خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش طرح 700 شانه چیست؟

فرش طرح 700 شانه و مشخصات آن
خرید اینترنتی امن

امروزه با توجه به پیشرفته شدن صنعت فرش بافی و تولید تراکم های بالا، هنوز تولید تراکم های پایین تر به دلیل تقاضای بازار  در بین کارخانجات فرش ماشینی رواج داشته و متداول است. علت این امر آن است که تولید تراکم های کمتر نیازمند مقدار الیاف مصرفی کمتر می باشد و به همین دلیل از قیمت مناسب تری برخوردار است و توان مالی اکثریت مشتریان در حد چنین محصولاتی است. در این مقاله قصد داریم به توضیح فرش طرح 700 شانه و مشخصات آن به عنوان یکی از تراکم های پایین بپردازیم و شما را با این محصول ارزان قیمت آشنا نماییم. در ادامه با ما همراه باشید.

فرش طرح 700 شانه چیست؟

بسیاری از افراد شاید با شنیدن عبارت ارزان قیمت و تراکم پایین، گمان کنند که فرش بی کیفیت بوده و به همین دلیل از قیمت ارزان برخودار است، در صورتی که این گونه نبوده و کم و زیاد بودن تراکم گره عرضی و طولی در فرش هیچ تاثیری روی کیفیت فرش ندارد و تنها روی زیبایی و ظرافت فرش تاثیر گذار است. بالعکس محصولات کم تراکم از لحاظ کیفی بسیار مناسب مکان های پر تردد می باشد، چرا که از لحاظ استقامت گره ها بسیار با دوام و با کیفیت است.

فرش ماشینی طرح 700 شانه
به محصولی گفته می شود که از تراکم گره 500 شانه عرضی و 2100 طولی برخوردار است که در واقع همان فرش 500 شانه طرح 700 است با این تفاوت که از طرح های جدید فرش 700 شانه در تولید نقشه این محصول به کار گرفته شده است و به همین دلیل با عنوان فرش طرح هفتصد شناخته می شود. پس اگر به دنبال محصولی با تراکم پایین و در عین حال زیبا و با کیفیت هستید، پیشنهاد می دهیم این فرش مدل 700 شانه را تهیه و خریداری نمایید.
از سری مشخصات فرش طرح 700 شانه می توان به موارد زیر اشاره داشت که به نوعی بیان گر فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه به لحاظ ظرافت و قیمت نیز می باشد:

-    تراکم گره فرش طرح 700 شانه: همان طور که در بالا نیز اشاره شد، فرش طرح 700 شانه دارای تراکم گره همان فرش 500 شانه است که به همین دلیل به عنوان فرش کم تراکم شناخته می شود. تراکم به کار رفته در قسمت عرضی (شانه) فرش تاثیر زیادی در ظرافت و زیبایی فرش ماشینی دارد که در این محصول تاثیر بسیار کمتری نسبت به محصولات پر تراکم دارد. هم چنین تاثیر تراکم طولی فرش نیز روی استحکام و انسجام فرش به نسبت شانه آن می باشد که در فرش طرح 700 شانه تراکم 2100 این تاثیر به نوعی سه برابر بوده و از استحکام بسیار خوبی برخوردار که بدین جهت می توان در مکان های پر تردد به دلیل برخورداری از کیفیت و دوام بالا و ظرافت کمتر استفاده نمود.

-    تعداد رنگ فرش ماشینی طرح 700: رنگ بندی که در تولید فرش طرح 700 شانه کاشان به کار گرفته می شود، حدود هفت یا هشت رنگ واقعی است که تاثیر آن در زیبایی نقش فرش مشهود است. تعداد پایین رنگ بندی در نظر گرفته شده برای این محصول به نوعی یکی از فاکتورهای عامل تعیین قیمت مناسب این محصول بوده است.

-    الیاف بافت فرش طرح 700 شانه: در تولید محصولات کم تراکم اکثر تولید کنندگان به جهت بالا نرفتن سطح قیمت آن نسبت به تراکم آن، اصولا از الیاف باف کیفیت تولید داخل ارزان قیمت استفاده می نمایند. الیاف بافتی که به جهت تولید این محصول در نظر گرفته می شود، بسته به نظر هر تولید کننده پلی استر یا همان ابریشم مصنوعی، بی سی اف و نهایتا اکریلیک است که می تواند آن را از لحاظ کیفیت و قیمت درجه بندی نماید.

-    ارتفاع خاب فرش طرح 700 شانه: اصولا اندازه ارتفاع خاب هر فرش با توجه به سایز و تراکم فرش در حد متعادل در نظر گرفته می شود تا از وزن استاندارد برخوردار گردد. محصولات کم تراکم به دلیل برخورداری از الیاف مصرفی کمتر، قابلیت بیش تری برای بلندتر در نظر گرفتن خاب فرش داشته و به همین دلیل می توان گفت فرش طرح 700 شانه نیز از ارتفاع خاب بلند حدود 12 میلی متر برخوردار است، در صورتی که این مقدار این مشخصه در فرش 700 شانه واقعی حداکثر 10 میلی متر است.

-    دستگاه بافنده فرش طرح 700 شانه: همان طور که گفته شد تولید فرش 700 شانه در واقع با همان تراکم گره 500 صورت می پذیرد که برای اجرای این امر به کارگیری از دستگاه های بافنده با مدل پایین تر نیز امکان پذیر است. این دستگاه های بافنده که از قابلیت تولید فرش با تراکم پایین برخوردار است و امکانی برای حک لوگو در قسمت پشت پایینی فرش همانند ماشین آلات بافنده تراکم بالا را ندارد.

خرید فرش طرح 700 شانه

به منظور بهره مندی از خرید فرش ارزان قیمت طرح 700 شانه با کیفیت درجه یک به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه نمایید. این فروشگاه آنلاین فرش ارائه دهنده تنوع بالایی از محصولات فرش کاشان با قیمت های مختلف است که خریداران بر حسب بودجه خود می توانند به خریداری محصول مناسب بپردازند. خرید فرش طرح 700 شانه با قیمت درب کارخانه علاوه بر ارزان قیمت بودن در این فروشگاه معتبر در طرح های متنوع و جدید برای متقاضیان فراهم می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا