خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چگونه فرش ماشینی 700 شانه اصل را از غیر اصل تشخیص دهیم؟

فرش 700 شانه اصل کاشان

فرش های ماشینی نمونه های ماشینی از قالی هایی هستند که تاریخ تولید اولین آن ها مشخص نیست و رفته رفته از نوع ابتدایی به انواع مختلفی که در حال حاضر می بینیم رسیده اند. قالی ها بافته هایی بی نظیر و فاخر هستند که هنر والا را به نمایش می گذارند، هنر بافت قالی نوع محبوب صنایع دستی است اما به علت قیمت بالا و زمان بافت طولانی فرش های ماشینی بهترین جایگزین قالی ها شده اند. از همین رو فرش های ماشینی را قالی های مصنوعی می دانند. بافت فرش های ماشینی به واسطه ماشین آلات و دستگاه ها بافت فرش های 500 شانه تا 1500 شانه را عرضه کرده است. فرش هایی سراسر زیبایی و وجاهت که هر کدام زیبا تر و جذاب تر از دیگری است.
در بین انواع موجود فرش های ماشینی اگر دسته بندی بر اساس شانه و تراکم را مد نظر قرار دهیم خواهیم دانست که دسته فرش های 700 شانه نسبت فرش های 500 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه پر فروش تر و محبوب تر هستند. اعتماد خریداران نسبت به داشتن فرش های 700 شانه به دلایلی که در ادامه تحت عنوان ویژگی فرش های 700 شانه اصل معرفی می شود بیان شده و امروزه فرش های ماشینی 700 شانه بیش از سایر محصولات از فروشگاه های اینترنتی دیده و خریداری می شود.
در مقاله حاضر صحبت پیرامون خرید فرش های 700 شانه اصل و با کیفیت است. با در نظر گرفتن این موضوع که فرش های 700 شانه آنقدر قدمت دارند که قدمت آن ها به دوران صفویه بر می گردد ویژگی های این نوع بافته ها بیان شده و در نهایت متن مقاله را با بیان چگونگی تشخیص فرش 700 شانه اصل از غیر اصل به پایان می رسانیم.
فرش ماشینی کاشان درکیفیت ، زیبایی ، قیمت مناسب و همچنین دسترسی خرید نسبت به فرش های دستبافت و سایر برند ها سرآمد بوده و عموم خریداران با هدف خرید فرش ماشینی کاشان وارد بازار می شوند.

چگونه فرش ماشینی 700 شانه اصل را از غیر اصل تشخیص دهیم؟
- فرش های ماشینی کاشان در تولید متفاوت از سایر فرش ها هستند چراکه این بافته ها به کمک دستگاه های روز اروپا تولید شده و از جنس بهترین مواد اولیه هستند. خلوص الیاف به کار رفته در بافت فرش های ماشینی کاشان توسط کم تر تولید کننده ای مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله دستگاه های کارامد و پر بازده در تولید فرش های ماشینی کاشان می توان به دستگاه تکسیما، شونهر، crx ،asr اشاره نمود. فرش های ماشینی متناسب با جنس الیاف متفاوت هستند و حجم بالایی از فرش های درجه یک به علت مواد اولیه با کیفیت از فرش های ماشینی کاشان انتخاب می شوند. پس می توان فرش های 700 شانه کاشان را جز محصولات اصل و درجه یک نامید.
- الیاف بکار رفته در بافت فرش های ماشینی 700 شانه شامل الیاف تار، پود و خاب می باشد. الیافی که هرچه بادوام تر و باکیفیت تر باشند، فرشی بهتر و کف پوشی مرغوب تر ارائه خواهند داد. نخ خاب اهمیت بیشتری نسبت به نخ های تار و پود دارد و الیاف تار و پود در فرش های ماشینی 700 شانه از جنس پنبه و پلی استر هستند.
الیاف خاب در فرش های ماشینی 700 شانه اصل عمدتا نخ آکریلیک بوده و جالب است بدانیم کم نیستند فرش های 700 شانه ای که با نام فرش ماشینی 700 شانه اکریلیک وارد بازار می شوند اما در واقع الیاف خالصی نیستند، فرش هایی هستند با درصدی ناخالصی از جنس الیاف پلی استر و پلی پروپلین.
هرچند کیفیت و دوام و ماندگاری فرش های ماشینی ۱۰۰٪ آکریلیک بسیار بیشتر از فرش های پلی استر است اما متأسفانه فرش  های پلی استر به علت قیمت ارزان تر مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. تولید کنندگان با علم به این موضوع سعی داشته اند تا با تأسیس فروشگاه های اینترنتی، فرش های ماشینی را به قیمت تولید کننده یا قیمت عمده فروشی در اختیار صاحب خانه ها قرار دهند تا دیگر شاهد خرید فرش های کم کیفیت به علت کم بوده بودجه نباشند. مزایای خرید از فروشگاه های اینترنتی بی شمار است که می توان خرید فرش اصل و عدم افتادن در دام خرید فرش های غیر اصل را مورد اشاره قرار داد.
- فرش های 700 شانه شامل سه دسته فرش 700 شانه واقعی، فرش 700 شانه تبدیلی و فرش طرح 700 شانه است. هرکدام از این دسته ها با داشتن ویژگی های کلی فرش های 700 شانه، ویژگی هایی مختص به خود دارند که لزوم انتخاب یا عدم انتخاب هر دسته را توضیح می دهد.
 تراکم عرضی فرش ماشینی همان تعداد گره هایی است که در هر متر طول فرش زده می شود. هر دسته از فرش ها در شانه مشخص، طیفی از تراکم را به خود اختصاص می دهند و تراکم عرضی در فرش های 700 شانه به صورت رایج 2550 است.
مقاله مربوطه: تشخیص فرش 700 شانه واقعی
- اگر خواهان خرید فرش 700 شانه اصل هستید در گام اول برند و فروشگاه معتبر را مد نظر قرار دهید. فروشگاه های اینترنتی که تحت نظارت تولید کننده اداره می شوند مکان مناسبی برای خرید هستند چراکه اصل و اساس فروش در این فروشگاه ها، صداقت است. فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، با داشتن نماد اعتماد الکترونیک و نماد زرین پال از برترین فروشگاه های اینترنتی فرش 700 شانه در کاشان است که انواع فرش های 700 شانه اصل کاشان را با قیمت عمده و تولیدی به فروش می رساند.

علاوه بر این توجه به ویژگی فرش می تواند ما را در انتخاب و تشخیص فرش اصل از غیر اصل راهنمایی کند. داشتن تعداد 700 گره در هر متر عرض فرش، توجه به تنوع 8 تا 10 رنگ اصلی و از همه مهم تر داشتن شناسنامه سالم که نام فرش 700 شانه و نام و لوگوی تولید کننده بر روی آن ذکر شده است دیگر ویژگی مهم در شناخت فرش اصل از غیر اصل است.
هنگام خرید فرش ماشینی دقت نمایید و با توجه به هرآنچه ما در شناخت و تشخیص فرش اصل از غیراصل هدایت می کند، فرشی با کیفیت، اصل و زیبا را در قیمت مناسب خریداری نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا