی بومی مناطق مختلف ایران، از تبحر بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر آن خود به طراحی و تولید نوعی از طرح فرش سنتی با برخورداری از زمینه ای پر نقش و نگار در لچک ترنج پرداخته که با نام فرش طرح کاشان تولید و ارائه گشته است. کارآیی این طرح فرش اصیل برای دکوراسیون های کلاسیک و مدرن مناسب و عالی خواهد بود به ویژه که رنگ بندی زمینه قرمز تهیه گردد.

-    فرش قرمز طرح سنتی: امروزه به کارگیری از فرش زمینه قرمز در دکوراسیون های مدرنیته به جهت برخورداری از پاردوکس با وسایل مدرن، بسیار رواج یافته و به همین منظور می توان گفت انواع طرح های فرش سنتی مانند طرح های عشایری، ترکمن، قشقایی و ترنج دار با رنگ زمینه قرمز را می توان برای انواع دکوراسیون های سنتی و مدرن به کار گرفت.

-    فرش با طرح های سنتی خشتی: از دیگر طرح های سنتی و جذاب که هم در دکوراسیون های مدرن به کار می آید و هم در دکوراسیون های سنتی، طرح فرش خشتی است که داخل هر خشت آن، طرحی از نقش و نگار سنتی فرش نهفته است. فرش ماشینی طرح خشتی در مدل های متنوعی از نقوش و رنگ بندی طراحی و تولید می گردد که افراد با توجه به سلیقه خود می توانند به انتخاب و خریداری هر یک از آن ها بپردازند.


خرید فرش طرح سنتی

به منظور تهیه و خریداری فرش طرح سنتی با قیمت مناسب می توانید به فروشگاه فرش کاشانک مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش ارائه دهنده انواع طرح های سنتی فرش ماشینی به صورت مستقیم و بی واسطه است که متقاضیان با مراجعه بدان می توانند از مناسب ترین و بهترین قیمت فرش های طرح سنتی برخوردار گردند. فروش فرش های طرح سنتی با قیمت درب کارخانه توسط فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک صورت می پذیرد که افراد با خریداری آن می توانند از گارانتی معتبر کالا نیز بهره مند گردند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا