خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش 1000 شانه با فرش 1200 شانه

خرید فرش 1000 شانه | خرید فرش 1200 شانه
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی در دسته بندی های مختلف در اختیار خریداران قرار می گیرند. تنوع و گستردگی دسته بندی ها به حدی است که فرش های ماشینی هر نوع سلیقه ای را پوشش داده و صاحب خانه با هر توان مالی، هر سبک دکوراسیون و هر نوع وسواس در خرید به راحتی می تواند ازبین انواع مختلف فرش های ماشینی آنچه مد نظر دارند را انتخاب و خریداری کنند.
فرش های ماشینی تحت برند ها و گروه های تولیدی مختلفی روانه بازار می شود و خریداران باید توان تشخیص فرش اصل و با کیفیت را از انواع کم کیفیت و تقلبی داشته باشند. فرش های ماشینی که در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به راحتی در دسترس هستند یکی از بهترین فرش های ماشینی است که به علت درجه یک بودن در سراسر جهان به شهرت رسیده است.
اگر برای خرید فرش ماشینی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک سری بزنید خواهید دید که فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه یکی از انواع دسته بندی هاست که نسبت به دیگر انواع دسته بندی ها رواج بیشتری دارد.
فرش های 1000 شانه و 1200 شانه بیشترین فروش را از بین فرش با شانه و تراکم بالا دارند. فرش های 700 شانه بالا ترین فرش را در بین فرش با شانه و تراکم پایین دارند. در این مقاله به بررسی و توضیح پیرامون فرش های 1000 شانه و 1200 شانه می پردازیم و بیان می کنیم چه تفاوت ها و شباهت هایی بین این دو گروه وجود دارد. پس با عنوان تفاوت فرش 1000 شانه و 1200 شانه مقاله را شروع میکنیم امید است در انتها خوانندگان با داشتن اطلاعات کامل در مورد تفاوت و شباهت میان این بافته ها اقدام به خرید صحیح نمایند تا بیشترین سطح مطلوبیت را از خرید کسب کنند .

تفاوت فرش 1000 شانه با فرش 1200 شانه
تفاوت فرش های 1000 شانه و 1200 شانه در تعداد گره های طولی و عرضی است. تعداد گره های زده شده در هر متر طول فرش را تراکم و تعداد گره های زده شده در هر متر عرض فرش را شانه می نامند. تفاوت شانه و تراکم زمینه ساز بسیاری از تفاوت ها در صنعت نساجی است.
فرش ماشینی 1000 شانه محصولاتی هستند با تعداد 1000 گره در هر متر عرض فرش و تعداد گره های طولی مختلف. این بافته اندکی پس از فرش های 700 شانه و قبل از فرش های 1200 شانه رونمایی شد از این جهت ویژگی هایی دارد مابین فرش های 700 شانه و 1200 شانه.
همانطور که از تعریف فرش 1000 شانه بر می آید، فرش های 1200 شانه در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارند. متناسب با بالا رفتن تعداد گره ها ویژگی هایی به فرش اضافه می شود که زمینه ساز تفاوت در فرش ها با دسته بندی های مختلف بر اساس شانه و تراکم است. فرش های 1200 شانه زیبایی بی نظیری داشته و به علت ظرافت بافت بالا با نام فرش های شبه دستبافت یا دستبافت گونه شناخته می شوند.  فرش های مذکور باب پذیرایی و دکوراسیون هایی هستند که صاحب خانه با وسواس زیاد بهترین و زیبا ترین ها را انتخاب می کند. هماهنگی و هم خوان نگاره ها و ظرافت فرش بسیار محصور کننده است. با این وجود زیبایی و ظرافت ستودنی را فقط در بافته هایی می توان دید که توسط تیم کاربلد و خبره طراحی و بافته شده اند. دقت در انتخاب نگاره از مواردی است که طراحان فرش کاشانک به خوبی از آن آگاه بوده و بهترین ها را برای فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند، انتخاب می کنند.

همانطور که در متن بالا اشاره شد ، بالا رفتن شانه و تراکم ویژگی هایی را در فرش ماشینی تقویت و ویژگی هایی را تضعیف می کند.
فرش های ماشینی 1000 شانه نسبت به فرش های ماشینی 1200 شانه:
1- ضخیم تر بوده و ارتفاع نخ خاب بیشتری دارند. همین موضوع خاصیت ارتجاعی نخ های خاب را بالا برده و مقاومت فرش های 1000 شانه در برابر رفت و آمد و ... بیشتر از فرش 1200 شانه و 1500 شانه است.
2- ظرافت بافت کمتر داشته و از نگاره های درشت تر و کم پیچ و تاب تر استفاده می شود. بالا رفتن شانه و تراکم توان به رخ کشیدن نقوش پیچیده و زیبا را دارد.
3- فشردگی کمتر فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 1200 شانه مورد دیگری است که به عنوان تفاوت از آن یاد می شود. کم تر بودن فشردگی به علت ارتفاع بالاتر، نخ خاب فرش را سنگین تر و به علت تراکم و استفاده از نخ خاب کم تر فرش را سبک تر می کند که برآیند این دو، کم وزن تر شدن فرش با افزایش شانه و تراکم است.
4- قیمت فرش های 1000 شانه کمتر از قیمت فرش 1200 شانه است در حالی که این محصولات همانند 1200، زیبایی و ظرافت دارد. پس اگر به دنبال فرش دستبافتگونه با قیمت مناسب می باشید بهتر است 1000 شانه را خریداری کنید.

خرید فرش 1000 شانه | خرید فرش 1200 شانه
این دو محصول اگر با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشند، بدون پرز و مقاومت بالایی دارند و همچنین درخشان و براق هستند.
شباهت بین فرش های ماشینی بسیار زیاد است و از همه مهم تر آنکه فرش های 1000 شانه و 1200 شانه هر دو جزء فرش های لوکس با ویژگی های ظاهری خاص هستند. این دو بافته در انواع گل برجسته و گل ابریشم هم بافته شده  و زیبایی دکوراسیون خانه را تضمین می کنند.
در روش و فروشگاه انتخابی برای خرید فرش های لوکس با شانه و تراکم بالا نهایت دقت را به عمل آورید چراکه تخصصی بودن تولید این بافته ها موجب شده تا ما فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای خرید معرفی کنیم.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا