خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

راهنمای ست فرش آبی فیروزه ای در دکوراسیون

فرش آبی فیروزه ای در دکوراسیون
خرید اینترنتی امن

پر کاربرد ترین نوع کف پوش ها، فرش های ماشینی هستند. فرش هایی که در انواع رنگ ها و طرح ها تولید شده و فرش رنگ زمینه آبی فیروزه‌ ای هم جزء فرش‌های پر فروش بازار به حساب می آید. فرش فیروزه ای انتخاب لوکس پسندان است و توانسته توجه طراحان دکوراسیون را هم به خود جلب کند. اگر خواستار فرش ماشینی هستید و هنوز نتوانسته اید تصمیم بگیرید فرش در کدام رنگ و طرح را انتخاب کنید توصیه می شود در ادامه این مقاله با فرش فیروزه ای اشنا شده و با کسب اطلاع از این بافته نسبت به انتخاب یا عدم انتخاب آن تصمیم بگیرید.
فرش های ماشینی از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار هستند و این عنصر بیشترین تأثیر را بر دکوراسیون منزل شما می گذارد. ابعاد فرش ماشینی منزل خود را انتخاب کرده و در ادامه با انتخاب صحیح و هماهنگ سایر اجزاء دکوراسیون خانه خود را تکمیل کنید. هماهنگ کردن سایر اجزاء با فرش ماشینی بسیار آسان تر از هماهنگ کردن فرش ماشینی با اجزاء دیگر دکوراسیون از جمله مبلمان و پرده و ... می باشد.
دقت کنید پس از خرید فرش ماشینی وارد مرحله خرید مبلمان و پرده هماهنگ با این رنگ خواهیم شد پس بهتر است رنگی را به عنوان کف پوش خانه انتخاب کنیم که توانایی ست شدن با طیف رنگی وسیع تری را داشته باشد.

راهنمای ست فرش آبی فیروزه ای در دکوراسیون
رنگ آبی فیروزه ای رنگ شیک و با کلاسی برای دکوراسیون منزل به حساب می آید. فرش ماشینی دکوراسیون خود را در رنگ آبی فیروزه ای انتخاب کنید و مبلمان را با این رنگ ست کنید. اما اهمیت ست کردن فرش آبی فیروزه ای با مبل و پرده و دیگر وسایل منزل چیست؟
 همان‌طور که می‌دانید پس از فرش ماشینی، مبلمان و پرده ها تأثیر مهمی بر زیبایی دکوراسیون دارند. اجزای زیادی در دکور خانه وجود دارد که در این بین، فرش ماشینی، مبلمان و پرده اصلی ترین اجزاء دکوراسیون محسوب می شود. هم خوانی و هماهنگی رنگ ها که ست شدن هم نامیده می شود موردی است جهت حفظ و ایجاد آرامش روحی در فضای دکوراسیون منزل. انتخاب صحیح و ست بودن اجزاء به خوبی ذوق و سلیقه صاحب خانه را به رخ می کشد و تأثیر بلند مدت اجزاء بر روان اعضا خانواده موجب شده تا بیش از پیش بر اهمیت ست بودن و انتخاب صحیح رنگ ها تأکید کنیم.
فرش ماشینی سهم زیادی از هزینه خانه را به خود اختصاص می دهد پس امکان تعویض زودهنگام فرش وجود ندارد و باید در ابتدای امر از انتخاب خود مطئن شویم. با این وجود رنگ آبی فیروزه ای بسیار پر طرفدار است و در ادامه به رنگ آبی فیروزه ای به عنوان یکی از رنگ های محبوب خواهیم پرداخت.
 شما می ‌توانید با انتخاب کوسن ها به رنگ آبی فیرزوه ای، انتخاب رومیزی به این رنگ، انتخاب پرده هایی که از گل های آبی فیرزوه ای پر شده اند و ... دکوراسیون خانه خود را هماهنگ کنید. تغییرات کوچک اما اصولی فضای خانه را به طور کلی متحول می کند. انتخاب رنگ آبی فیروزه ای تعیین کننده تم رنگی آبی فیروزه ای برای کل فضای خانه است اما ست شدن به معنای آن نیست که تمامی اجزاء دکور را در همین رنگ انتخاب کنیم. گاهی اوقات قرار گرفتن رنگ های سیر و نیم سیر و یا تیره و روشن زیبایی بی نظیری را به بار می آورد. در انتخاب رنگ ها جسارت را چاشنی علم و سلیقه کنید.

رنگ آبی فیروزه ‌ای در دکوراسیون منزل
بر اساس علم روانشناسی رنگ‌ ها تأثیرات عمده ای بر روان مخاطب دارند. رنگ ها احساسات و عواطف ما را تحت تأثیر قرار می دهند و خصوصیات هر رنگ تعیین کننده رتفار ما در طولانی مدت خواهد بود. رنگ آبی رنگی است آرامش بخش و برای فضای های مختلف خانه خصوصا اتاق خواب ها و قسمت های مهمان نشین مناسب هستند. بر خلاف رنگ هایی مانند قرمز و بنفش که رنگ های هیجانی هستند، رنگ آبی به شدت آرامش بخش بوده و روان بیننده را آسوده می کند.
مهم ترین ویژگی و خصایص رنگ آبی فیروزه ای به شرح زیر است:
1- فرش آبی فیروزه ‌ای در فضای دکوراسیون منزل نماد صمیمت، آرامش و شادی بوده و به خوبی می تواند عواطف اعضاء خانواده را کنترل کند. دیدن رنگ آبی فیروزه ای در دکوراسیون خانه خستگی و اضطراب طول روز را رفع کرده و مهم تر از همه اینکه رنگ خلاقیت و هنرآفرین است.
2- آبی فیروزه‌ ای تم رنگی سدر متمایل به گرم دارد و ترکیبی از رنگ های سبز و آبی است. دکوراسیون های سنتی و کلاسیک با رنگ آبی فیروزه ای متانت و وقار خود را حفظ میکنند و وجاهت این رنگ به حدی است که در گذشته انتخاب شاه و دربار بوده است.
در انتخاب رنگ های هماهنگ با رنگ آبی فیروزه ای دقت کنید و بدانیم رنگ های سرد در کنار یکدیگر افسردگی به بار آورده و از طرف دیگر رنگ های گرم هیجان و در نهایت تنش را بالا می برند این درحالی است که تأکید اساسی ما بر قرار گرفتن متناسب رنگ های سرد و گرم در کنار یکدیگر است.

فرش آبی با چه مبلی ست می شه؟
برای برجسته نمودن فرش رنگ زمینه آبی در دکوراسیون می توانید از مبل با رنگ های متضاد کمک بگیرید. مبل رنگ بنفش یا رنگ سرخابی، مبل با رنگ سفید یا کرم با کوسن های آبی که به رنگ زمینه قالی بخورد، می تواند نوعی تناسب و هماهنگی را در فضای منزل به وجود آورد.
رنگ مبل قهوه ای هم می تواند با فرش آبی فیروزه ای ست شود. از آنجایی که رنگ قهوه ای جز رنگ های گرم است و ترکیب آن به رنگ آبی در فرش نوعی هماهنگی به وجود می آورد.
می توانید انتخاب رنگ مبل را به گونه ای انجام دهید که با رنگ آبی فیروزه ای مشابه باشد. مثلا رنگ سبز آبی و یا سبز جز رنگ های مشابه آبی فیروزه ای است یا رنگ مبل را آبی کمرنگ تر از قالی و یا پررنگ تر انتخاب کنید.
اگر فضای منزل شما کوچک است بهتر است قالی آبی را با مبلمان کرم یا سفید ست کنید.
ست فرش آبی فیروزه ای با مبل
طرح های زیبای جدید فرش آبی فیروزه ای
- فرش طرح افشان آبی فیروزه ای را می توانید برای دکوراسیون های کوچک انتخاب کنید و با مبلمام سفید و یا کرم رنگ ست کنید.
- فرش طرح کلاسیک و سنتی بهشت آبی فیروزه ای، یک طرح شلوغ سنتی است که به صورت 700 شانه 10 رنگ تولید شده است و شما می توانید این طرح زیبای سنتی را اتاق نشیمن، پذیرایی استفاده کنید.
- فرش آبی طرح زنبق به دلیل نداشتن ترنج و لچک هم برای دکوراسیون های مدرنیته مناسب هست و هم برای دکوراسیون های کلاسیک.
- فرش طرح لوتوس، یکی از فرش های جدید آبی است که این طرح تلفیقی از طرح خشتی و طرح ترنج دار است.

خرید فرش آبی فیروزه ای
برای خرید فرش آبی فیروزه ای انواع طرح های موجود با این رنگ زمینه را دیده و انتخاب خود را از بین دنیایی از طرح های موجود انجام دهید. برای این مهم و همچنین برای بهره بردن از بیشترین میزان خدمات خرید فرش ماشینی را از فروشگاه های اینترنتی انجام دهید. خریدی مقرون به صرفه و با کیفیت در عین اطمینان خاطر بالا تنها و تنها از فروشگاه های اینترنتی امکان پذیر است.
فروشگاه فرش کاشانک، در صفحه اصلی وب سایت، امکان جستجوی فرش بر اساس رنگ را قرار داده است. بدین صورت که خریدار، رنگ فرش را در نوار جستجو می نویسد و سرچ می کند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا