خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

آشنایی با فرش مدرن و تاثیر آن در دکوراسیون

فرش مدرن ایرانی در دکوراسیون
خرید اینترنتی امن

صاحب خانه های ایرانی به خوبی می دانند، فرش و قالی با داشتن بیشترین تأثیر بر دکوراسیون خانه مهم ترین عنصری است که توسط صاحب خانه انتخاب می شود. به خصوص در خانه ما ایرانی ها فرش های ماشینی توانسته اند جایگزین فرش های دستبافت و دیگر کفپوش ها شده و حرف اول را در دکور خانه بزنند.
انتخاب فرش مناسب برای خانه ویژگی ها و نقطه نظراتی دارد از جمله آنکه فرش ماشینی باید متناسب با فضای دکور خانه انتخاب شده و هنگام خرید علاوه بر کیفیت و دوام، زیبایی و هماهنگی فرش با سایر اجزا دکوراسیون مد نظر قرار گیرد. انتخاب و خرید فرش ماشینی ابعاد مختلفی دارد و در واقع چنین انتخابی نیازمند اطلاعات در این حوزه و همچنین دقت و وسواس در انتخاب است. برای مثال باید بدانید فرش ماشینی را از کجا، در کدام رنگ و طرح، با کدام سایز و کدام جنس خریداری کنیم تا در نهایت فرشی با بیشترین تأثیر مثبت در دکوراسیون را داشته باشیم.
تأثیر فرش ماشینی بر دکوراسیون خانه موضوع جذابی است برای خریداران تا بدانند با کدام محصول خواهند توانست خانه ای زیبا تر داشته باشند. طرح ها و رنگ های مختلف قدرت تغییرات و تاثیرات بسیاری را برای خانه های ما دارند کافی بدانیم چطور از تأثیر فرش های ماشینی بر زیبایی خانه خود کمک بگیریم.

آشنایی با فرش مدرن و تاثیر آن در دکوراسیون
انواع مختلف فرش های ماشینی شامل فرش های مدرن، سنتی و کلاسیک وجود دارند. فرش هایی با بیشترین تنوع که برای فضا های مختلف مناسب هستند. باید بدانیم کدام فرش را برای کدام فضا انتخاب کنیم تا در نهایت به تأثیر فرش در دکوراسیون پی ببریم. طراحان دکوراسیون و متخصصان عرصه زیبایی در هر فضایی فرش های ماشینی را ابزار دست خود می دانند چراکه می توانند به کمک این ابزار تغییرات اساسی خلق کنند. شکل گیری فضا ها و زیبایی در کنار دوام و ماندگاری اهمیت فوق العاده ای دارد. فرش ماشینی به فضای خانه شخصیت می دهد و ایجاد هر حسی مانند صفا و صمیمیت، مهمان نوازی، گرمی و شور و نشاط به واسطه انتخاب طرح و رنگ مناسب امکان پذیر است.
فرش مدرن ایرانی یکی از چندین دسته از فرش های ماشینی است که در بازار دیده می شود و نسبت به فرش های سنتی و یا کلاسیک دیرتر پدید آمده اند، با وجود قدمت کم تر فرش های مدرن نسبت به انواع نام برده جایگاه این بافته ها قابل توجه است. فرش های مدرن به لحاظ طرح و زیبایی سبکی کاملا متفاوت از فرش های دیگر دارند و برای اتاق کودکان و نوجوانان، آشپزخانه، در غالب پادری باری جلوی درب های ورودی و ... گزینه مناسبی هستند. دکوراسیون خانه هایی که از طرح های اروپایی و طرح های فانتزی پر شده اند با یک تخته فرش مدرن تکمیل خواهند شد.
طرح و نگاره های بافته شده بر روی فرش های مدرن بسیار متفاوت از فرش های دیگر است و از این رو به راحتی قابل تشخیص خواهند بود.
فرش بر کف پهن می شود و بیشترین دید را به خود اختصاص می دهد. طرح و رنگ فرش، طرح و رنگ غالب بر دکوراسیون خواهد شد و باید تمامی عناصر و اجزاء دکور طوری انتخاب شوند که هماهنگ با رنگ و طرح فرش ماشینی باشند.
طرح های مدرن هم در ابعاد فرش های استاندارد، هم در ابعاد فرش های غیراستاندارد و هم در ابعاد قالیچه دیده می شوند. طرح های فرش با ایجاد خطای دید در بزرگ تر یا کوچک تر نشان دادن خانه تأثیر می گذارند و اینجاست که متذکر می شویم فرش به تناسب جایی که قرار است در آن پهن شود در رنگ های تیره یا روشن و طرح های ساده و خلوت و یا پیچیده و شلوغ انتخاب می شود.
زیبایی دکوراسیون خانه توسط فرش های مدرن هنگامی تأمین می شود که خانه به واسطه داشتن سایر اجزاء مدرن خواهان چنین فرشی باشد. فرش های مدرن باب دکوراسیون های مینیمال بوده و در کنار مبلمان و میزها، آکسسوری ها، آینه و کنسول و ... به سبک مینیمال خواهند بود.

برای زیباتر شدن دکوراسیون خود نکات زیر را مد نظر قرار دهید تا خریدی مطلوب تر و دکوراسیونی زیباتر از همیشه داشته باشید:
1- اگر فرش انتخابی شما مخصوص اتاق خواب است فرش باید تمام فضا را پوشش دهد خصوصا جلوی تخت تا هنگام خروج از تخت پا با کف پوش های ساختمانی برخورد نکند درحالی که فرش انتخابی برای پذیرایی هنگامی زیبا و شایسته خواهد بود که اندکی فاصله بین دیوار و لبه فرش وجود داشته باشد.
2- خانه های کوچک را با رنگ های روشن و خانه های بزرگ را با هر طیف رنگی که علاقه مند هستید زیبا کنید.
3- برای داشتن خانه ای جذاب تر کافی است هماهنگی و هم خوانی بالایی بین فرش، مبلمان و پرده ها ایجاد کنید. رنگ های سیر و نیم سیر، تیره و روشن و حتی رنگ هایی که از یک طیف رنگی انتخاب می شوند در صورت اصولی بودن می توانند مناسب باشند.
4- فرش مدرن ایرانی در دکوراسیون، به دلیل داشتن نقوش ساده می تواند زیبایی فضا را زیاد کند و تناسب این طرح های ساده با دیگر وسایل بیشتر است.
- فرش طوسی مدرن در دکوراسیون های کوچک و کم نور مدرنیته مناسب است و تلفیق آن با رنگ سفید، صورتی یا کرم شگفت آور است.

انواع فرش مدرن
فرش مدرن شگی، شنل، مدرن فریز، وینتیج  جز محصولات مدرن و فانتزی است که در شانه و تراکم پایین بافته می شود و این فرش های فانتزی کاشان با الیاف پلی پروپیلن  هیت ست شده بافته می شوند و بسیار نرم و لطیف هستند.
سادگی طرح فرش های مدرن آن ها را برای دکوراسیون خانه های امروزی مناسب کرده است و بیشتر افراد سعی می کنند به دلیل قیمت ارزان، از آن ها در اتاق خواب ها، آشپزخانه، راهروها بهره ببرند.
فرش های شنل دارای خاب کوتاهی هستند و بسیار نرم ولطیف می باشند. فرش های شگی یا فرش پرز بلند به دلیل بلند بودن نخ خاب، برای مکان های پررفت و آمد مناسب نیست.
فرش های وینتیج مدرن یا طرح کهنه، محصولات بسیار زیبایی هستند که شبیه قالی های عتیقه قدیمی می باشد و در پذیرایی های مدرن و امروزی از این قالی های زیبای مدرن استفاده می شود. برای کهنه کردن این محصولات از هیپوکلریت کلسیم استفاده می شود و بعد از تولید محصول، آن محصول را با این ترکیب شیمیایی شست و شو می دهند تا کهنه شود و حالت خاص به خود گیرد.

خرید فرش مدرن و فانتزی ایرانی
برای خرید فرش ماشینی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک سری بزنید و با اطمینان از کیفیت، زیبایی و قیمت مناسب خریدی سرشار از خدمات بی نظیر که تنها در فروشگاه های اینترنتی به چشم میخورد را تجربه کنید.
گروه تولیدی فرش کاشانک، فرش های فانتزی و مدرن را به صورت فرش اتاق کودک، فرش آشپزخانه، فرش های ترک، گلیم فرش ها، گبه ها، فرش های ونتیج تولید می کند و به صورت حضوری و اینترنتی با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رساند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا