خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش دستباف گونه چیست؟

خرید فرش دستباف گونه کاشان

در میان فرش های ماشینی، گونه ای از محصولات هستند که نامشان در بازار فرش، فرش های ماشینی دستبافتگونه می باشد.
این محصولات ویژگی ها و خصوصیات منحصری دارند که آن ها را از دیگر محصولات متمایز می سازد.

فرش ماشینی دستبافتگونه چیست؟
اولین قالی های دستبافتگونه در کاشان تولید شدند. محصولاتی که نقشه هایی متفاوت تر و جذاب تر از محصولات دیگر داشتند و بسان قالی های دستباف زیبا و درخشان بودند.
در سال 1350، اولین فرش های ماشینی با دستگاه ژاکارد و در شانه و تراکم پایین تولید شدند که به دلیل ظرافت کم و زیبایی بسیار پایین و همینطور کیفیت کم؛ مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت. تا اینکه در سال 1357 با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از دستگاه های پیشرفته وندویل بلژیک، گونه ای از فرش های ماشینی تولید شدند که ظرافت و زیبایی بسان قالی های دستباف داشتند. شانه ( تعداد گره های زده شده در یک متر از عرض قالی) و تراکم ( تعداد گره های زده شده در یک متر از طول قالی) بالاست. در حقیقت از فرش های 700 شانه با بالا را فرش های ماشینی طرح دستبافتگونه می نامند که امروزه با ورود این محصولات، کمتر کسی است که به سراغ قالی های دستباف برود چون قیمت فرش دستبافتگونه کاشان در مقایسه با قالی دستباف کاشان قابل مقایسه نیست و از طرفی دیگر، ظرافت و زیبایی یک تخته فرش 1500 شانه با تراکم 4500، بسیار بالاتر از قالی دستباف می باشد.
فرش ماشینی دستبافت گونه کاشان، انواع مختلفی دارد. فرش دستبافتگونه 700 شانه با تراکم 2550، فرش 1000 شانه با تراکم 3000، فرش دستبافتگونه 1200 شانه با تراکم 3600 و 1500 شانه  با تراکم 4500 را می توان از محصولات زیبای دستبافتگونه و دستبافتنما نام برد.
راندازه در این محصولات دستبافتگونه، شانه و تراکم، بالاتر رود به همان اندازه ظرافت و زیبایی بیشتر می شود و از ضخامت آن کم می شود و آن هم به این دلیل است که با بالا رفتن تعداد گره، نخ مورد نظر، نازک تر می شود. برای بافت یک تخته قالی 1500 شانه از 50، 55، 60 استفاده می شود در صورتی که برای بافت فرش 700 شانه از 18 سه لا و 21 سه لا استفاده می شود. مسلما وقتی محصولی با نخ ضخیم تر بافته می شود، ضخامت و ارتفاع آن بیشتر می شود.
البته باید گفت که از آنجایی که محصولات 700 شانه به صورت 700 شانه واقعی ، تبدیلی و طرح 700 شانه تقسیم می شوند از میان این محصولات فقط قالی هفتصد شانه واقعی است که جز مدل فرش دستبافتگونه محسوب می شود.

خرید فرش دستبافتگونه کاشان
امروزه علاوه بر تولید طرح های سنتی دستبافتگونه، فرش های مدرن و فانتزی نیز تولید شده اند که دستبافتگونه هستند و برای دکوراسیون های امروزی و مدرنیته مناسب می باشد. فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک ارائه دهنده انواع فرش های دستبافتگونه کاشان است که در طرح های سنتی و مدرنیته تولید می شود و تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد.
بهتر است در کنار توجه به طرح و مدل قالی دستبافتگونه، به جنس و کیفیت آن نیز توجه کنید و محصولاتی را انتخاب کنید که با بهترین الیاف هیت ست شده آکریلیک بدون پرز بافته شده اند. تمامی محصولات دستبافتنمای فروشگاه کاشانک، با بهترین الیاف آکریلیک بدون پرز و ضدحساسیت بافته شده است. تمامی این محصولات باکیفیت در طرح های زیبا به صورت اینترنتی و حضوری به فروش می رسد.

تفاوت گره در فرش دستبافتگونه و فرش دستباف
برای بافت قالی دستباف، بافندگان پشت دار قالی می شینند و نخ را به دور چله گره می زنند و بدین صورت گره ها به وجود می آید. اما در بافت یک قالی دستبافتگونه، گره های U مانند به دور نخی که نخ تار نامیده می شود زده می شود و سپس با آهار (چسب زنی پشت فرش) این گره ها فیکس می شوند. بعد از بافت محصولات دستبافتگونه چون تعداد گره های این محصولات بالاست، پس باید آهار به اصولی تر زده شده باشد. به همین دلیل است که یک قالی دستباف شاید یک سال طول بکشد تا بافته شود ولی تولید یک تخته فرش ماشینی دستبافتگونه زمان زیادی نمی کشد و در کمترین فرصت، تولید می شود.

قیمت فرش دستبافتگونه کاشان
قیمت این محصولات با توجه به ابعاد آن، نوع شانه و تراکم متفاوت است. مسلما قیمت فرش دستبافتگونه 700 شانه بسیار پایین تر از قیمت 1500 شانه است. ولی شرکت فرش کاشانک، به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه توانسته است این محصولات را با قیمتی کمتر از بازار ارائه دهد و تمامی محصولات را به قیمت کارخانه  و تولیدی عرضه کند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا