خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش کاشان یا فرش مشهد؟

فرش کاشان بهتر است یا فرش مشهد

کاشان که با نام پایتخت فرش ماشینی شناخته می شود، بالغ بر 150 سال قدمت در زمینه تولید فرش دارد. توجه به این نکته که فرش های ماشینی اولین بار در سال 1350 در شهر کاشان تولید شده است به ما حق می دهد تا کاشان را به عنوان خواستگاه و با قدمت ترین مکان برای تولید فرش و قالی بشناسیم. علاوه بر کاشان شهر های دیگری هم در تولید فرش دستی بر آتش دارند. شهرهایی مانند شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و ... که هر کدام به دلایلی و بنا بر ویژگی هایی فرش هایی مشتری پسند تولید کرده اند.
برند ها و کارخانه های تولید فرش در سراسر جهان مشغول فعالیت هستند و اینکه ما کدام فرش را انتخاب کنیم و کدام تولید کننده و فروشگاه را به عنوان بهترین بشناسیم، موردی است که باعث شده تا تحت عنوان تفاوت فرش کاشان و فرش مشهد مقاله در دست را به تحریر در آوریم و انتخاب مقایسه بین فرش کاشان و فرش مشهد چیزی جز حضور بزرگترین و معروف ترین برند ها و تولید کننده ها در شهرک های صنعتی این دو شهر نیست. تولید کنندگانی که حتی در عرضه بین الملل هم حرفی برای گفتن دارند و دارای مجوز های جهانی در ارائه بهترین فرش ها می باشند.
کاشان بزرگترین تولید کننده فرش های ماشینی ست  و با داشتن بیشترین تعداد برند ، کارخانه و کارگاه توانسته است گام های مهمی در پیشرفت روز افزون تولید فرش و قالی بردارد . نوآوری ها و تولید فرش های خلاقانه چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ زیبایی در کارخانه های فرش ماشینی کاشان رخ داده و همین امر یکی از دلایل اعطا عنوان بزرگترین تولید کننده فرش درجه یک و با کیفیت در سراسر جهان به فرش های کاشان است. ناگفته نماند فرش های مشهد هم در نوع خود بی نظیر بوده و حجم قابل توهی از بازار را به خود اختصاص داده اند اما در حال حاضر صحبت از قیاس بوده و در ادامه با برشمردن ویژگی های فرش کاشان و فرش مشهد برتری های هر کدام را عنوان خواهیم داشت و برای شما بیان می کنیم که فرش کاشان بهتر است یا فرش مشهد؟

فرش ماشینی کاشان
برای آشنایی بیشتر با فرش های ماشینی کاشان کافی است در جست و جوهای اینترنتی و یا افراد خبره و ماهر در این زمینه ویژگی های فرش های ماشینی کاشان را جویا شوید. فرش هایی با حداکثر زیبایی و خلاقیت و حداکثر دوام و ماندگاری که در عین داشتن تنوع بالا در صورت انتخاب روش صحیح خرید مقرون به صرفه خواهند بود.
شهر کاشان از دیرباز در هنر شهره بوده و به علت قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم کارخانه های نخ ریسی با قدمتی را به خود دیده است. همه اینا ها در کنار یکدیگر تخصص در تولید صنعت نساجی را ارتقا داده و خروجی این کارخانه ها نخ هایی با کیفیت بالا و طبیعتا فرش هایی بی نظیر هستند.
برای خرید فرش برتر کاشان بهترین راه مراجعه به نمایشگاه ها و یا کارخانه ها و فروشگاه های اینترنتی است که محصول را به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای در اختیار خریداران جزء قرار می دهد. هرچند مزایای خرید و فروش اینترنتی فرش های ماشینی مبحث نوشتار حاضر نیست اما در این رابطه همینقدر اشاره نماییم که :
1- خرید از فروشگاه های اینترنتی هیچ محدودیتی زمانی و مکانی ندارد.
2- خرید از فروشگاه های اینترنتی به ارزان ترین قیمت ممکن رخ می دهد.
3- خرید از فروشگاه های اینترنتی بیشترین تنوع و حق انتخاب را در اختیار خریداران می گذراد.
4- مهم ترین مزیت خرید از فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان برای تولید کننده، رویارویی مستقیم تولید کننده با خریداران و اطلاع از نیاز روز بازار است.
اگر از برند ها معروف و نامی فرش ماشینی کاشان به صورت اینترنتی خرید کنید، فرش در بهترین کیفیت و بیشترین زیبایی با ارسال رایگان درب منزل به شما تحویل داده می شود.  در حالی که خرید های فیزیکی حتی اگر به روش مستقیم انتخاب شوند، دشواری های حمل و نقل را به همراه دارند.
فرش های ماشینی کاشان از الیاف صددرصد طبیعی تولید شده و بهترین نخ خاب برای تولید بکار گرفته می شود. بهترین و جدیدترین دستگاه ها به کمک نیروی کار ماهر شتافته و در نهایت فرش هایی بی نظیر باب خانه های ایرانی عرضه می شود. سهم بالایی از سرمایه و نیروی کار در شهر کاشان به تولید فرش های ماشینی اختصاص داده شده و تخصص بی نظیری را به وجود آورده است که بازدهی را ارتقا داده و کیفیت و نوآوری را در ادامه رقابت پدید می آورد.
مقاله مربوطه: چرا فرش کاشان در دنیا محبوب است؟
فرش کاشان یا فرش مشهد؟ کدام بهتر است؟
هرچند فرش کاشان اولین فرش در سراسر جهان است اما ویژگی های فرش های مشهد قابل انکار نیست و هرآنچه در ادامه می آید مزیت هایی است که خریداران را به خرید فرش ماشینی مشهد ترغیب می کند.
فرش ماشینی مشهد همانند فرش کاشان از الیاف مرغوب تولید شده است. تنوع بالا دیگر ویژگی تولیدات مشهد است. با وجود آنکه اولین و نوآوری ترین ها از کارخانه کاشان هستند اما پس از آن تنوع و خلاقیت به فرش های ماشینی مشهد نسبت داده می شود. بهترین کارخانه های تولیدی در استان خراسان وجود دارد ولی شما باید بدانید که در کنار کیفیت و زیبایی فرش، مشتری به قیمت فرش ماشینی نیز اهمیت می دهد و دوست دارد محصولی خریداری کند که به قیمت کارخانه و تولیدی باشد.
کارخانه های فرش کاشان، زمینه را برای فروش مستقیم فرش های کاشان فراهم کرده اند و این توانایی را دارند که بتوانند محصولی را به قیمت عمده و کارخانه به فروش برسانند.
از طرفی دیگر، این کارخانه ها علاوه بر فروش حضوری، فروش اینترنتی فرش کاشان را نیز فراهم کرده اند تا تمامی هموطنان عزیز بتوانند خرید خود را به شیوه آسان انجام دهند.
خوشبختانه امکان خرید اینترنتی فرش از کارخانه های کاشان و مشهد وجود داشته و خریداران برند های مختلف در هر کجای کشور عزیزمان می توانند با مراجعه به فروشگاه اینترنتی در هرزمانی نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام کنند.
لازم به توصیه است خریداران از فروشگاه های اینترنتی غافل نشوند و در نظر داشته باشید بهترین راه برای کاهش خطا و عدم انتخاب فرش تقلبی فروشگاه های اینترنتی هستند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا