خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نکات مهم و ضروری هنگام خرید فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی
خرید اینترنتی امن

خرید فرش ماشینی برای خانواده ها هزینه بر است از این رو گروه تولیدی فرش کاشانک، ضمن فروش محصولات، اطلاعات مفید و کاربردی برای خریداران قرار داده است. راهنمای انتخاب و خرید فرش در این مبحث بدان پرداخته شده است. دلیل اهمیت دادن به راهنمای در خرید فرش آن است که امروزه تنوع در محصولات ماشینی زیاد شده است و همینطور تعداد تولیدی ها بالا رفته است. افراد باید در میان این تولید کنندگان و تنوع محصولی بالا، بهترین خرید را انجام دهند.

نکات مهم و ضروری هنگام خرید فرش ماشینی
قبل از خرید فرش ماشینی افراد باید به نکات زیر توجه کنند تا بتوانند بهترین محصول را خریداری کنند. عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند تا بهترین فرش ماشینی تولید شود.

نخ بافت:
انواع فرش های ماشینی کاشان با الیاف شیمیایی بافته می شوند که کیفیت این الیاف باهم متفاوت است. محصولاتی که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شود بسیار باکیفیت تر از محصولات پلی استر و پلی پروپیلن است. فرش های آکریلیک هیت ست شده، در برابر حرارت، شست و شو، پاخور شدن مقاوم است و این محصولات نرم تر و لطیف تر هستند و ضدحساسیت و بدون پرز هستند.
طول عمر این فرش های ماشینی بیشتر است و اگر به دنبال فرش باکیفیت با درخشانی و براقیت بالا هستید توصیه می شود از محصولات آکریلیک هیت ست شده بهره ببرید. در ضمن اگر لکه یا کثیفی رو این محصولات ایجاد شود به راحتی با مواد تمیز کننده پاک می شوند بر خلاف محصولات پلی استر و فرش های پلاستیکی که جای لکه و کثیفی روی ان ها می ماند.
مقاله مربوطه: بهترین نخ برای فرش ماشینی چیست؟

شانه و تراکم فرش:
امروزه تعیین شانه و تراکم یکی از آیتم های مهم است که هراندازه این شانه و تراکم بیشتر شود، میزان فشردگی و توپری بین ریشه ها بیشتر می شود و طرح و نگاره ظریف تر می شود. ولی فرش های با شانه و تراکم بالا بالاخص 1500 شانه با تراکم 4500، بسیار نازک هستند که باید این محصولات را در مکان های کم رفت و آمد پهن کرد. از خرید فرش های با شانه و تراکم پایین به دلیل فشردگی و تراکم کم، خودداری کنید و فرش های 700 شانه به بالا را خریداری کنید.

ضمانت نامه و گارانتی فرش:
مطمئن باشید که محصولاتی که برایشان گارانتی و ضمانت نامه قرار می دهند از کیفیت بالایی برخوردار است چون بر اساس این ضمانت نامه تا تاریخ مقرر شده، به وجود آمدن هر عیب و نقصی منجر به مرجوع شدن محصول می شود. پس یک تولید کننده برای جلوگیری از این هزینه های اضافی، ضمانت نامه را برای محصولاتی قرار می دهد که کیفیت بالایی داشته باشند.

خرید مستقیم از کارخانه فرش:
با خرید مستقیم شما می توانید به اصل محصول دسترسی پیدا کنید. خریداران هشیار باشند که برای خرید فرش ماشینی، به فروشگاه های در سطح شهر نروند و از فروشگاه های اینترنتی که واسطه گر و دلال هستند خرید نکنند. خرید مستقیم از کارخانه شما را به فرش اصل درجه یک با قیمت تولیدی می رساند.

توجه به عیوب فرش و ناقصی:
پارگی؛ موج دار بودن سطح قالی ( شیرینگ غیر اصولی)، جای سوختگی، سوزن زدگی، کچلی سطح نخ خاب از عیوب قالی است.

این نکات فنی، راهنمای خرید بهترین فرش است که بهتر است قبل از خرید بدان توجه کنید.

راهنمای خرید فرش برای منزل
بعد از توجه به کیفیت، بهتر است به ظاهر قالی نیز توجه شود تا بهترین طرح و رنگ متناسب با دکوراسیون انتخاب شود.
انتخاب فرش متناسب با فضا و دکوراسیون از اصول مهم است چه بسا برخی از مواقع با بی توجهی به این موارد، انتخاب ناصحیحی انجام می شود.

توجه به سبک بودن و سنگین بودن فرش:
فرش های سبک روی سرامیک لیز می خورند و ممکن است در برخی از مواقع خطر آفرین باشد. در جاهای پررفت و آمد از فرش های سنگین استفاده شود. محصولات سبک 1500 شانه برای پذیرایی های کم رفت و آمد مناسب است.
بهتر است برای برخی از مکان ها از قبیل آشپزخانه از فرش های سبک مدرن استفاده شود تا شست و شو و جابه جایی آن راحت باشد.
هراندازه شانه و تراکم فرش بیشتر شود، محصولات سبک تر می شوند.

توجه به ابعاد فرش:
سعی کنید فرش را کوچک تر از فضا انتخاب کنید تا مقداری بین دیوار با فرش فاصله باشد. بزرگ بودن فرش نسبت به اتاق، باعث تا خوردگی و شکستگی فرش می شود.

توجه به طرح فرش:
- برای دکوراسیون های مدرنیته از فرش های وینتیج، فرش های مدرن و یا فرش های سنتی طرح افشان بدون ترنج استفاده شود.
- بهتر است برای مکان هایی که کوچک و کم نور است از طرح افشان استفاده شود.
-  طرح های شلوغ و پر نگاره را با دکوراسیون خلوت ست کنید. اگر فرش طرح شلوغ را می پسندید، از پرده های ساده، مبلمان با طرح ساده استفاده کنید و زیاد دکوراسیون خود را با وسایل شلوغ نکنید.
- از فرش های طرح سنتی برای آشپزخانه استفاده نکنید و سعی کنید در آشپزخانه از طرح های مدرن و یا طرح های آشپزخانه استفاده کنید.
- در اتاق خواب نیز از طرح های مدرن ساده استفاده کنید.

توجه به رنگ فرش:
- اگر دکوراسیون شما کوچک و کم نور است از رنگ های روشن از قبیل کرم، فیلی، نقره ای و .. استفاده کنید. اگر دکوراسیون کوچک شما در معرض رفت و آمد است بهتر است از رنگ کرم استفاده نکنید و از رنگ های فیلی و یا ترمه ای بهره ببرید.
- برای فضاهای بزرگتر می توانید از فرش زغالی رنگ، سرمه ای، موشی بهره ببرید.

نحوه خرید فرش از کاشان
قبل از توجه به نکات بالا، سعی کنید که بهترین شهر تولید کننده را برای خرید انتخاب کنید. شهرستان کاشان، مشهد، تبریز، اصفهان، یزد، قم بهترین محصولات ماشینی را تولید می کند. کاشان پایتخت فرش ماشینی است.دلیل این نامگذاری این است که در این شهر، بهترین قالی های دستباف و ماشینی تولید شده است. هزاران کارخانه در این شهر مشغول تولید انواع فرش کاشان هستند.
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک که زیر نظر مجموعه بزرگ تولیدی فرش کاشانک است، بهترین محصولات کاشان را با قیمت عمده و تولیدی ارائه می دهد. نحوه خرید فرش از کارخانه کاشانک به صورت حضوری و اینترنتی است و تمامی محصولات با ضمانت نامه و گارانتی ارائه می شوند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا