خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی و عوامل موثر برآن

یکی از دلایلی که افراد به خرید فرش ماشینی دستبافتگونه بیشتر از قالی دستباف روی آورده اند، قیمت فرش ماشینی است که بسیار پایین تر از قالی دستباف است. محصولات ماشینی بافته هایی هستند که توسط دستگاه بافندگی تولید می شوند و فرآیند تولید آن ها، با قالی های دستباف متفاوت می باشد. عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی بسیار زیاد هستند که این عوامل سبب متمایز شدن فرش های ماشینی از هم می شوند.

قیمت فرش ماشینی و عوامل موثر برآن
- اولین عاملی که سبب متفاوت بودن قیمت محصولات ماشینی می شود، شانه ( تعداد گره های زده شده در یک متر از عرض) و تراکم ( تعداد گره های زده شده در یک متر از طول) است. شانه و تراکم هراندازه بیشتر باشد، قیمت فرش ماشینی دستبافتگونه نیز بیشتر می شود. برای مثال قیمت فرش 700 شانه بسیار بیشتر از قیمت 500 شانه و 350 شانه است و کمتر از قیمت فرش 1500 شانه می باشد.
- جنس نخ خاب نیز بسیار بر قیمت فرش تاثیر دارد. محصولات ماشینی از الیاف آکریلیک؛ پلی استر، پلی پروپیلن و بی سی اف بافته می شوند که از میان این الیاف، آکریلیک گرانتر است و قیمت فرش آکریلیک ماشینی بسیار بالاتر از پلی استر است و محصولاتی که با الیاف بی سی اف بافته می شوند جز محصولات بسیار ارزان قیمت هستند. از طرفی دیگر بین قیمت فرش های آکریلیک نیز تفاوت وجود دارد و الیاف آکریلیکی که قبل از بافت، هیت ست (عبور از بخار آب و گرما) می شوند، گرانتر از محصولات آکریلیک معمولی است.
- ابعاد و سایز قالی نیز بر قیمت فرش تاثیر دارند. قیمت فرش 6 متری ماشینی ارزانتر از قیمت فرش 12 متری است.
- اینکه فرش را ساده بخریم یا گل برجسته نیز بر قیمت فرش تاثیر دارد. در تولید فرش های گل برجسته، به خاطر نقوش برجسته؛ فرآیندی طولانی تر صورت می گیرد و به کار بردن الیاف هایبالک، هزینه بالاتری را برای تولید کننده ایجاد می کند.
- نوع خرید نیز بر قیمت فرش نیز تاثیر گذار است. این که ما فرش را از تولید کننده بخریم یا واسطه گر، بر قیمت محصول تاثیر دارد. اصولا امروزه بیشتر افراد سعی می کنند خرید از کارخانه را انجام دهند تا بتوانند به فرش به قیمت کارخانه برسند. خرید مستقیم می تواند خرید از فروشگاه اینترنتی باشد و یا از کارخانه.
- طرح های جدید فرش اصولا با قیمت بیشتری نسبت به طرح های استوک و ته انباری فروخته می شوند. برخی از تولید کنندگان برای فروختن فرش های استوک و ته انباری؛ طرح های قدیمی را با تخفیف ویژه به فروش می رسانند که این می تواند برای کسانی که به دنبال فرش های ارزان قیمت هستند فرصت خوبی باشد. این طرح های قدیمی؛ ممکن است کیفیت بالایی داشته باشند فقط چون طرح آن تک شده است و یا قدیمی، با قیمت پایین به فروش برسند.
- تعداد رنگ به کار برده شده در بافت قالی نیز بر قیمت محصول تاثیر گذار است. قیمت فرش 700 شانه 8 رنگ کمتر از قیمت فرش 700 شانه 10 رنگ است. بالا رفتن تعداد رنگ های بافته شده، جنبه زیبایی فرش را بالا می برد و بر کیفیت قالی اصلا تاثیر گذار نیست.

خرید فرش کاشان به قیمت درب کارخانه
شرکت تولیدی فرش کاشانک، این فرصت را در اختیار خریداران قرار داده است تا بتوانند خرید به قیمت تولیدی را انجام دهند. این شرکت تولیدی، فروش حضوری از کارخانه و فروش اینترنتی را انجام می دهد و در هر دو نوع فروش، تمامی محصولات خود را به قیمت کارخانه به فروش می رساند. تمامی محصولات با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسند. کیفیت بالای این محصولات در کنار طرح های زیبا و قیمت پایین، بهترین فرصت را برای خریدارانی گذاشته است که به دنبال خرید فرش باکیفیت زیبا با قیمت مناسب هستند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا