خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش 700 شانه واقعی با فرش 700 شانه تبدیلی

تشخیص فرش 700 شانه واقعی از 700 شانه تبدیلی
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی کف پوش هایی جذاب هستند که دسته بندی متنوعی دارد. هر تخته فرش ماشینی متناسب با دسته ای که به خود می گیرد به لحاظ ویژگی متفاوت از سایر دسته ها خواهد بود. هرچند دسته فرش های ماشینی هم پوشانی زیادی با یکدیگر دارند بدین ترتیب یک تخته فرش ماشینی می تواند همزمان در چند دسته قرار گیرد. رایج ترین دسته بندی بر اساس شانه است که فرش ها به انواع فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه، 1500 شانه و 1600 شانه تقسیم می شود. از لحاظ نوع الیاف خاب، دسته بندی های به فرش های اکرولیک هیت ست شده، فرش های پلی استر، فرش های پلی پروپلین و ترکیبی از آن ها راداریم. دسته بندی بر اساس ابعاد هم انواع فرش های استاندارد و غیر استاندارد را شامل می شود.
در بین تمامی دسته های موجود در بازار، فرش های ماشینی 700 شانه بیشترین فروش را دارند و دسته پر فروش و البته محبوب هستند. محبوبیت فرش های ماشینی بدلیل ویژگی هایی است که این بافته ها داشته و فرش های ماشینی کاشان، بهترین فرش ها را تولید می کنند. تمامی صاحب خانه ها بدنبال خرید فرش های ماشینی کاشان وارد بازار می شوند و هدف غایی داشتن فرش های ماشینی کاشان است که علاوه بر ویژگی های کیفی و فنی در زیبایی هم نظیر ندارند .
دراین مقاله به بررسی فرش های ماشینی 700 شانه می پردازیم چراکه این فرش ها هم محبوبیت و هم شهرت بالایی داشته و هم بدلیل دسته بندی در سه نوع واقعی، تبدیلی و فرش طرح 700 شانه حائز اهمیت هستند.

خصوصیات فرش های 700 شانه کاشان
بهترین فرش برای مکان های شلوغ و پررفت و آمد قالی های 700 شانه هستند که با الیاف خاب کاملا انعطاف پذیر در طرح های متنوع و زیبا از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک قابل خرید هستند. ساده ترین تعریف از فرش های 700 شانه چنین است ، محصولاتی هستند که در هر متر عرض آن ها تعداد 700 گره خورده شده است. گره ها نخ خاب را به پیکره فرش متصل کرده و بدین ترتیب نخ های تار و پود بر روی نخ های خاب سوار می شوند تا فرش بافته شود. رنگ و لعاب فرش به دلیل نخ های خاب هستند و ویژگی های مختلفی در این نخ موجب محبوبیت فرش های ماشینی 700 شانه شده است که در مقالات مرتبط با عنوان ویژگی فرش های 700 شانه و .... بررسی شده اند.

فرش های ماشینی 700 شانه در سه دسته تولید می شوند :
1- فرش های 700 شانه واقعی
2- فرش های 700 شانه تبدیلی
3- فرش های طرح 700 شانه

هر دسته با وجود شباهت های فراوان، ویژگی های مختص خود را هم دارد و به لحاظ بافت آنقدر متفاوت هستند که بتوان گفت نوع دسته بندی و تفاوت فرش 700 شانه واقعی با فرش 700 شانه تبدیلی قابل تشخیص است.
برخی از ویژگی ها نقطه عطف و اختلاف بین فرش های 700 شانه اورجینال و 700 شانه تبدیلی هستند از جمله ویژگی هایی که در ادامه در قالب معرفی دو دسته فرش مذکور بیان می شود.

تشخیص فرش 700 شانه واقعی از 700 شانه تبدیلی
فرش های 700 شانه اورجینال، فرش هایی پر فروش و پر مخاطب هستند که امروزه در دنیای بزرگ فرش های ماشینی به عنوان با دوام ترین محصولات شناخته می شود. این بافته ها دقیقا تعداد 700 شانه در هر متر عرض خود دارند و در ابعاد استاندارد و غیراستاندارد در طرح های متنوع تولید می شوند.
فرش های ماشینی تبدیلی نامی برگرفته از خصوصیات و نحوه تولید خود دارند. فرش های تبدیلی محصولاتی هستند که پس از تولید طی فرآیندی خاص به فرش های هفتصد شانه تبدیل می شوند به همین دلیل فرش های تبدیلی نام گرفته اند.این محصولات نسبت به فرش های اورجینال ضعیف تر  هستند اما همچنان فرش های مناسبی برای مکان های شلوغ و پرتردد به حساب می آیند.

نوع دیگری از فرش های 700 شانه با نام فرش های طرح 700 شانه وارد بازار شده اند که موضوع مقاله حاضر نیستند اما در تعریف مختصر این بافته ها همان فرش های 500 شانه هستند که به علت بافته شدن بر اساس طرح های فرش 700 شانه در دسته این بافته ها قرار گرفته اند.
ممکن است در هنگام خرید نیاز به بررسی نوع فرش 700 شانه توسط خود خریدار باشد که در اینجا نیز به دانستن تفاوت ها خودنمایی می کند.
فرش های 700 شانه تبدیلی عمدتا در تراکم 1500 و فرش های 700 شانه واقعی در تراکم 2550 روانه بازار می شوند.  تنوع رنگی و تعداد رنگ اصلی بکار رفته در بازار فرش های 700 شانه اورجینال بیشتر از دسته های دیگر بوده و مهم تر از هرآنچه گفته شده شناسنامه سالم و قابل اعتماد فرش به خوبی می تواند در امر خرید و تشخیص فرش های 700 شانه واقعی و 700 شانه تبدیلی موثر واقع شود.
700 شانه تبدیلی با دستگاهای بافت محصولات 500 شانه بافته می شوند و به دلیل تراکم پایین نسبت به 700 شانه واقعی، با الیاف کلفت تری بافته می شوند و بدین صورت ظرافت و زیبایی این محصولات کمتر است.

خرید فرش 700 شانه با تراکم 2550
برای خرید اطمینان بخش و دقیق فرش های ماشینی از هر نوعی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه کنید. فروشگاهی با بیشترین امکانات و خدمات که توانسته است ما را در امر خرید بهینه و مطلوب یاری رساند. هنگام خرید بهترین کف پوش برای خانه خود، فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را از دست ندهید.
فرش های هفتصد شانه واقعی این فروشگاه، با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده اند و بسیار زیبا و ظریف و دستبافتگونه می باشند به گونه ای که می توان از این محصولات در پذیرایی نیز استفاده کرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا