خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش هیت ست شده یعنی چه

فرش اکریلیک هیت ست شده
خرید اینترنتی امن

همگام شدن با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در صنعت نساجی مورد انکار ناپذیری است که تأثیرات زیادی بر بازار فرش و قالی داشته است. فرش های ماشینی خصوصا فرش هایی که اخیرا وارد بازار می شود و در انواع مختلف خودنمایی می کند از جمله مواردی است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گرفته و با اطلاع از هرانچه اخیرا وارد بازار شده است، انتخاب کنیم. داشتن تولیدات جدید و رشد در زمینه های مختلف هرآن چیزی است که تولید کنندگان فرش های ماشینی هدف اساسی قرار می دهند چرا که یکی از زمینه های مهم رقابت در بین تولید کنندگان نامی، تولیداتی است با حد بالایی از تکنولوژی. در سال های اخیر فرآیند هیت ست شدن فرش ماشینی نوع خاصی از تکنولوژی را به نمایش گذاشته است.
فرش های ماشینی در جنس های مختلف و با الیاف متنوعی تولید می شود که هر نوع نخی را می توان با گذر از فرآیند هیت ست وارد مرحله جدیدی کرد. داشتن ویژگی ها و تثبیت مزایای هر نوع نخ به کمک فرآیند هیت ست امکان پذیر است. نخ خاب و نخ های تار و پود الیاف تشکیل دهنده فرش های ماشینی هستند که نخ خاب مهم تر از سایرین است. نخ خاب عموما در انواع پلی استر، پلی پروپلین و اکریلیک بافته می شود. در ادامه با فرآیند هیت ست شدن و ویژگی هایی که این فرآیند در پی دارد آشنا شده و خواهیم گفت چرا تأکید بر خرید فرش اکریلیک هیت ست شده است.
مقاله مربوطه: بهترین نخ برای فرش ماشینی چیست؟
فرآیند هیت ست چیست؟
اصطلاح هیت ست به فرآیندی گفته می شود که در رابطه با نخ های ماشینی صورت گرفته و شامل پشت سر گذاشتن مراحلی ست که در نهایت نخ هیت ست را عرضه می کند. در ساده ترین حالت می توان گفت نخ هایی که قرار است هیت ست شوند، طی مراحلی بعد از ریسیده شدن تحت فشار بخار آب قرار گرفته و ویژگی های موجود در دما بالا تثبیت می شوند. از جمله شفافیت، مقاومت، درخشندگی، عدم پرزدهی و ... . طی فرآیند هیت ست تغییرات زیادی در کیفیت الیاف بوجود می آید و از طرف دیگر نخ های دارای عیوب در فرآیند هیت ست کاملا مشخص می شوند و به طور کلی از فرآیند تولید کنار گذاشته می شوند. محبوبیت خاص نخ هیت ست به دلیل افزایش کیفیت و افزایش زیبایی بافته هایی است که از حاصل از نخ هیت ست می باشد. فرآیند هیت ست درصد بالایی از کیفیت و زیبایی را در الیاف نتیجه می دهد.
عکس هیت ست شدن فرش

ماشین آلات هیت ست
ماشین آلات هیت ست ساخت کشورهای اروپایی و مورد استفاده در کشور های آسیایی از جمله ایران دستگاه های با تکنولوژی بالایی هستند که از جمله پیشرفته ترین دستگاه ها به شمار می آیند. بخار آب و دمای بالا پایه و اساس فعالیت این دستگاه ها ست که بدون آسیب رساندن به الیاف به بهترین شکل ممکن عملیات را انجام می دهد.
انواع نخ های پلی استر – پلی پروپیلین – پلی آمید- آکریلیک- پشم و مخلوطی از این نخ ها قابلیت هیت ست شدن داشته و ظرفیت بالقوه انجام فرآیند توسط دستگاه های هیت ست کننده بین 3 تا 12 بسته نخ در روز است که متناسب با انواع نخ متغیر می باشد.

چرا از فرش های اکریلیک هیت ست استفاده کنیم؟
بهترین الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی اکریلیک هستند که با گذر از فرآیند هیت ست بهتر از قبل می شوند. فرش های اکریلیک هیت ست کاشان محبوب صاحب خانه های ایرانی است. هرچند توصیه به خرید فرش های ماشینی اکریلیک هیت ست زیاد است اما بسیاری از فرش های عرضه شده با نام اکریلیک هیت ست شده، صددرصد خالص نبوده و با درصدی از ناخالصی همراه است. فرش های اکریلیک ناخالص، با درصدی از پلی استر و پلی پروپلین همراه بوده و به هر میزان که این ناخالصی ها بیشتر شود، از کیفیت فرش کاسته خواهد شد.
فرش های اکریلیک هیت ست را تنها از فروشگاه های اینترنتی معتبر تحت نظارت خود تولید کننده تهیه کنید. ویژگی فرش های اکریلیک هیت ست نسبت به سایر فرش های ماشینی را در ادامه مطالعه می کنیم:
1- داشتن دوام و ماندگاری بالا در صورت نگهداری صحیح
2- توان مقاومت بالا در برابر اجسام داغ مانند کتری و ...
3- درخشندگی بالا و شفافیت بی نظیر
4- دانه اناری بودن الیاف که هنگام لمس فرش کاملا حس می شود
5- عدم رنگ پریدگی
6- عدم رنگ دهی در مواجهه با مواد شوینده و نور آفتاب
7- و ... .

خرید فرش هیت ست شده
هیت ست فرآیند کاملا تخصصی است و فرش های ماشینی هیت ست شده را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. برای تهیه فرش های ماشینی در بهترین کیفیت و زیبایی بهترین مکان فروشگاه های اینترنتی هستند که توسط تیم فروش تولید کننده تأسیس شده اند.
نکته مهم در رابطه با فرش های هیت ست شده نکات حاصل از نگهداری است :
1- اگر فرش را برای مدتی نیاز ندارید، به صورت لوله شده و عمودی کنار دیوار قرار دهید.
2- هرازگاهی فرش را پشت و رو کرده و هواخوری فرش را از یاد نبرید.
3- شست و شوی فرش به موقع نه کم تر و نه بیشتر مورد مهم در امر نگهداری است.
4-    و ... .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا