خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش ترک چیست؟

فرش ماشینی با نخ ترک

فرش ترک، دسته خاصی از فرش های ماشینی است که مورد پسند صاحب خانه های خوش سلیقه و دقیق در امر دکوراسیون خانه می باشد. افرادی که علاقه به خرید و تکمیل دکوراسیون منزل بر اساس رنگ های لایت و روشن دارند خصوصا نوعروسان می توانند از فرش های ترک استفاده کنند.  در همین ابتدای کار بگوییم که جنس الیاف فرش های ترک به گونه ای است که لکه و آلودگی را نمایان نکرده و به اصطلاح الیافی چرک تاب هستند و نگرانی بابت کثیف یا لکه شدن فرش ماشینی با نخ ترک در طیف رنگی روشن نخواهید داشت.
زیبایی و ویژگی بارز فرش های ماشینی ترک استفاده از طیف رنگی روشن و طرح های بی نظیری است که آن ها را برای خانه های ما مناسب داشته است. فرش های ترک، بافته هایی مدرن و جدید هستند و به روز بودن و زیبایی چشم نواز آن ها توانسته است مخاطبین ویژه ای را به خود جلب کند. جایگاه خاص و ویژه فرش های ماشینی ترک بر کسی پوشیده نیست و توصیه به خرید چنان بافته هایی برای صاحب خانه هایی می شود که امکان پهن کردن فرش رنگ روشن را در فضای خانه و دکوراسیون خود، دارند.
با این مقدمه به سراغ توضیحاتی در رابطه با فرش های ماشینی ترک می رویم و هرآنچه یک خریدار در مورد انتخاب فرش خود لازم دارد را بیان خواهیم نمود.

فرش ترک چیست؟
سوال بسیاری از خریداران این است که فرش ترک آیا خوبه؟ برای دریافت این سوال می توانید در ادامه با ما همراه باشید.
در تعریف فرش ترک می توان چنین گفت، فرش ترک به شاخه و دسته ای از فرش های ماشینی گفته می شود که به جهت ظاهری و طرح و رنگ و نگاره نسبت به فرش های سنتی و سبک های کلاسیک تفاوت های فاحشی دارند. در واقع فرش ترک کیفیت بافته های ترک را در غالب طرح های خاصی که هنر طراحان ایرانی است عرضه داشته است.
تنوع فرش کاشان نخ ترک بسیار زیاد است و انواع طرح ها و رنگ های فرش ترک جدید کاشان در شانه 500 و 700 و تراکم رایج 1200 تا 2100 و در هشت رنگ اصلی زمینه به چشم می خورد.
با وجود آنکه طرفداران فرش ماشینی ترک در سراسر دنیا کم نیستند اما اگر قصد خرید یک تخته فرش طرح ترکیه ای را دارید قبل از خرید، بررسی های لازم در زمینه اصل بودن محصول و همچنین اطمینان از انتخاب خود را به لحاظ طرح و رنگ و جنس فراموش نکنید. رونق فرش های ترک در بین متقاضیان دست سوءاستفاده گران را باز کرده و امکان تقلب در بازار افزایش یافته است. برند و فروشگاه معتبر اصل مهمی در انتخاب های مطلوب به شمار می رود که هرگز نباید به دست فراموشی سپرده شود.
مدل فرش ترک جدید، ساده  و بدون گل هستند حاشیه هستند و طرح های مدرن و فانتزی دارند و این محصولات برای دکوراسیون های مدرنیته و فانتزی مناسب می باشند.


ویژگی های فرش ترک
فرش های ترک به راحتی با مبلمان های چوبی و کلاسیک ست می شوند چراکه در رنگ های روشن بافته شده و چیدمان منزل ما را تکمیل می کنند . اگر به زیبایی دکوراسیون خود اهمیت می دهید قطعا فرش های ماشینی ترک در بین انتخاب های شما دیده می شوند. تغییرات به وجود آمده در سبک زندگی در سال های اخیر از جمله آپارتمان نشینی، معماری خانه ها و ... موجب شده تا خریداران به سمت فرش های ماشینی با رنگ های روشن تمایل پیدا کنند و سبک های مینیمال پرطرفدار نیز توصیه اکید بر استفاده از چنین فرش هایی را در دستور کار خود قرار داده اند که متقاضیان این فرش ها را بیشتر و بیشتر کرده است.
فرش رنگ روشن ترک با هر رنگ کف پوشی ست شده و پرده های تیره تا روشن انتخاب های مناسبی برای فرش ماشینی ترک هستند.
از جذابیت های ظاهری و طیف رنگی زیبای فرش های ماشینی که بگذریم نوبت به فاکتور های کیفی فرش می رسد. فرش های ماشینی برای یک خرید خوب، فرش های هستند که علاوه بر ست بودن با سایر اجزاء دکوراسیون، در بهترین کیفیت متناسب با کاربرد فضای خانه انتخاب شوند. انتخاب شانه و تراکم و همچنین انتخاب جنس فرش ماشینی بر اساس فضایی اتفاق می افتد که قرار است فرش در آن پهن شود. پس در انتخاب شانه و تراکم فرش ترک به کاربرد فضای خانه دقت کنید . برای مثال اگر فرش را برای مکان پرتردد مانند هال  یا مکان های منتهی به درب های ورودی و خروجی تهیه می کنید توان پاخوری بالا و شانه و تراکم پایین را فراموش نکنید و اگر فرش را برای مکان های لوکس و کم رفت و آمد خانه انتخاب می کنید ، به خاطر داشته باشید که فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا انتخاب مناسب تری هستند.
در این بین لازم به یادآوری است ظاهر زیبای فرش هنگامی به چشم می آید که فرش در کنار مبلمان و پرده های هم خوان به لحاظ رنگ و طرح قرار گیرد.

خرید فرش ماشینی ترک
در حال حاضر تعداد بسیار زیادی تولید کننده فرش ماشینی در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند که البته در این بین تولید کنندگان کاشانی نام آور بوده و عمدتا صاحب خانه ها از بین برند ها و تولید کنندگان کاشانی دست به انتخاب می زنند. تنوع طرح و رنگ و همچنین کیفیت بالا و دوام و ماندگاری در فرش های ماشینی کاشان بیش از سایر برند ها و کارخانه ها ی تولیدی به چشم می خورد و در طول سال های سال برتر بودن فرش های ماشینی کاشان بر خریداران ثابت شده است.
برای خرید فرش ترک از فروشگاه های اینترنتی کمک بگیرید تا هم از خدمات بی نظیر این فروشگاه ها بهره مند شوید و هم طعم خرید آسان و مقرون به صرفه را بچشید. بی شک خرید اینترنتی از فروشگاه ها معتبر و برند های نامی بهترین خرید خواهد بود.
معدود کارخانه هایی هستند که به تولید فرش های ترک می پردازند. برای دسترسی به جدیدترین طرح های ترک می توانید به فروشگاه آنلاین فرش کاشانک مراجعه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا