خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نحوه تشخیص فرش مرغوب آکریلیک هیت ست شده

فرش مرغوب کاشان | فرش آکریلیک
خرید اینترنتی امن

با صنعتی شدن تولید فرش، الیاف بافت طبیعی و گران نیز جای خود را به الیاف مصنوعی و قیمت مناسب داده است. تولید قالی های دستبافت با استفاده از الیاف بافت طبیعی پشم و کرک، پنبه و ابریشم صورت می پذیرد که الیاف به دلیل طبیعی بودن بسیار گران قیمت هستند و سبب قیمت بالای فرش دستبافت شده است. اما امروزه با ماشینی شدن صنعت نساجی نخ های مصنوعی با استفاده از متریال خام مرغوب تولید و جهت فرش بافی به کار گرفته می شود. اما الیافی که در تولید فرش مرغوب کاشان استفاده می شود، الیاف بافت اکریلیک هیت ست شده است که به همین دلیل فرش آکریلیک به عنوان بهترین جنس فرش ماشینی شناخته می شود که ممکن است بسیاری از خریداران در زمینه نحوه تشخیص فرش مرغوب آکریلیک هیت ست شده اطلاعات کافی نداشته و به همین دلیل از خریداری محصول اصل و با کیفیت برخوردار نشوند. از همین رو مقاله ای را با همین عنوان ارائه داده ایم که می توانید در ادامه مطالعه فرمایید.

نحوه تشخیص فرش مرغوب آکریلیک هیت ست شده

الیاف بافت مصنوعی از جمله الیافی هستند که متریال آن از مواد مصنوعی گرفته شده و به دست انسان ساخته می شود. از جمله الیاف مصنوعی که در تولید فرش های ماشینی به کار گرفته می شود، می توان اکرولیک، پلی پروپیلن و پلی استر را نام برد که هر یک از مشخصات خاص خود برخوردار بوده و در تولید فرش های کلاسیک، مدرن و فانتزی بسته به سبک و کارآیی فرش استفاده می گردد. اما از بهترین نوع آن که حدودا شامل تمامی ویژگی های مشابه با الیاف طبیعی می شود، می توان اکریلیک را نام برد که به عنوان بهترین الیاف مناسب فرش های کلاسیک شناخته می شود. در تشخیص فرش ماشینی اکریلیک در هنگام خرید بهتر است به موارد فنی زیر دقت نمایید:
-    فرش اکریلیک دارای نخ تار، بوم  و ریشه از جنس نرم و لطیف پنبه است که با کشیدن دست روی فرش متوجه این مورد خواهید شد.
-    فرش اکریلیک از نخ پود جوت یا کنف برخوردار است.
-    گره های بافته شده در فرش نیز از جنس اکریلیک هیت ست شده که به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد می شود، است.
-    فرش اکریلیک هیت ست شده فاقد هر گونه پرز دهی و ایجاد حساسیت و آلرژی در افراد می باشد.
-    رنگ بندی شفاف و زنده در نقش فرش اکریلیک

بهترین الیاف فرش ماشینی چیست؟

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، بهترین الیاف بافت فرش ماشینی الیاف اکریلیک است که دارای تمامی ویژگی های و خصوصیات مناسب برای تولید یک فرش درجه یک و استاندارد می باشد. الیاف اکریلیک از اکثر این گزینه ها برخوردار است و بسیار مناسب برای تولید فرشی نرم و لطیف، با وزن استاندارد، انعطاف پذیر، قابل شست شو با مواد شوینده و مقاوم و ماندگار می باشد. این الیاف به جهت برخورداری از این مشخصه ها اصولا به عنوان بهترین الیاف بافت فرش به ویژه در تراکم های بالا به علت برخورداری از وزن سبک و ضخامت کم و مقاومت بالا شناخته می شود.

فرش اکریلیک چیست؟

فرش اکریلیک کاشان با استفاده از الیاف بافت اکریلیک مصنوعی تولید می شود که به همین علت بدین عنوان شناخته می شود. این الیاف با استفاده از مواد نفتی تولید می گردد و به دلیل برخورداری از وزن کم بسیار شبیه به الیاف پشم طبیعی است که از لحاظ قیمت بسیار مناسب تر بوده و منجر به قیمت مناسب فرش ماشینی شده است. این الیاف در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد که از جمله مهم ترین کاربرد آن می توان به تولید فرش درجه یک اشاره نمود. فرش اكريليك تنها عیبی که دارد، پرز دهی آن است که امروزه با استفاده از فرآیند هیت ستینگ این مشکل نیز برطرف شده و فرش اکریلیک هیت ست به عنوان فرش بدون پرز و ضد حساسیت شناخته می شود. در این فرآیند فلس و پرزهای الیاف در برابر حرارت بالا از بین رفته و به شکلی منسجم و تثبیت شده در می آید که به عنوان فرش ضد حساسیت نیز ارائه گشته است. از انواع فرش ماشینی که در تولید آن از الیاف بافت اکریلیک استفاده می شود می توان موارد زیر را نام برد:
-    فرش کلاسیک با تراکم های 500 تا 1500 شانه
-    فرش اکریلیک ترک
-    فرش اکریلیک فانتزی

تشخیص فرش پلاستیکی و تفاوت آن با فرش اکریلیک

اکثر الیاف مصنوعی با استفاده از مواد نفتی تولید می شوند، اما الیاف بافت اکریلیک همانند آن ها از بوی نفت و پلاستیک برخوردار نیست. گره های موجود در فرش پلاستیکی از حالت چسبنده برخوردار است که منجر به سر خوردن دست روی آن نمی شود. هم چنین فرش ماشینی اکرولیک از مقاومت و انعطاف پذیری بیش تری در برابر پاخور فرش برخوردار است.

فرش آکریلیک قیمت

همان طور که در بالا نیز ذکر شد، الیاف مصنوعی اکریلیک بسیار شبیه به الیاف بافت پشم طبیعی بوده ولی به لحاظ قیمت بسیار مناسب تر است و این سبب شده تا به عنوان بهترین الیاف بافت فرش شناخته شود. اما اصولا با افزایش میزان تراکم فرش اکریلیک در تعداد گره ها و سایز، قیمت آن نیز افزایش می یابد. به طور مثال قیمت فرش آکریلیک 700 شانه در مقایسه با فرش 1200 شانه اکریلیک مناسب تر و قیمت فرش 500 شانه اکریلیک 12 متری نیز در مقایسه با فرش اکریلیک 500 شانه 9 متری گران تر است. به منظور بهره مندی از قیمت مناسب فرش اکریلیک در این تورم و گرانی بازار به عنوان بهترین الیاف بافت مصنوعی می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه تا از محصول مورد نظر خود بهره مند گردید. چرا که این فروشگاه معتبر فرش عرضه کننده مستقیم انواع فرش ماشینی اکریلیک کاشان بوده و متقاضیان می توانند بدین واسطه از خرید فرش اکریلیک قیمت کارخانه همراه با گارانتی معتبر و کتبی کالا بهره مند گردند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا