خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

طرح های پرفروش فرش کاشان

طرح های پرفروش فرش ماشینی

فرش های ماشینی زیبا با طرح و نگاره های جذاب را از کارخانه های فرش کاشان بخواهید و اطمینان داشته باشید در صورت انتخاب صحیح گروه تولیدی، انتخاب صحیح روش خرید، آشنایی با ویژگی های فرش های ماشینی و کاربرد فضا خواهید توانست بهترین کف پوش را برای خانه خود تهیه کنید. در حال حاضر انواع مختلفی فرش در رنگ و طرح و ... در بازار وجود دارند که همگی چشم نواز بوده و اگر خریداران بدون توجه به کاربرد فضا و ویژگی های فرش دست به انتخاب بزنند، قطعا دچار سردرگمی خواهند شد.
در این مقاله به بررسی طرح های پرفروش فرش کاشان پرداخته ایم و با اشاره به طرح های فرش افشان، فرش طرح خشتی، باغ ارم ، باغ معلق و ... سعی شده ویژگی ها و جذابیت های هر کدام از این طرح ها بیان شود. آشنا شدن با طرح های پر فروش فرش کاشان انتخاب های صحیح تر و اصطلاحا به روز تری را به همراه خواهد داشت.

 فرش طرح ترنج دار
اصطلاح لچک و ترنج در فرش های ماشینی با یکدیگر همراه هستند. در لغت لچک به معنای گوشه و کناره و ترنج به معنای میوه بالنگ است اما این نام گذاری به دلیل جایگاه قرار گرفتن نگاره های خاص به وجود آمده است. لچک در گوشه و کناره های فرش و ترنج در مرکز فرش واقع می شود. قوس ایجاد شده لچک که با گل ها و بوته های کوچک تزئین شده اند، زیبایی و اصالت را دو چندان می کند.
ترنج و لچک در فرش
درحالی که ترنج  دقیقا در مرکز بافته واقع شده و معمولا به صورت دایره یا بیضی شکل فضای زیادی از نقشه را به خود اختصاص می دهد. فرش های ترنج دار سنتی تر و اصیل تر از بافته های افشان و فانتزی هستند. حضور فرش های ترنج دار در متنوع ترین حالت ممکن این دسته را در بین طرح های پرفروش قرار داده است.
این طرح زیبای سنتی، اولین بار در کاشان به صورت قالی های دستباف ارائه شد. فرش طرح ترنج کاشان یکی از زیباترین طرح های سنتی است که امروزه بر روی فرش های ماشینی دستبافتگونه پیاده می شود و زیبایی خاص و بی نظیری دارند. فرش 1200 شانه طرح ترنج دار، فرش 1500 شانه طرح ترنج دار و 1000 شانه، از سری محصولات ماشینی دستبافتگونه است که برای مکان های لوکس و پذیرایی و جهیزیه عروس مناسب می باشد.
طرح های زیبای ترنج دار فرش 700 شانه کاشان
فرش طرح خشتی
عبارت خشتی به زیبایی ظاهری این بافته ها مربوط می شود. فرش هایی که به شکل خشت و آجر سرشار از نگاره های منظم هستند و در هر خشت طرحی زیبا ظاهر شده است. جذابیت طرح خشتی به تنوع نگاره هایی است که در هر خشت بکار گرفته شده است. تصور نمایید فرشی با مستطیل های کوچک که هر مستطیل نگاره ای مجزا در خود جای داده است تا چه حد می تواند زیبا باشد.
فرش های خشتی بسیار متنوع هستند و به همین دلیل می توانند زیبا ترین عنصر در فضا های خلوت باشند و به خوبی خوش بدرخشند. از سوی دیگر علاوه بر جذابیت در فضا های مدرن و فانتزی، فرش طرح خشتی انتخاب شایسته ای برای فضا های سنتی به حساب می آید.
در تعریف ساده از طرح خشتی می دانیم طرح خشتی طرحی است که در آن متن فرش با اشکال چند ضلعی از جمله مربع و مستطیل پر شده و درون مایه هر چند ضلعی گل و بوته و شاخ و برگ های زیبا ست. طرح خشتی از قدیم تاکنون وجود داشته اما رفته رفته حالتی نوین تر و البته یا کیفیت تر به خود گرفته است. طرح های خشتی فرش دستبافت در بین عشایر بسیار زیاد بوده است. هرچند طرح های خشتی جدید نیستند اما تنوع طرح های این نوع نقوش هر روز ما را شگفت زده تر کرده و طرح مد نظر در رده طرح های پر فروش جای دارد.
امروزه فرش طرح خشتی ترنج دار نیز توسط طراحان کاشانی به بازار ارائه شده اند که در آن تلفیقی از طرح ترنج دار و طرح خشتی می باشد.
فرش طرح خشتی در دکوارسیون
فرش های طرح خشتی را می توان از فروشگاه های اینترنتی گروه های تولیدی معتبر کاشان در شانه 700 با تراکم 2550، شانه 1000 با تراکم 3000، شانه 1200 با تراکم 3600، ابعاد استاندارد و غیر استاندارد و رنگ زمینه روشن و تیره خریداری نمود. هرچند امکان ثبت سفارش هم در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی وجود دارد اما تنوع به حدی است که نیاز خریداران را مرتفع می سازد.

فرش طرح و نقش افشان

 فرش طرح افشان از جمله طرح‌ های پرفروش در بین صاحب خانه هایی است که فضای خانه کوچک خود را با دقت و ظرافت زیادی چیدمان می کنند. کاربرد طرح افشان در صنعت و هنر قابل توجه است. انواع مختلف اسلیمی از معروف ترین دسته در بین فرش های طرح افشان هستند. نقش‌ ها و طرح ‌هایی که با نام افشان می شناسیم، فرش هایی هستند بدون ترنج و لچک، بدون نقطه شروع و خاتمه در نگاره ها که در دید اول درهم و بدون نظم و قانون خاصی به نظر می رسند در حالی که طرح افشان بر اساس ذهن خلاق و پویای طراحان به گونه ای بافته شده است که همه بند ها و اجزا با ظرافت و دقت خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
معمولا خانه های لوکس و دکوراسیون های فانتزی پذیرای طرح های افشان هستند در حالیکه فضا های سنتی در پی کف پوش هایی با طرح های سنتی و کلاسیک می روند.
فرش طرح افشان بدون ترنج، برای فضاهای کوچک و کم نور مناسب است و برای خانه های آپارتمانی کوچک، بهتر است از این طرح های زیبا استفاده شود.
فرش 700 شانه طرح افشان در رنگ بندی
از دیگر طرح های پرفروش فرش ماشینی می توان به طرح باغ ارم، طرح باغ معلق و سایر طرح های زیبایی که در بازار وجود دارند اشاره کرد. هنگام خرید فرش ماشینی در نظر داشته باشید که رنگ و طرح فرش ماشینی بیشترین تأثیر را بر فضای خانه داشته و هیچ چیز به اندازه فرش ماشینی نمی تواند متحول کننده فضای خانه باشد. پس با انتخاب صحیح زیبایی دکوراسیون خانه خود را تأمین کنید.
شما می توانید انواع طرح های فرش کاشان را در شانه و تراکم های مختلف به صورت ساده و گل برجسته باکیفیت عالی با قیمت کارخانه به صورت مستقیم خریداری کنید. خرید مستقیم می تواند به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا