خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

ویژگی انواع فرش ماشینی از نظر شانه و تراکم

انواع فرش ماشینی
خرید اینترنتی امن

شانه و تراکم فرش، سبب تمایز فرش های ماشینی می شود و یکی از آیتم های انتخابی در هنگام خرید است. فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم طبقه بندی و دسته بندی می شوند و هرکدام خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند.
به تعداد گره های زده شده در یک متر از عرض شانه و به تعداد گره های زده شده در یک متر از طول، تراکم می گویند. شانه و تراکم به هر اندازه بیشتر باشد میزان ظرافت و زیبایی فرش ماشینی بیشتر می شود. فرش های با شانه و تراکم بالا را فرش های دستبافتگونه ماشینی می نامند چون ظرافت و زیبایی بالاتر از قالی های دستباف دارند.

ویژگی انواع فرش ماشینی از نظر شانه و تراکم
در گذشته فرش های ماشینی با شانه 350 بافته می شد ولی امروزه این محصولات به دلیل کیفیت بسیار پایین تولید نمی شود و یا اگر تولید شود به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر می شود. فرش های 500 شانه و طرح 700 شانه نیز جز فرش های ضخیم هستند که ظرافت و زیبایی کمی دارند و امروزه از این محصولات برای مساجد، مکان های عمومی پررفت و آمد استفاده می شود و مناسب برای افرادی است که به دنبال فرش های ارزان قیمت هستند و جنبه زیبایی برایشان اهمیت ندارد و در حقیقت به نوعی کف پوش می خواهند.
اگر بخواهیم به انواع فرش ماشینی که امروزه در کارخانه های فرش کاشان از جمله گروه تولیدی فرش کاشانک تولید و عرضه می شود اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را برشمریم:

- فرش های 700 شانه با تراکم 2550
این دسته از محصولات جز فرش 700 شانه واقعی است. در حقیقت محصولات 700 شانه ای که با تراکم پایین بافته می شود، جز محصولات 700 شانه تبدیلی و یا طرح 700 شانه است.
این دسته از محصولات را می توان این طور تعریف کرد که در یک متر از عرض آن ها تعداد 700 گره و در یک متر از طول آن تعداد 2550 گره زده می شود. ضخامتی در حدود 9 میلیمتر دارند و فرش های 700 شانه ساده با الیاف آکریلیک هیت ست شده و فرش های 700 شانه گل برجسته با الیاف آکریلیک هیت ست شده و هایبالک بافته می شوند. از قالی های هفتصد شانه ساده برای اتاق نشیمن، راهروها و مکان هایی که به دنبال کف پوش مناسبی هستند استفاده می شود و از 700 گل برجسته برای پذیرایی و جهیزیه عروس استفاده می شود.

- فرش 1000 شانه با تراکم 3000
در یک متر از عرض این فرش های ماشینی دستبافتگونه ایرانی، 1000 گره و در یک متر از طول آن ها، 3000 گره زده شده است. تعداد بالای گره در این محصولات سبب ظرافت و زیبایی بالای آن شده است. ضخامت این محصولات از 700 شانه کمتر است و ضخامتی در حدود 7 میلیمتر دارد. اگر به دنبال فرش زیبا با قیمت مناسب هستید توصیه می شود از این محصولات استفاده کنید.

- فرش 1200 شانه با تراکم 3600
این محصولات، از 1000 شانه و 700 شانه ظریف تر و دستبافتگونه تر است و بیشتر با تراکم 3600 به صورت ساده و گل برجسته تولید می شود. به دلیل تعداد بالای گره در یک متر از عرض و طول آن، باید با الیاف 36 و 40 آکریلیک هیت ست شده بافته شود و به خاطر همین الیاف نازک است که این فرش های لوکس ماشینی، ظرافت و زیبایی بالا و ضخامت کم دارند. فشردگی و تراکم گره ها در دل فرش نیز یکی دیگر از مزیت های آن است به گونه ای که هیچ ذرات ریز و گرد و غباری نمی تواند به دل آن نفوذ کند.

- فرش 1500 شانه با تراکم 4500
بسیار نازک است و ضخامتی در حدود 5 میلیمتر دارد به گونه ای که توصیه می شود فقط در مکان های کم رفت و آمد و لوکس استفاده شود و سعی شود پایه های مبل روی آن قرار نگیرد. قیمت فرش های 1500 شانه بسیار بالاتر از دیگر محصولات است و به صورت گل برجسته تولید می شود.

انواع فرش ماشینی ایرانی
فرش های ماشینی در هر شانه و تراکمی که بافته شوند به صورت ساده و گل برجسته تولید می شوند. بهترین فرش های ماشینی ساده با الیاف آکریلیک هیت ست شده تولید می شوند و بهترین فرش های گل برجسته با الیاف آکریلیک هیت ست شده و هایبالک تولید می شوند. الیاف هایبالک در قسمت های فرو رفته به کار گرفته می شوند و الیاف آکریلیک در قسمت های برجسته.
اگر بخواهیم انواع محصولات ماشینی را از نظر جنس و کیفیت بررسی کنیم می توانیم به فرش آکریلیک هیت ست شده، آکریلیک هیت ست نشده، فرش های پلی استر، پلی پروپیلن اشاره کنیم که از میان این انواع، محصولات آکریلیک هیت ست شده از بهترین نوع هستند که بسیار مقاوم و مستحکم هستند و بدون پرزدهی.

خرید انواع فرش کاشان
شما می توانید انواع فرش های ماشینی کاشان که با الیاف اکریلیک هیت ست شده بافته شده اند را در شانه و تراکم مختلف خریداری کنید. گروه تولیدی فرش کاشانک، قالی ماشینی کاشان را به صورت ساده و گل برجسته با قیمت تولیدی به صورت مستقیم به فروش می رساند. تمامی محصولات با ضمانت نامه و گارانتی اصل به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می رسد.
تمامی فرش های سنتی این کارخانه در ابعاد مختلف با بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت با ضمانت نامه اصل، ارائه می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا