خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

خرید فرش آشپزخانه چگونه باید باشد

خرید فرش آشپزخانه فانتزی

یکی از سوالات همیشگی خریداران انتخاب فرش مناسب برای فضای خانه است و سوال بسیاری از خانم های خانه دار این است که فرش آشپزخانه چی بخرم؟
دکوراسیون آشپزخانه بنابر موقعیت خاصی که دارد باید زیبا و چشم نواز بوده و در عین حال این فضا بسیار کاربردی است و نیازمند فرش با دوام در برابر شست و شو و مواد شیمیایی می باشد. بسته به سبک دکوراسیون خانه که سنتی کلاسیک و یا مدرن باشد فرش آشپزخانه انتخاب می شود اما عمده فرش های انتخابی برای آشپزخانه با هر سبک معماری، فرش های مدرن هستند چراکه استفاده از فرش های کلاسیک و سنتی برای آشپزخانه چندان قابل قبول نیست و بهترین انتخاب برای آشپزخانه بکار گیری قالی و قالیچه است که هم در دکوراسیون های سنتی و هم در دکوراسیون های مدرن جایگاه قابل قبولی دارد. نمی توان نقش مهم فرش آشپزخانه را نادیده گرفت پس در این مقاله به صحبت پیرامون آنکه چه فرشی برای آشپزخانه مناسب تر است پرداخته و با بیان جزئیات سعی در انتخاب و خرید بهترین فرش برای آشپزخانه خواهیم نمود.
خرید فرش اشپزخانه جدید
فرش آشپزخانه چگونه باید باشد
حالا که تصمیم به انتخاب و خرید فرش ماشینی مناسب برای آشپزخانه خود نموده اید، بهتر است بدانید کف پوش مناسب آشپزخانه‌‌ به مراتب متفاوت از کف پوش سایر فضاهاست. آشپزخانه به عنوان محلی کاربردی و پر رفت و آمد که در معرض انواع آلودگی ها از جمله ریختن مواد غذایی و آشامیدنی های مختلف است و همچنین نیازمند شست و شوی مکرر خواهد بود، نیاز به فرشی دارد که با دقت بالا از سوی خریدار انتخاب شود. فرش آشپزخانه رطوبت زیادی به خود می بیند و همچنین ریختن چربی و ... از دیگر اتفاقات مربوط به فرش آشپزخانه است که بسیار ریسکی خواهد بود.
شست و شو و جارو زدن فرش آشپزخانه بسیار بیشتر از فرش سایر فضاهای خانه است و از این رو فرش توی آشپزخانه باید ویژگی های خاصی از جمله آنچه در ادامه مطرح می شود، داشته باشد:

ویژگی های فرش آشپزخانه
1- جنس مناسب فرش برای آشپزخانه
مهم ترین دلیل کارآیی بالا و دوام و ماندگاری فرش ماشینی، الیاف هستند . الیافی که در برابر شست و شو و رفت و آمد مقاوم بوده و همچنین زیبایی خاص خود را دارند. بهترین فرش برای آشپزخانه باید در طرح ها و نگاره هایی بافته شود که بتواند لکه ها را در خود محو کرده و نمایان گر لکه ها و آلودگی هایی که روزانه بر روی فرش می نشیند، نباشد.
وجود الیاف پولی استر و نایلون در فرش ماشینی شست و شوی فرش را راحت کرده و هرچه درصد استفاده از نایلون در فرش بالا تر باشد، جذب رطوبت کم تر و کم تر خواهد شد.
برای آشپزخانه خود فرشی سبک و کم وزن انتخاب کنید تا جابجایی آن راحت تر باشد. اهمیت جابجایی فرش آشپزخانه به علت نیاز هواخوری پشت فرش و خشک شدن رطوبت جذب شده فرش کاملا مشخص می باشد.  
مورد دیگری که در مورد فرش آشپزخانه باید مورد توجه قرار گیرد، کوتاه بودن پرز یا نخ خاب فرش انتخابی برای آشپزخانه است. فرش های پرزبلند برای آشپزخانه مناسب نیستند چراکه ذرات آلودگی از دل فرش به سختی خارج می شود.
جنس فرش آشپزخانه را طوری انتخاب کنید که بر روی سنگ و سرامیک آشپزخانه سرنخورد، زیر پا جمع نشود و در کل از ثبات نسبی روی سرامیک برخوردار باشد. فرش های آشپزخانه ارزان و باکیفیت، با الیاف پلی پروپیلن هیت ست شده بافته می شوند که این فرش های فانتزی و مدرن آشپزخانه در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک با قیمتی کمتر از بازار، به فروش می رسد.
 فرش سه بعدی آشپزخانه
2- قیمت فرش آشپزخانه
قیمت فرش باری هر فضایی قابل توجه است و از نکاتی است که باید مد نظر قرار گیرد. استهلاک و استفاده زیاد از فرش اشپزخانه از هر جنس و طرحی که باشد، عمر فرش را کم تر از فرش های دیگر فضاها خواهد نمود و به این جهت فرش آشپزخانه نیاز به تعویض زود هنگام تر نسبت به فرش سایر فضا ها خواهد داشت. با مد نظر قرار دادن این موضوع، فرش ماشینی در قیمت مناسی برای آشپزخانه تهیه نمایید. احتمال خسارات جبران ناپذیر مانند سوختگی و پارگی دلیلی است تا فرش ماشینی مناسب برای آشپزخانه از دسته فرش های گران قیمت نباشد. برخی از افراد از فرش های آشپزخانه سه بعدی استفاده می کنند که این محصولات کمی گرانتر از طرح های ساده است ولی فروشگاه کاشانک، طرح های جدید فرش آشپزخانه سه بعدی را به قیمت کارخانه به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می رساند که این طرح های زیبا بهترین و زیباترین فرش برای آشپزخانه عروس، آشپزخانه هایی با کابینت های مدرن و امروزی می باشد.

3- انتخاب رنگ فرش برای آشپزخانه
رنگ های روشن خصوصا از طیف رنگی سفید و کرم برای آشپزخانه مناسب نیستند. همانطور که در بالا اشاره شد فرش هایی که بتوانند لکه های سطحی را در خود محو کنند مناسب آشپزخانه می باشند. بجز آشپزخانه برای تمامی فضاهای پررفت و آمد خانه انتخاب رنگ فرش با توجه به عدم نمایان بودن لکه ها لازم و ضروری است.
این نکته بدان معنا نیست که می توان لکه های فرش را به مدت طولانی و بدون شست و شو بر روی فرش نگه داشت، اتفاقا ماندن لکه ها بر روی فرش اثراتی از جمله پوسیدگی در پی دارد.

خرید فرش آشپزخانه فانتزی
برای آشپزخانه خود دسته فرش آشپزخانه را از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک انتخاب کرده و از بین فرش های متنوع، آنچه باب میل و سلیقه تان است را با کیفیت عالی و در عین حال قیمت ارزان خریداری نمایید. فرش های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک به علت عرضه مستقیم و بدون واسطه به قیمت مناسبی به فروش می رسند و به لحاظ اصالت از سوی تولید کننده تضمین شده اند. فرش ماشینی مناسب آشپزخانه از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک تا سال های سال در آشپزخانه شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت. امکان مقایسه فرش های فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک با سایر فروشگاه ها به لحاظ کیفیت، زیبایی و قیمت وجود داشته و این مقایسه اطمینان خاطر ما را در خرید از فرش های فرش کاشانک بیشتر می کند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا