خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش ماشینی تقلبی نخرید

تشخیص فرش تقلبی | خرید فرش اصل
خرید اینترنتی امن

کف پوش خانه های ما بسیار حائز اهمیت هستند چرا که کف پوش انتخابی قرار است یکی از ابعاد اصلی فضای خانه ما را پوشش دهد و اصلی بودن بدین دلیل است که این بعد بیشترین دید را به خود جلب کرده و هنگام رفت و آمد در زیر پای ما خواهد بود. علاوه بر آنکه تاثیر مهم و بسزایی در دکوراسیون خانه دارد و این تأثیر آن قدر مهم است که انتخاب صحیح کف پوش دکوراسیونی شیک و بی نظیر به ما ارائه خواهد داد. در این مقاله به دنبال شناخت ویژگی فرش های تقلبی بر آن شدیم تا تفاوت فرش اصل با فرش تقلبی را بیان کرده و با بیان اطلاعات لازم در این زمینه، به شما هشدار دهیم که فرش ماشینی تقلبی نخرید.

تشخیص فرش تقلبی | خرید فرش اصل

خرید فرش ماشینی اصل هدف نهایی خریداران است. چراکه تفاوت کیفیت فرش های ماشینی اصل و تقلبی به حدی است که نمی توان از فرش ماشینی تقلبی انتظار داشت سالیان سال در خانه ما به بهترین حالت ممکن همانند فرش های اصیل خوش بدرخشند. هرچند فرش های اصل کاشان هم به لحاظ کیفیت درجه بندی شده و انواع مختلفی دارند، از طرفی فرش های ماشینی به عنوان کالاهای بادوام قیمت بالایی دارند و امکان زود هنگام تعویض فرش های ماشینی وجود ندارد. پس لازم است بیش از پیش در انتخاب و خرید فرش ماشینی دقت کنیم تا در دام تقلب کنندگان نیافتیم.

فرش ماشینی اصل با کیفیت بالا می‌ تواند یک عمر زینت بخش دکوراسیون خانه ما باشد. همانطور که در خانه بسیاری از مادربزرگ ها می بینیم فرش های لاکی با زمینه قرمز که در حال حاضر جزء فرش های نوستالژیک به حساب می آیند، حدود ۵۰ سال پیش و با اولین فرش های ماشینی تولید و روانه بازار شده اند. اما همچنان به دلیل اصلی و باکیفیت بودن در خانه مادربزرگان مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که هیچ فرش تقلبی نمی تواند چنین طول عمر بالایی داشته باشد. مورد مهم دیگر در خرید فرش های اصل مواردی مانند عدم رنگ دهی، عدم ایجاد آلرژی، عدم ناهماهنگی نگاره ها و رنگ ها با یکدیگر و مواردی از این دست است که به ظاهر فرش را تحت تاثیر قرار می دهد. اما سوال این است که نشانه های فرش تقلبی چیست و اصل بودن فرش چه ویژگی هایی دارد.

هنگامی که قرار است یک تخته فرش ماشینی را خریداری کنیم، ویژگی های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرند. مهم ترین ویژگی ها شناسنامه فرش است که بر پشت فرش اصل چسبیده است و مهم ترین اطلاعات فرش ماشینی در آن ذکر می شود. شناسنامه فرش در واقع معرف محصول است. ناسالم بودن شناسنامه فرش مهم ترین دلیل تقلبی بودن فرش است؛ جنس و نحوه نصب شناسنامه فرش به حدی باکیفیت است که در حمل و نقل و جابجایی های سطحی دچار آسیب نخواهد شد از این رو هرگونه آسیب شناسنامه فرش را می توان خطای عمد دانست.
دیگر موردی که می توان از آن به عنوان نشانه های فرش تقلبی یاد کرد، عدم هم خوانی شانه و تراکم فرش با سایر ویژگی های ظاهری است. فرش توسط تیم متخصص تولید می شود از این رو قطعاً شانه و تراکم با نگاره ها و پیچیدگی و یا خلوتی نقش هم خوانی کافی را دارد. نوآوری و خلاقیت مختص تولیدکنندگان حرفه ای و فرش های اصل است. از این رو تولید کننده و فروشنده ای که همواره طرح های تکراری و بدون خلاقیت روانه بازار می‌کند، نشان از تقلبی بودن محصولات خود دارد.

مورد مهم دیگری که از نشانه های تقلبی بودن فرش به حساب می آید روش عرضه محصولات است. فرش های ماشینی اصل به هر روشی که عرضه شوند به همراه ضمانت نامه و گارانتی ارائه شده در حالی که فرش های تقلبی هیچ گونه ضمانت‌ نامه به همراه ندارند. فرش های اصل را به تمام روش های مستقیم و غیرمستقیم می توان خرید.
سابقه برند نشان از اصالت محصول دارد در حالی که معمولاً فرش های تقلبی تحت برند های بی نام و نشان و یا به صورت تقلبی تحت عنوان برند های معروف عرضه می شوند و از آن جایی که تقلبی هستند با دقت در نشان و نام برند می ‌توان به تقلبی بودن آنها پی برد.
فرش های تقلبی را متخصصین بر اساس ظاهراً تشخیص می دهند. پرز های بیش از اندازه و همچنین کدر بودن رنگ فرش مختص این محصولات است. ابعاد واقعی فرش تقلبی تفاوت فاحشی با آنچه در شناسنامه مندرج شده است دارد. از سوی دیگر عدم هم خوانی شانه و تراکم معرفی شده از سوی فروشنده و یا شناسنامه با تعداد گره های طولی و عرضی دیگر نماد تقلبی بودن فرش است. فرش های با کیفیت و اصل به عنوان ویژگی هایی از جمله شکستگی فرش، نخ در رفتگی، پارگی، عدم یکسان بودن ارتفاع نخ خاب و غیره را نخواهند داشت و دقت در این ویژگی هاست که فرش تقلبی را به ما می‌شناساند.

قیمت فرش اصل کاشان

برای اینکه فرش اصل بخریم در گام اول لازم است برند معتبر و فروشگاه قابل اطمینانی را انتخاب کنیم. هنگام خرید حتما نام و نشان برند را با دقت بررسی نمایید. چرا که بسیاری از متقلبین با اضافه کردن پسوند و پیشوند به نام و نشان برند و بی دقتی خریداران سوء استفاده کرده و فرش ‌های تقلبی خود را تحت برند های معروف عرضه می‌ کند.
بهترین کار این است که اطلاعات حداقلی در مورد فرش های ماشینی داشته باشید، اتکا به تجربه مطلوب اطرافیان کمک گرفتن از تیم های متخصص از جمله مشاورین رایگان فروشگاه آنلاین، بررسی سابقه برندهای مختلف، میزان رضایت خریداران و حتی بررسی نظرات کاربران موجود در فروشگاه های اینترنتی می تواند ما را به خرید فرش اصل رهنمون سازد.
برای آن که بتوانیم با خرید فرش اصل و باکیفیت مطلوبیت خرید خود را حداکثر کنیم، لازم است هنگام خرید، ویژگی های فرش اصل و نشانه های فرش تقلبی را با دقت و وسواس زیادی از نظر بگذرانیم.
برای خرید محصولات اصل، به سراغ کارخانه های تولیدی معتبر از جمله کارخانه فرش کاشانک بروید و به صورت مستقیم و با قیمت تولیدی، به فرش اصل کاشان دسترسی پیدا کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا