خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

سایز انواع فرش ماشینی

ابعاد فرش ایرانی

ابعاد فرش ماشینی مختلف است و این محصولات در سایزهای استاندارد و غیر استاندارد بافته می شوند. کارخانه های فرش کاشان با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته، توانسته اند فرش سایز دلخواه و در سایزهای مختلف تولید کنند.
انتخاب ابعاد درست قالی، از اصول مهم و از آیتم های اصلی در انتخاب فرش ماشینی است. چه بسا خرید فرش سایز بزرگتر از فضا و یا بسیار کوچکتر، علاوه بر اینکه زیبایی ندارد بلکه مشکلاتی را برای صاحب خانه به وجود می آورد. از این رو به مشتریان تذکر داده می شود که قبل از خرید فرش ماشینی، متناسب با اتاق و فضای مورد نظر، سایز فرش را انتخاب کنند.

لیست سایز انواع فرش ماشینی متدوال بازار فروش فرش
- فرش ماشینی 24 متری: 6 متر در 4 متر
- فرش ماشینی 12 متری: 3 متر در 4 متر
- سایز فرش ماشینی 9 متری: 2.5 متر در 3.5 متر
- فرش ماشینی 6 متری: 2 متر در 3 متر
- قالیچه 1.5 در 2.25 که به آن فرش 3 متری، قالیچه 3 متری یا قالیچه 4 متری می گویند.
- کناره فرش 1 متر در 2 متر
- کناره فرش 1 متر در 3 متر
- کناره فرش 1 متر در 4 متر
- قالیچه 1 در 1.5
- پادری 50 در 80 سانتی متر
- پادری 50 در 100 سانتی متر
بررسی سایز فرش ماشینی
ابعاد فرش فانتزی
فرش های مدرن و فانتزی، گلیم ها و گبه ها جز محصولات فانتزی هستند که در ابعاد 1 در 1.5، 1.5 در 2.25 و فرش 6 متری فانتزی تولید می شود. این محصولات را برای اتاق خواب، آشپزخانه، راهروها استفاده می کنند و این قالیچه ها را کوچکتر از فضا انتخاب می کنند.
این اندازه ها، ابعاد فرش ایرانی است که در کارخانه های فرش کاشان از جمله شرکت فرش کاشانک در شانه و تراکم های مختلف بافته می شوند.
فرش های 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 شانه، 700 شانه، طرح 700 شانه به صورت ساده و گل برجسته با این ابعاد بافته می شوند.
قیمت فرش ماشینی بر اساس این ابعاد و بر طبق نوع شانه و تراکم شان با هم متفاوت است. برای مثال، یک فرش 12 متری 1500 شانه گرانتر از قیمت فرش 12 متری 700 شانه است.

چرا فرش های سفارشی و فرش های غیر استاندارد به صورت جفت بافته می شوند؟
دستگاه های بافندگی، محصولات ماشینی را به صورت جفت و به صورت زیر و رو می بافد. وقتی یک فرش 12 متری توسط قالی تولید می شود بدین صورت است که یک قالی 12 متری به صورت رو و یکی به صورت زیر بافته می شود و با تیغه، خاب فرش از وسط نصف می شود و بدین صورت یک جفت فرش تولید می شود که از همه نظر با هم یکسان هستند.

چگونه سایز فرش را انتخاب کنیم؟
انتخاب سايز مناسب فرش، بسیار مهم است. چه  بسا اگر ابعادی بزرگتر از فضا را انتخاب کنید مجبور می شوید تا قسمتی از قالی را تا کنید و بدین صورت به مرور زمان، در محل تاخوردگی، شکستگی ایجاد می شود.
بهتر است بین دیوار و قالی کمی فاصله باشد. پس باید سایز قالی را کمی کوچکتر از فضا انتخاب کنید.
بهتر است پایه های مبل، دکور و دیگر وسایل روی قالی قرار نگیرند چون به مرور زمان، فرو رفتگی ایجاد می کنند.

خرید فرش کاشان در سایزهای مختلف
فروشگاه کاشانک، با ارائه انواع مختلفی از سایز های قالی کاشان، توانسته است نیاز بیشتر خریداران را برطرف کند. شما کافی است به وب سایت فرش کاشانک مراجعه کنید و در صفحه اصلی، نوع محصول (دسته بندی شده بر اساس شانه و تراکم) انتخاب کرده و روی محصول کلیک کنید و سایز مورد نظر را انتخاب کنید و نسبت به سفارش آن اقدام کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا