خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش وینتیج چیست؟

خرید فرش ماشینی وینتیج کاشان
خرید اینترنتی امن

در دنیای بزرگ و پیچیده امروزی انواع مختلفی از فرش ماشینی را می بینیم که هریک بهتر از دیگری بوده و یکی از این انواع فرش های ماشینی، فرش وینتیج یا فرش طرح کهنه ماشینی است. فرش وینتیج به عنوان فرشی جدید و جذاب شناخته می شود. فرشی که با نام فرش کهنه نما هم شناخته می شود.
کلمه وینتیج در لغت به معنای مرغوب و یا وابسته به دوران پیشین و قدیمی است و اصلاح وینتیج به اشیایی اطلاق می شود که از سال های قبل مورد مقبولیت همگان قرار داشته اند و مدتی فراموش شده و مجدد محبوب واقع گشته اند.
سبک وینتیج در اشیا پس از جنگ جهانی در اروپا رواج گرفت و اجزاء وینتیج یا کهنه نما باب دکوراسیون های خاص هستند. پس از جنگ جهانی مردم برای تآمین نیاز های خانه خود به سراغ اجزاء دست دوم رفتند که ارزان تر بوده و راحت تر خرید می شدند بدین ترتیب کالاهای وینتیج مورد توجه قرار گرفتند. در حال حاضر فرش های وینتیج، فرش هایی هستند که در عین ظاهری کهنه، فرشی نو باکیفیت و دوام بالا می باشند. فرش های کهنه نما دکوراسیون های مینیمال و کلاسیک را تکمیل کرده و همچنین انتخاب درستی برای دکوراسیون های مدرن و امروزی هستند.
علاقه ایرانیان به وسایل عتیقه و قدیمی فرش های وینتیج را محبوب تر کرده و این علاقه به حدی است که گاها صاحب خانه برای تهیه و خرید این نوع کالا ها دشواری هایی را متحمل می شود. وسایل آنتیک و قدیمی به خوبی می تواند دکوراسیون خانه را تحت تأثیر قرار دهد حال آنکه اگر این وسیله آنیتک، فرش باشد تأثیر آن چند برابر می شود. فرش های ماشینی وینتیج یا کهنه نما بطور کلی فضای خانه را به سمت و سوی قدیمی و آنتیک بودن هدایت می کنند. این گونه کالا ها خصوصا اگر دکوری باشند هزینه بالایی داشته و در دسته کالاهای لوکس قرار می گیرند.
فرش دستبافت محبوب ترین و زیباترین نوع کف پوش است که به علت قیمت گزاف مورد خرید همگان نیست و فرش های ماشینی جایگزین مناسبی برای ان ها هستند. فرش های ماشینی بیشترین میزان خرید و فروش را در بین صاحب خانه ها داشته و علاوه بر قیمت مناسب، از کیفیت مناسب و زیبایی خیره کننده ای برخوردار هستند. در این مقاله به صحبت پیرامون فرش وینتیج می پردازیم.

فرش وینتیج چیست؟
فرش وینتیج را کهنه نما هم می نامند. این نوع از فرش های ماشینی با وجود کهنه بودن ظاهری فرشی نیست که به علت پاخوردگی و گذر زمان کهنه شده باشد بلکه تکنولوژی تولید به گونه ای است که فرش از همان ابتدا شباهت زیادی به فرش های دستباف و اصیل قدیمی که سال هاست مورد استفاده بوده اند، دارد.
فرش های وینتیج به چند صورت تولید می شوند. مهم ترین و رایج ترین روش آنکه فرش پس از تولید به کمک روش هایی کم رنگ شده و مورد سایش قرار می گیرد. ایجاد طرح قدیمی بر روی فرش به کمک نخ های پلی استر رنگ پریده و ساییده شده، امکان پذیر است و عموما این طرح ها با تفاوت بسیاری از طرح های سنتی در غالب طرح های نامفهوم و تک رنگ وارد بازار می شوند.
این روش تولید، روشی نسبتا گران است چراکه فرش پس از تولید طی چند مرحله در معرض نور آفتاب و مواد شیمیایی خاص قرار گرفته و این موجب ارزشمند و گران تر شدن فرش می شود.
استفاده از فرش ماشینی وینتیج در دکوراسیون های مدرن نوعی تضاد جذاب را حاصل می کند. معمولا فرش های ماشینی طرح قدیمی، در طیف رنگی روشن و خنثی تولید می شوند و رنگ هایی مانند کرم و خاکستری رنگ های غالب در بافت فرش های ماشینی وینتیج هستند. حال و هوای قدیمی و نوستالژیک از فرش های وینتیج فرش کاشانک به خوبی القا می شود و این حس هنر و توان تولیدی بی نظیر گروه تولیدی فرش کاشانک را می رساند. طرفداران فرش وینتیج صاحب خانه های خوش سلیقه ای هستند که بابت خرید تک تک عناصر و اجزاء دکوراسیون خود، وسواس و دقت به خرج می دهند تا در نهایت تمای اجزاء دکوراسیون را به گونه ای در کنار یکدیگر ست کنند که دکوراسیونی زیبا و هماهنگ به بار آید.
فرش وینتیج در دکوراسیون
فرش کهنه نمای ماشینی چگونه تولید می شود؟
در بالا بیان شد فرش های ماشینی پس از خروج طی فرآیندی که حاصل آن رنگ پریدگی و سایش است به فرش کهنه نما تبدیل می شوند اما شرح فرآیند بدین صورت است که برای کهنه نما کردن فرش از محلول هیپوکلریت کلسیم جهت رنگ پریده نشان دادن بافته استفاده می کنند که یک ترکیب شیمیایی قوی می باشد. میزان مصرف این ترکیب باید به اندازه مناسب باشد نه آنقدر زیاد که به فرش آسیبی وارد شود و نه آنقدر کم که کهنه بودن فرش نمایان نشود.
فرش وینتیج به کشورهای اروپایی و حتی امریکایی هم صادر می شود و خواهان زیادی در سراسر جهان دارد.

طرح فرش وینتیج
فرش های طرح کهنه به صورت طرح های سنتی از قبیل طرح ترنج دار، طرح افشان و به صورت طرح های مدرن از قبیل فرش وینتیج ترک، طرح های ساده با خطوط، طرح های هندسی و ... تولید می شوند. خصوصیت بارز این محصولات ماشینی به گونه ای است که می توان آن را هم برای دکوراسیون های سنتی مناسب دانست و هم برای دکوراسیون های مدرنیته.

خرید فرش وینتیج کاشان
فرش های ماشینی طرح عتیقه، از نمونه فرش های صادراتی هستند که هر ساله مقادیر بسیار بالایی از این محصولات ماشینی به دیگر کشورها صادر می شود. برترین تولید کنندگان می توانند گوی سبقت در صادرات را از آن خود کنند. گروه تولیدی فرش کاشانک، یکی از برترین تولید کنندگان فرش وینتیج کاشان است که در شانه و تراکم های مختلف، این فرش ماشینی جذاب و خاص را تولید می کنند. این فرش های خاص زیبا، با الیاف هیت ست بافته می شوند و بدون پرز و ضد حساسیت هستند و در ابعاد مختلف استاندارد تولید می شوند.
برای خرید فرش ماشینی وینتیج می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک رفته و به راحت ترین شکل ممکن بدون محدودیت زمانی و مکان فرش را در هر ابعاد و طرحی که می پسندید انتخاب و خریداری نمایید. برای داشتن بهترین فرش های ماشینی، فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را از یاد نبرید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا