خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

معیار درجه بندی فرش ماشینی چیست؟

درجه بندی فرش ماشینی

زیبایی خانه ما را عناصر و کالاهای چیده شده در آن تکمیل می کند. کالاهایی که توسط صاحب خانه با وسواس و دقت انتخاب شده و سعی و تلاش بر آن بوده تا همگی در کیفیت عالی و زیبایی هماهنگ تهیه شوند. فرش های ماشینی به عنوان یکی از مهم ترین این عناصر در هر دکوراسیونی خوش می درخشد و لازم است هنگام خرید فرش ماشینی علاوه بر کیفیت و زیبایی با علم به معیارهای درجه بندی فرش ماشینی، محصولاتی درجه یک خریداری کنیم.
تعدد کارخانه های تولید فرش و ده ها برند تولیدی مختلف امر خرید را دشوار می کند اما اگر با معیار های درجه بندی فرش ماشینی آشنایی کافی داشته باشیم، خواهیم دید تمامی تولیدات موجود درجه یک نیستند و خرید ما محدود به برند هایی خاص می شود. در این مقاله در پی بررسی معیارهای درجه بندی فرش ماشینی هرآن چیزی را بیان می کنیم که در رتبه بندی فرش به لحاظ کیفیت و دوام و زیبایی و ظرافت و البته قیمت موثر است. با مطالعه این مقاله تا حد زیادی توان تشخیص فرش اصل را از انواع تقلبی خواهیم داشت. پس با ما همراه شوید تا در ادامه معیارهای درجه بندی فرش ماشینی را بشناسیم.

فرش ماشینی درجه یک
فرش ماشینی درجه یک ویژگی های خاصی دارد که موجب شده فرش را درجه یک یا صادراتی بنامند. این ویژگی ها یا همان هایی که در این مثاله تحت عنوان معیار یاد می شود، هرکدام درجه بندی خاص خود را دارد و به میزانی که ویژگی ها مرغوب تر باشند فرش هم به بافته های درجه یک نزدیک تر خواهد شد.

معیار درجه بندی فرش ماشینی چیست؟
1- الیاف و مواد اولیه: در مورد هر کالایی  به جرئت می توان گفت مواد اولیه مهم ترین المان در بهبود تولید می باشد. فرش های ماشینی از نخ های تار و پود و خاب بدست می آیند و کیفیت و مرغوبیت این سه نوع نخ رابطه مستقیمی با مطلوبیت و کیفیت محصول نهایی دارد. به یاد داشته باشید در فرش های ماشینی درجه یک نخ خاب مهم تر از دو نوع الیاف دیگر بوده و در بهترین فرش های ماشینی الیاف خاب از جنس اکریلیک هیت ست هستند.
پس می توان گفت فرش آکریلیک درجه یک، از بهترین نوع محصولات است.
2- دستگاه های بافت، معیار دیگر درجه بندی فرش ماشینی به شمار می رود. فرش ها توسط دستگاه های روز اروپا ساخته می شود و اروپا به عنوان مهد صنعت و نوآوری در حال بهبود تولیدات خود می باشد. دستگاه هایی که بازدهی بیشتری دارند، ظرافت بافت را تضمین می کنند و همچنین دورریز یا اصطلاحا پرتی کار کم تری دارند، مناسب تر هستند.
3- خلاقیت و نوآوری معیار مهم دیگری است که کم تر مورد توجه قرار گرفته است اما تأثیر بسزایی دارد. فرش درجه یک جدید و متفاوت از سایر بافته های موجود به ذهن و دید مشتریان را به خودجلب کرده و می توان ادعا داشت یکی از ویژگی های فرش های ماشینی کاشان که موجب شده این بافته ها تا این حد محبوب و مشهور باشند، خلاقیت و نوآوری در تمامی مراحل تولید از طراحی گرفته تا عرضه می باشد.
4- رنگ بندی فرش های ماشینی باید هم خوان باشد و علاوه بر این لازم است در ارائه بهترین بافته ها تنوع رنگی رعایت شود. فرش های ماشینی تک رنگ یا تک نگاره در بازار موجود هستند و مورد استفاده قرار می گیرند اما اگر بخواهیم با وسواس و دقت معیار های فرش ماشینی را بر شماریم، تنوع رنگی و هماهنگ بودن رنگ ها و طرح ها مد نظر قرار می گیرد.
5- تطابق ویژگی های فرش با شناسنامه معیاری است که در شناخت فرش ماشینی درجه یک ما را راهنمایی می کند. ویژگی های فرش ماشینی تماما در شناسنامه بیان شده است حال آنکه مخدوش شدن یا خط خوردگی شناسنامه و یا عمدم هماهنگی اطلاعات شناسنامه با فرش مانند تعداد گره ها و شانه و تراکم و ... می تواند درجه یک بودن فرش را زیر سوال ببرد.
6- غلط بافی و عدم تطابق طرح فرش بافته شده با نقشه از پیش تعیین شده معیار های فرش درجه یک را زیر سوال می برد بدین معنا که فرش درجه یک فاقد بافت غلط و مواردی مانند نخ در رفتگی، سوختگی بر اثر برش و ... می باشد.

هنگام خرید فرش ماشینی از روش مناسب و فروشگاه معتبر خرید کنید. در حال حاضر فرش های ماشینی تقلبی در بازار کم نیستند و خریداران بدون اطلاع از معیارهای درجه بندی فرش و صرفا با توجه به ظاهر بافته ها اقدام به انتخاب می کنند. فرش های ماشینی را از فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید تا با شناخت ویژگی های دقیق فرش و تطبیق آن ها با معیار های درجه بندی فرش ماشینی بهترین فرش را در کیفیت و زیبایی عالی و البته قیمت مناسب خریداری کنید. فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه های اینترنتی بدون حضور واسطه ها و دلالان عرضه می شوند و از این رو فرش های درجه یک به قمیت عمده فروشی به دست صاحب خانه می رسد. هنگام وارد شدن به فروشگاه اینترنتی ابتدا نام و نشان تجاری برند را چک کرده و مطمئن شوید فروشگاه اینترنتی مربوط به همان گروه تولیدی انتخابی شماست. در تمامی فروشگاه های اینترنتی مراحل خرید توضیح داده شده اند و شما می توانید با طی کردن مراحل خرید و افزودن فرش به سبد خرید خود فرشی باب سلیقه و نیاز منزل تهیه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا