خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

طرح های جدید فرش 1500 شانه گل برجسته

فرش 1500 شانه گل برجسته جدید کاشان
خرید اینترنتی امن

فرش ماشینی برای خانه ما ایرانیان مناسب ترین کف پوش به حساب می آید. فرشی با بهترین ویژگی های کیفیت و ظاهری و در طرح ها و رنگ های مختلف و متعدد. دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم نشان از تنوع بالا داشته و لازم است بدانیم هر تخته فرش ماشینی متناسب با شانه و تراکم خود ویژگی هایی دارد که فرش را مخصوص فضا را کاربرد مشخص می نماید. دسته بندی بر اساس شانه و تراکم دسته های زیر را معرفی می کند:
1- فرش های 500 شانه
2- فرش های 700 شانه
3- فرش های 1000 شانه
4- فرش های 1200 شانه
5- فرش های 1500 شانه
6- و فرش های 1600 شانه

ما در این مقاله به سراغ فرش های 1500 شانه می رویم اما فرش های 1500 شانه ای که با داشتن گل های برجسته و ناهمواری در سطح بافت بیشترین زیبایی را به خود اختصاص داده اند. این فرش های زیبای ماشینی، مخصوص فضاهای لوکس و مهمان نشین خانه هستند و قبل از آنکه بخواهیم در رابطه با ویژگی این محصولات صحبت کنیم، باید با معنای شانه و تراکم آشنا شده و در ادامه فرش 1500 شانه گل برجسته را بشناسم.
مقاله مربوطه: فرش 1500 شانه چیست؟
شانه و تراکم در اصل تعداد گره هایی هستند که به واسطه آن ها نخ خاب به دور نخ های تار و پود پیچیده شده و بافت را شکل می دهد. نخ تار و پود نخ هایی هستند که طول و عرض فرش را به یکدیگر متصل کرده و نخ خاب نخی است که در سطح فرش به رنگ های مختلف دیده می شود. نخ خاب مهم ترین نخ هست چراکه علاوه بر نقش زیبایی که در فرش می آفریند، بیشترین اصطکاک را با بیرون داشته و لازم است از الیاف با دوام و با کیفیت باشند.
شانه گره هایی است که در هر متر عرض فرش و تراکم گره هایی است که در هر متر طول فرش زده می شود. هر دسته از فرش با شانه مشخص، شامل چندین تراکم است و فرش های ماشینی 1500 شانه هم در تراکم های مختلفی بافته می شوند که از پرفروش ترین آن ها، فرش های 1500 شانه با تراکم 4500 است هرچند شانه و تراکم بر ویژگی های فرش موثر هستند اما اختلاف تراکم در شانه مشخص آنقدر بالا نیست که تفاوت های فاحشی را در فرش بوجود آورد.
طرح های جدید فرش 1500 شانه گل برجسته
طرح های جدید قالی گل برجسته 1500 شانه کاشان
بر اساس تعریف ارائه شده فرش 1500 شانه، محصولاتی هستند که در هر متر عرض خود تعداد 1500 گره دارد. این نوع فرش بسیار زیبا و چشم نواز می باشد و از همه مهم تر شباهت بسیار زیادی به فرش های دستبافت دارد به گونه ای که آن را فرش دستبافت نما یا دستبافت گونه می نامند.
1- لطافت و نرمی
شانه و تراکم بالا فرش را بسیار نرم و لطیف کرده است که این لطافت حتی در ظاهر فرش هم قابل مشاهده است.
2- ریزبافتی و ظرافت دستباف گونه
بالا رفتن تعداد گره هایی که در متراژ مشخصی از فرش زده می شود موجب در هم فشردگی و در هم تنیدگی بیشتر فرش می شود. افزایش شانه و تراکم اصطلاحا فرش را ریز بافت و ظریف می کند. افزایش شانه و تراکم شباهت به فرش های دستبافت را بیشتر و بیشتر می کند.
3- ارتفاع پایین نخ خاب
 نازکی و ارتفاع پایین نخ خاب در فرش های 1500 شانه مشخص است. نازکی فرش وزن آن را کاهش می دهد اما در هم تنیدگی و فشردگی فرش موجب بالا رفتن وزن آن خواهد شد. اما در کل فرش های 1500 شانه نسبت به فرش های مشابه در شانه های پایین تر سبک تر هستند.
فرش های دستبافتگونه 1500 شانه کاشان
مقاله حاضر در  رابطه فرش های 1500 شانه ای است که بنابر عدم یکسان بودن ارتفاع نخ خاب، گل برجسته نامیده می شود. محصولاتی در زیبا ترین حال ممکن که البته نیازمند مراقبت های خاص و ویژه ای هستند. بافت 1500 شانه گل برجسته از محبوب ترین انواع بافت در تولید تابلو فرش ها است.
فرش 1500 شانه گل برجسته جدید کاشان با دو نوع نخ خاب بافته می شود که یکی از آن ها نقطه ذوب پایین تری نسبت به دیگری دارد. فرش های گل برجسته 1500 شانه پس از خارج شدن از دستگاه اختلاف سطحی در الیاف خود ندارند اما تحت دمای بالا قرار گرفته و رفته رفته الیافی که دمای ذوب پایین تری دارند، قسمت های پست فرش را شکل می دهند. طراحان خوش ذوق فرش کاشانک با در نظر گرفتن پستی و بلندی که قرار است در نهایت ایجاد شود ، نقش و و نگاره هایی زیبا طراحی کرده و نام فرش های ماشینی فرش کاشانک را به زیبایی چشم نواز در کنار کیفیت عالی مفتخر می کنند .

نکات مهم در نگهداری فرش 1500 شانه دستبافتگونه گل برجسته
فرش های 1500 شانه گل برجسته کاشانک از بی نظیر ترین بافته ها در زیبایی و کیفیت هستند ، با این حال نکاتی هست که باید در  رابطه با این بافته ها رعایت شود تا طول عمر فرش حفظ شود. فرش 1500 شانه گل برجسته را در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد خانه قرار ندهید، هنگام جارو کشیدن اطمینان حاصل کنید که ذرات آلودگی و ... از عمق فرش خارج شوند و دقت کنید خارج کردن آلودگی از دل فرش های گل برجسته به علت پستی و بلندی هایی که دارند، متفاوت از فرش های ساده است. هرگز فرش را تا نزنید و اگر فرش را لازم ندارید، به صورت لوله شده و عمودی در کنار دیوار قرار دهید.
به علت ضخامت کم، این محصولات را در اتاق نشیمن، راهروها، آشپزخانه و اتاق خواب ها پهن نکنید و از آن ها در فضاهای لوکس و پذیرایی های مجلل استفاده کنید.

برای خرید فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته، فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک بهترین مکان است. به این فروشگاه سری بزنید و از بین محصولات موجود، فرش مد نظر خود را بالاترین کیفیت، زیبا ترین و تخصصی ترین طرح و نگاره در قیمت تولید کننده خریداری نمایید. گروه تولیدی فرش کاشانک در طول سال های فعالیت خود اعتبار و قابل اعتماد بودن خود را اثبات کرده است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا