خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مشخصات فرش با کیفیت

خرید فرش ماشینی باکیفیت

خرید فرش ماشینی برای هر فضایی از خانه یکی از مهم ترین انتخاب هاست. ممکن است فرش ماشینی را برای پذیرایی خریداری کنیم که اهمیت زیبایی بیشتر از دوام باشد و چه برای هال و راهرو و اتاق خواب خریداری کنیم که اهمیت کاربرد و مقاومت در برابر تردد بیشتر از زیبایی باشد، کیفیت بالای فرش را می طلبد. تمامی خریداران در بازار فرش ماشینی به سمت فرش های ماشینی کاشان متمایل هستند چراکه کیفیت و دوام عالی فرش های ماشینی تولید شده در کارخانه های کاشان زبانزد خاص و عام است.
فرش هایی بی نظیر و عالی در کیفیت و زیبایی که به روش های مستقیم و به قیمت ارزان به دست صاحب خانه می رسند کافی است صاحب خانه روش خرید مناسب را دانسته و از ویژگی و مشخصات فرش با کیفیت آگاه باشد. فرش ماشینی یکی از اجزای دکوراسیون هر خانه ای است که مجموعه از ویژگی ها را در خود دارد و به هر میزان که این ویژگی ها با مشخصات فرش با کیفیت هم خوان باشد خواهیم توانست به فرش را تحت نام فرش درجه یک و با کیفیت بشناسیم.
در این مقاله با عنوان مشخصات فرش ماشینی با کیفیت خواهیم دید ویژگی چنین فرش هایی تا چه اندازه به فرش های ماشینی کاشان نزدیک است.

فرش با کیفیت چه ویژگی هایی دارد
به چه فرشی، فرش ماشینی با کیفیت می گوییم؟ این سوال رایج در بین تمامی صاحب خانه هایی است که به تازگی قصد خرید فرش ماشینی را کرده اند. فرش ماشینی برای هر خانه ای ضروری است پس این سوال برای هر صاحب خانه ای پیش می آید و توصیه ما به خریداران آن است که در گام اول خرید برای منزل خود ابتدائا به سراغ خرید فرش ماشینی باشید و همواره به یاد داشته باشید ست کردن مبلمان و پرده ها و سایر اجزاء دکوراسیون با فرش ماشینی بسیار آسان تر از ست کردن فرش ماشینی با مبلمان و ... است.
خرید فرش ماشینی خوب و باکیفیت مهم ترین دغدغه است چراکه زیبایی دکوراسیون خانه به فرش بستگی دارد، فرش ماشینی سهم زیادی از بودجه خانوار را به خود اختصاص می دهد، فرش های بی کیفیت عوارضی از جمله پرزدهی و ایجاد آلرژی به همراه دارد، تنوع فرش و فروشگاه به حدی است که اگر خریداران اطلاع کافی از بازار نداشته باشند با خرید غلط روبرو خواهند شد و ... . کنار هم قرار گرفتن این موارد نشان می دهد چرا صاحب خانه مجبور به خرج دادن وسواس و دقت در انتخاب و خرید خواهد بود.
فرش خوب و با کیفیت را با مشخصات آن می شناسند و مشخصات فرش با کیفیت از دیدگاه علمی و کارشناسانه مواردی ست که در ادامه مطرح می شود :
1- از مهم ترین ویژگی ها در باکیفیت بودن یا کم کیفیت بودن فرش ماشینی، الیاف، خصوصا الیاف خاب است. فرش های ماشینی باکیفیت همانند از جنس اکریلیک هست شده هستند و دوام و ماندگاری را در عین زیبایی حفظ کرده اند. بدون پرز بودن و عدم ایجاد آلرژی، مقاومت در برابر حرارت مستقیم، مقاومت در برابر نور خورشید و عدم رنگ پریدگی، عدم رنگ دهی در مواجهه با مواد شوینده و ... ویژگی هایی هستند که یک تخته فرش ماشینی با کیفیت با نخ خاب اکریلیک هیت ست شده دارد. درجه کیفی این الیاف بالاترین میزان ممکن را داشته و مطمئن باشید فرش های اکریلیک هیت ست شده در صورت نگهداری صحیح بیشترین طول عمر را خواهند داشت.
2- پس از الیاف، دستگاه های بافت دیگر مورد در تعیین مشخصات فرش با کیفیت هستند. فرش هایی که امروزه در فروشگاه های اینترنتی کاشان عرضه می شوند به کمک به روز ترین دستگاه ها بافته شده که بازدهی و کیفیت بالا مشخصه این دستگاه هاست.
3- فرش های با کیفیت، فرش های اصیل هستند که از شناسنامه یا همان برچسب پشت این محصولات خواهیم توانست به اصالت و کیفیت بالای محصولات پی ببریم. هنگام خرید شناسنامه فرش را چک نمایید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشید. هر نوع خط و خش و آسیب به شناسنامه فرش نمادی از تقلبی بودن فرش است. شناسنامه فرش برچسبی محکم است که به راحتی آسیب نمی بیند پس هر آسیبی بر شناسنامه فرش ماشینی حکایتی از اتفاق و حادثه نخواهد بود.
4- عدم پارگی یا سوختگی در فرش که ناشی از اثر برش الیاف و ... باشد در فرش های با کیفیت دیده نمی شود. این آسیب ها به علت مواد اولیه کم کیفیت یا دستگاه های قدیمی حاصل می شود که در گروه های تولیدی نامی به چشم نمی خورد.
5- ابعاد فرش ماشینی با کیفیت با اختلاف چند سانتی متر باید همان ابعاد از پیش تعیین شده باشد که در شناسنامه فرش هم ذکر شده است. ابعاد فرش ماشینی 6 متری استاندارد و باکیفیت 2 متر در 3 متر، ابعاد قالی 9 متری استاندارد، 2 و نیم در 3 و نیم، ابعاد فرش 12 متری استاندارد 3 در 4 است. کمتر از این میزان و یا بیشتر، تقلب محسوب می شود.
6- ارتفاع نخ خاب هم همانند ابعاد فرش با اختلافی اندک که در فرش 700 شانه 1±10 و در فرش 1000 شانه 1±8 و در فرش 1200 شانه 1±7 تعریف شده است، باید همان ارتفاع استاندار باشد تا فرش، با کیفیت شناخته شود.
7- عدم وجود عیب و نقص در طرح و نقش فرش دیگر مشخصه فرش ماشینی باکیفیت است.

خرید فرش ماشینی با کیفیت
برای اطمینان از کیفیت بالای فرش کافی است به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه نمایید تا بهترین کیفیت و بیشترین زیبایی را در تنوع بی نظیر با قیمت کارخانه در اختیار داشته باشید. فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک در اختیار شماست تا بهترین ها را به قیمت کارخانه خریداری نمایید. قرار دادن ضمانت نامه و گارانتی همراه تمامی محصولات فروخته شده؛ نشان از کیفیت بالا و استاندارد بودن محصولات است. بر طبق این قرارداد، اگر محصولی نقص و یا عیبی داشت، فروشگاه موظف است با هزینه خود، آن را ارجاع دهد. طرح فرش های باکیفیت در این فروشگاه؛ همگی جدید و استاندارد و به روز است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا