خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش گل برجسته بهتر است یا ساده

فرش گل برجسته یا فرش ساده

کاربرد فرش های ماشینی به علت تنوع در تولید بسیار گسترده شده است و انواع مختلفی از فرش های ماشینی وجود دارند که می توان با در اختیار داشتن اطلاعات این بافته ها، برای فضاهای مناسب خانه انتخاب شوند. تأکید بسیار ما بر اطلاع داشتن از ویژگی های فرش و کاربرد فضایی است که قرار است فرش در آن پهن شود چراکه برای مثال نمی توان فرش ماشینی با شانه و تراکم بالا را برای هال و اتاق خواب یا فرش ماشینی با شانه و تراکم پایین را برای پذیرایی انتخاب کرد. چراکه پذیرایی قسمت لوکس خانه است و نیاز مند داشتن کف پوشی زیباست که بتواند زیبایی بی نظیری هم به دکوراسیون ببخشد و در بین دسته فرش های موجود فرش های گل برجسته تأثیر بی نظیری بر دکوراسیون خواهند داشت. زیبایی چشم نواز فرش های ماشینی گل برجسته نه تنها به علت برجستگی های زیبا بلکه به علت شانه و تراکم بالا و همچنین نگاره های ظریف و اصیل حاصل شده است.
اگر بدون کسب آگاهی و اطلاع از ویژگی فرش های ماشینی وارد فروشگاه شویم بی شک انتخاب بین فرش گل برجسته یا فرش ساده یکی از سوالاتی است که برای شما پیش خواهد آمد. در این مقاله به عنوان فرش گل برجسته بهتر است یا ساده در پی ارائه نکاتی مفید در مورد انتخاب صحیح بین فرش های گل برجسته و ساده هستیم. انتخاب بین این دو بافته بسیار بحث برانگیز بوده و از این رو اختصاص مقاله ای به خرید فرش ساده یا گل برجسته ضروری می نماید.

فرش ماشینی گل برجسته
در ابتدا توضیح دهیم فرش گل برجسته چیست و چه فرآیند تولیدی برای رسیدن به محصولات بی نظیر این چنینی طی می شود؟
فرش های گل برجسته همان فرش هایی هستند که در قسمت های خاصی از آن ها مانند گلبرگ ها و ... فرورفتگی هایی بوجود آمده است و در واقع به علت همسان نبودن ارتفاع نخ خاب در تمامی سطح فرش، نام فرش نقش برجسته بر این بافته ها نهاده شده است.
فرش های ماشینی گل برجسته کاشان
ویژگی های خاصی دارند که لازم است این ویژگی ها را بشناسیم :
1- فرش های گل برجسته به علت ارتفاع مختلف نخ خاب در سطح فرش ماشینی توان مقاومت در برابر فشار و رفت و آمد زیاد را ندارند و برای مکان های شلوغ خانه توصیه نمی شوند.
2- هنگام جارو کشیدن باید از خارج شدن ذرات آلودگی از دل فرش اطمینان حاصل نماییم. به علت ناهمواری های سطح فرش ذرات در قسمت هایی که دسترسی به آن ها راحت نیست گیر کرده و لازم است هرچند روز یکبار به کمک جارو برقی از نبود هیچ ذره ای در دل فرش اطمینان حاصل نماییم.
3- شانه و تراکم فرش های ماشینی گل برجسته بالاست و در دسته فرش های لوکس جای دارند. طرح ها و نگاره های بافته شده بر دل این طرح ها بسیار ظریف بوده و عمدتا طرح ها در سبک سنتی و کلاسیک به تصویر کشیده می شوند.
4- استفاده از فرش های گل برجسته برای تابلو فرش ها رایج است و یکی از زیبا ترین و نفیس ترین تابلو ها بر دیوار خانه ایرانیان است. اینگونه استفاده از فرش های گل برجسته نشان از ظرافت و حد بالای زیبایی در بافته هاست.
نکته جالب در مورد فرش های ماشینی گل برجسته مراحل تولید آن است بدین ترتیب که تولید و بافت فرش های گل برجسته دقیقا شبیه به فرش های ساده است با این تفاوت که در بافت قالی گل برجسته از چند نوع نخ خاب با درجه ذوب متفاوت کمک گرفته می شود، پس از بافت، محصولی ساده با ارتفاع نخ خاب یکسان و یکدست خواهیم داشت که با قرار گرفتن در معرض دما و حرارت بالا، نوع خاصی از الیاف کوتاه تر شده و فرورفتگی ها ایجاد می شود. در واقع در قسمت هایی که قرار است فرور رفتگی ایجاد شود از نخ هایبالک و در قسمت هایی که قرار است برجستگی باشد، از نخ آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود.
محصول با این الیاف به صورت ساده تولید می شود و سپس از روی غلطک هایی داغ عبور می دهند و قسمت هایی که با نخ هایبالک بافته شده اند به دلیل اینکه در برابر گرما، مقاومت ندارند جمع و فرور رفته می شوند.
از این دست نوآوری و خلاقیت در محصولات تولید شده تحت حمایت کارخانه های تولید فرش ماشینی کاشان از جمله فرش کاشانک کم نیست. فرش کاشانک یکی از گروه های تولیدی است که تمامی محصولات خود را در بهترین کیفیت و زیبایی چشم نواز در اختیار خریداران قرار می دهد .
فرش گل برجسته در دکوراسیون
فرش های ماشینی ساده
از فرش های گل برجسته که بگذریم، فرش های ساده هستند با ویژگی هایی مختص استفاده روزانه از فرش و قالی. در هر خانه ای چند تخته فرش ماشینی ساده وجود دارد که کاربردی ترین جزء خانه به حساب می آید. محصولی که اگر نباشد به هیچ عنوان خانه مکانی برای سکونت نخواهد بود و در واقع تصور خانه بدون فرش غیرممکن خواهد بود.
نگهداری فرش های ساده نسبت به فرش های گل برجسته بسیار آسان تر است اما زیبایی چشم نواز فرش های گل برجسته باب فضاهایی از خانه است که نیاز به تحول اساسی در امر زیبایی دارد. کاربرد فرش های ساده و فرش های گل برجسته کاملا متفاوت است و به لحاظ فضایی که قرار است مورد استفاده ما باشد انتخاب فرش متفاوت خواهد بود. اگر فرش های ماشینی گل برجسته و ساده را در کنار یکدیگر دیده باشید، بی شک به محتوای جمله گفته شده پی خواهید برد.
مقاومت و استحکام فرش های غیر برجسته به دلیل بافته شدن با الیاف آکریلیک هیت ست شده بسیار بالا است و از این رو توصیه می شود برای اتاق نشیمن، راهروها، پذیرایی هایی که از مبل برای نشستن استفاده نمی شود از این محصولات بهره ببرند.

خرید فرش ساده یا فرش گل برجسته
برای خرید هر کدام از دسته فرش های ساده یا گل برجسته پس از بررسی های لازم از جمله کاربرد فضای خانه و ویژگی های فرش ماشینی نوع محصول انتخابی خود را از فروشگاه های معتبر و روش های مناسب تهیه نمایید. در حال حاضر فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک یکی از ناب ترین فروشگاه های خرید فرش ماشینی به حساب می آید که فرش هایی متنوع، زیبا و با کیفیت را به قیمت کارخانه در اختیار مشتریان قرار می دهد. مزیت های خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک کم نیست که می توانید با مطالعه مقالاتی تحت عنوان مزایای خرید اینترنتی و ... از انتخاب فروشگاه های اینترنتی اطمینان حاصل نمایید.
محصولات گل برجسته به مرور زمان بر اثر پاخوردگی زیاد در قسمت هایی که الیاف ظریف ابریشم گونه هایبالک به کار رفته می شود، کوبیده می شوند. اگر فرش برای قسمت پررفت و آمد خانه می خواهید بهتر است از محصولات ساده استفاده کنید.
محصولات غیر برجسته در فروشگاه فرش کاشانک به صورت 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 شانه و 700 شانه تولید می شود که بسیار ظریف است و جز فرش های ماشینی دستبافتگونه می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا