خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

راهنمای خرید فرش جهیزیه

خرید فرش برای جهیزیه

با نادیده گرفتن وضعیت اقتصادی و بحث تورم و افزایش قیمت، خرید جهیزیه عروس یکی از کارهایی لذت بخش قبل از تشکیل زندگی مشترک به ویژه برای نوعروسان است. در بین انواع اکسسوری های مختلف جهیزیه، خرید فرش برای جهیزیه از اهمیت خاصی برخوردار می باشد که این موضوع را می توان مرتبط با انتخاب این عنصر اصلی در دکوراسیون هر خانه ایرانی بیان نمود. لذا در باب انتخاب و تهیه فرش برای جهیزیه باید به موضوعاتی از قبیل انتخاب طرح و رنگ فرش، جنس، قیمت و سایز فرش ها توجه نمود تا بتوان بر اساس آن از یک مرکز فروش معتبر به فرش با کیفیت و قیمت مناسب دست یافت. لذا در همین راستا راهنمای خرید فرش جهیزیه توسط گروه مشاوران و پشتیبانی شرکت فرش کاشانک مهیا شده است تا متقاضیان خرید فرش برای جهیزیه بتوانند با مطالعه آن به بهترین فرش برای جهیزیه دست یابند.

راهنمای خرید فرش جهیزیه
اولین نکته در زمینه فرش جهیزیه نوعروس بحث خرید فرش جهیزیه از نوع دستبافت یا ماشینی می باشد. این سوال که برای جهیزیه فرش دستبافت بخرم یا ماشینی یکی از موضوعاتی است که ذهن خریداران در تهیه فرش جهیزیه عروس را به خود مشغول ساخته است که ما در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:

فرش جهیزیه دستبافت بخرم یا فرش ماشینی؟
فرش های دستبافت که از الیاف های طبیعی پشم یا ابریشم بافته می شوند می تواند به عنوان یک عایق در زمستان گرم و در تابستان خنک گردد و زیبایی بی نظیری را داشته باشند. اما عموم توجهات برای خرید این قلم از جهیزیه بیشتر به سمت خرید فرش های ماشینی می باشد که از لحاظ قیمت نسبت به نوع دستبافت آن مقرون به صرفه تر بوده و از تنوع بیشتر طرح و رنگ برخوردار است که همین امر انتخاب فرش در جهیزیه را برای زوج های جوان دشوار نموده است.

فرش برای جهیزیه عروس باید چه تراکمی داشته باشد؟
هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر فرش تولیدی دارای ظرافت و زیبایی و در عین حال انسجام بیشتری در گره ها خواهد بود پس در نتیجه می توان طول عمر یک فرش تراکم بالا را بیشتر دانست. انتخاب فرش های ماشینی 1500 شانه، فرش 1200 شانه و فرش های 1000 شانه که از تراکم بالای بافت برخوردار هستند و ریز بافت بودن آن ها سبب شده تا شباهت زیادی را با نمونه فرش های دستبافت داشته باشند سبب شده تا این قبیل از فرش هایی ماشینی را به عنوان فرش دستبافتگونه معرفی نمایند. در نهایت با توحه به این موضوع انتخاب این دسته از محصولات مناسب برای فرش پذیرایی عروس خواهد بود. البته اگر در کنار ظرافت فرش بحث لوکس بودن نیز مد نظر شما قرار دارد می توانید از دسته فرش های ماشینی گل برجسته هم چون فرش 700 شانه گل برجسته برای دیزاین منازل خود استفاده نمایید. اما در باب انتخاب فرش آشپزخانه یا فرش اتاق خواب عروس که تردد در آن بالا می باشد توصیه به خرید فرش های 700 شانه یا فرش های 500 شانه صورت می گیرد که به سبب ضخامت بالای آن ها در برابر پاخور شدن دفورمه نمی گردند.
خرید فرش پذیرایی عروس مناسب جهیزیه
فرش مناسب برای جهیزیه باید دارای چه سایزی باشد؟
مورد دیگر قابل بررسی که باید پیرامون آن دقت عمل به خرج داد بحث ابعاد فرش ماشینی می باشد. تولید فرش ها در ابعاد استاندارد فرش 12 متر گرفته تا سایز های قالیچه استاندارد مورد تولید قرار می گیرند که بسته به مساحت منزل باید آن را خریداری نمود. اما در انتخاب ابعاد فرش مورد نظر برخی معتقدند باید فرش را به گونه ای خریداری نمود که تمامی کف منزل پوشش داده شود به همین منظور فرشی را خریداری می نماید که هم اندازه با مساحت محل پهن نمودن فرش باشد. یعنی پذیرایی 18 متری را با دو تخته فرش 9 متری پوشش می دهند. اما برخی دیگر برای خرید سایز فرش مناسب جهیزیه، سایز های کوچکتر از ابعاد را انتخاب می نمایند تا فاصله های خالی در بین فرش و لبه های دیوار وجود داشته باشد تا به نوعی فضا را بزرگ تر جلوه دهند. البته انتخاب سایز فرش نباید بیش از حد نیز کوچک باشد زیرا در این صورت اثر عکس داشته و فضا کوچک تر نشان داده می شود. به طور مثال در همان پذیرایی 18 متری برای انتخاب فرش سایز کوچک انتخاب یک تخته فرش 12 متری مناسب خواهد بود که استفاده از این روش در خرید هزینه کمتری را برای خریداران متحمل خواهد شد.

رنگ فرش جهیزیه باید چه رنگی انتخاب شود؟
اگر چه رنگ بندی های جذاب و جدید روانه شده در بازار شما را جذب می نماید اما بهتر است مغلوب آن نشده و در انتخاب خود بسته به محیط منازل و دکوراتیو های آن برای خرید توجه نمایید. بهتر است برای خانه های کوچک از رنگ بندی های فرش روشن استفاده نمایید که فضایی دلباز تر را برای شما ایجاد می نمایند. اما در کنار زیبایی رنگ روشن فرش ها باید به این امر توجه داشته باشید که امکان آلودگی آن ها بالا بوده و در نتیجه بحث شستشوی بیشتر و فرسودگی بالاتر فرش را به همراه دارد. در نتیجه انتخاب این نوع فرش ماشینی جهیزیه با رنگ روشن برای مکان های با تردد بالا مناسب نیست.
اما در کنار طیف رنگ روشن بحث رنگ تیره فرش نیز وجود دارد که انتخاب آن را برای فضا های بزرگ مناسب می نماید و همچنین برای مکان های با تردد بالا می توانید با خیالی آسوده از این فرش چرک تاب که کمترین میزان آلودگی را نمایش می دهد، استفاده نمایید.

فرش جهیزیه را اول بخریم یا آخر؟
کلام آخر در زمینه فرش جهیزیه عروس ایرانی بحث خرید این محصول قبل از خرید اکسسوری های منازل مثل پرده و مبلمان می باشد یا بعد از خرید آن ها. گرچه در روش اول شما با خیالی آسوده می توانید فرش را انتخاب نماید و بسته به هارمونیک آن به انتخاب مبلمان و پرده ها دست بزنید اما خرید بعد از پرده و مبلمان نیز امکان پذیر می باشد که کمی دشوار خواهد بود چرا که توجه به هارمونیک رنگی برای انتخاب فرش گاها شما را دچار سردرگمی می کند. در انتخاب فرش و انتخاب پرده ها یا مبلمان در کنار انتخاب هارمونیک رنگی یکسان می توانید از تضاد رنگ هایی که فضایی زیبا را ایجاد می نمایند نیز استفاده نمایید.
حال که در باب انتخاب مدل فرش جهیزیه عروس اطلاعاتی را کسب نموده اید موضوع مهم خرید، بحث تهیه جدیدترین فرش برای جهیزیه می باشد که در عین کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی نیز باشد که در باب این موضوع نیز می توانید به ادامه مطلب توجه نمایید.

خرید فرش برای جهیزیه
طبیعی است که در باب خرید فرش برای جهیزیه به دنبال فروشگاهی باشید که فرش با کیفیت را با قیمت مناسب به شما ارائه دهد. شاید پیدا کردن یک چنین فروشگاهی در میان تعدد بالای تولید کنندگان به ویژه در شهر فرش کاشان که زبانزد خاص و عام برای خرید فرش می باشد از پیچیدگی هایی برخوردار باشد اما صرف نمودن وقت کافی برای پیدا کردن یک چنین فروشگاهی می تواند تجربه رضایت بخش را برای شما به همراه داشته باشد. همان طور که اشاره شده است هزینه های بالای جهیزیه متقاضیان خرید مدل فرش جهیزیه را به سمت فروشگاهی سوق می دهد که این محصول را در عین کیفیت بالا با قیمت مناسب عرضه دارد.
فروشگاه فرش کاشانک یکی از مجموعه های تولیدی شهر فرش کاشان می باشد که می توانید از آن قیمت فرش برای جهیزیه را با قیمت درب کارخانه به سبب بحث فروش مستقیم و حذف دلالان و واسطه ها خریداری نمایید. خرید فرش جدید جهیزیه عروس در این مجموعه در دسته بندی های مختلفی از طرح ها از فرش مدرن جهیزیه گرفته تا فرش های کلاسیک و سنتی ارائه می گردد که می توانید به صورت خرید حضوری و حتی خرید آنلاین با امکان مشاهده عکس فرش جهیزیه عروس آن را تهیه نمایید. ارائه ضمانت کیفیت فرش های ماشینی بافت این شرکت که با بهترین نوع الیاف از نخ خاب آکریلیک هیت ست شده گرفته تا نخ های پنبه برای نخ پود مورد تولید قرار می گیرد را می توان از ویژگی های بافت این محصولات بیان نمود که سبب شده تا این فرش های عروس در دسته بندی فرش های درجه یک قرار گیرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا