خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تشخیص فرش 700 شانه واقعی

خرید فرش 700 شانه ماشینی واقعی

خرید فرش ماشینی دشواری های خاص خود را دارد. فرش هایی که علاوه بر زیبایی و کیفیت و قیمت باید از نظر اصل بودن و واقعی بودن هم مورد بررسی قرار گیرد و این امر نیازمند شناخت دقیق فرش های ماشینی و همچنین ریزه کاری هایی است که خرید واقعی تری به همراه دارد. فرش های ماشینی بر اساس ویژگی های مختلف دسته بندی می شوند و شانه و تراکم یکی از این ویژگی ها ست . هنگام خرید فرش مهم ترین سوالی که باید پاسخ دهید، انتخاب صحیح شانه و تراکم فرش است.
اکثر صاحب خانه ها پس از بررسی فضای خانه خود ، اطمینان حاصل می کنند که نیازمند فرش 700 شانه هستند اما عمدتا نمی دانند فرش های 700 شانه به سه دسته فرش 700 شانه واقعی، 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه تقسیم می شود. اینجاست که اطمینان از اصالت و واقعی بودن فرش بیش از پیش مهم شده و تشخیص فرش ماشینی 700 شانه واقعی از سایر دسته های فرش 700 شانه امری ضروری به نظر می رسد.
با این مقدمه به سراغ انتخاب و خرید فرش 700 شانه واقعی پرداخته و روش های شناخت و تشخیص فرش 700 شانه واقعی را مد نظر قرار می دهیم . پس با ما همراه شوید تا در امر خرید فرش 700 شانه تخصصی و ماهرانه رفتار کنید.

تشخیص فرش 700 شانه واقعی
می دانیم فرش 700 شانه بر اساس تعداد گره های موجود د هر متر عرض آن نام گذاری شده است و فرش  700شانه از سری فرش های ماشینی است که بنا بر داشتن ویژگی های کیفی و دوام بالا در برابر شست و شو و فشار و ... طرفداران خاص خود را دارد. برای شناخت و تشخیص فرش 700 شانه ابتدا لازم است با انواع مختلف فرش 700 شانه و تعریف واژگان شانه و تراکم آشنا شویم.
شانه فرش به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر عرض یا پهنای فرش زده شده و تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر طول فرش زده می شود. گره هایی که با دستگاه های روز دنیا بر روی تار و پود فرش سوار شده و بافته هایی با ویژگی های از پیش تعیین شده تولید می کنند.
دیدن پشت فرش منظور از تعداد گره و شانه و تراکم را واضح تر بیان می کند. به پشت فرش نگاه کرده و به راحتی تعداد گره ها را بشمارید.
هر شانه ممکن است در تراکم های مختلفی بافته شود. برای مثال فرش های 700 شانه که مد نظر مقاله حاضر هستند در تراکم های متعددی تولید می شوند که تراکم 2550 رایج ترین نوع آن است . با این اوصاف فرش 700 شانه با تراکم 2550 محصولی است که در هر متر طول خود تعداد 2550 گره و در هر متر عرض خود تعداد 700 گره دارد و یک نوع فرش 700 شانه واقعی محسوب می شود.
کارخانه های فرش ماشینی کاشان به عنوان بهترین کارخانه های تولید فرش در سراسر جهان که کاشان را با نام پایتخت فرش ماشینی به شهرت رسانده اند، بیان می دارند تولید و همچنین خرید و فروش فرش های ماشینی 700 شانه بسیار بیشتر از سایر فرش ها بوده و در هر خانه ای حضور حداقل یک تخته فرش 700 شانه ضروری است. خرید مستقیم از کارخانه های معتبر ازجمله کارخانه فرش کاشانک تضمین کننده خرید محصولات اصل بوده و توصیه اکید ما به خرید مستقیم فرش خصوصا خرید از فروشگاه های اینترنتی فرش می باشد.
اگر با ویژگی هر کدام از دسته فرش های 700 شانه واقعی، 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه آشنا باشیم تشخیص راحت تر خواهد بود، پس به معرفی می پردازیم.
مقاله مربوطه: انواع فرش 700 شانه
فرش 700 شانه واقعی
فرش 700 شانه واقعی با تراکم عرضی  ۷۰۰ می تواند تراکم طولی بین 2100 تا 3000 گره اختیار کند که عموما این تراکم به 2550 ختم می شود. امکان خرید فرش 700 شانه واقعی در تراکم هر تراکمی از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک وجود دارد.  
فرش های ماشینی 700 شانه اصل و درجه یک که در 8 رنگ تا 10 رنگ زمینه اصلی بافته شده و تنوع بی نظیری آفریده است. هرچند اختلاف جزئی از قیمت در رنگ های مختلف وجود دارد اما به جد می توان از فرش های 700 شانه واقعی با هر تعداد رنگی به عنوان کاربردی ترین فرش های ماشینی نام برد. بافت فرش های مذکور در کارخانه فرش کاشانک به واسطه بهترین دستگاه های روز دنیا انجام شده و حجم زیادی از برتر بودن فرش های فرش کاشانک توسط دستگاه های پیشرفته توضیح داده می شود.

فرش 700 شانه تبدیلی

فرش هایی که توسط دستگاه بافت فرش 500 شانه، تولید شده و طی فرآیند کاملا تخصصی به فرش 700 شانه تبدیل می شوند. هرچند این بافته ها از نوع 700 شانه واقعی رده پایین تری دارند اما با تراکم عرضی 700 گره و تراکم طولی 1500 در دسته فرش های 700 شانه قرار می گیرند. فرش هایی با 7 رنگ اصلی زمینه و قیمت و کیفیت پایین تر از فرش های 700 شانه واقعی. تشخیص فرش 700 شانه واقعی از نوع 700 شانه تبدیلی کار چندان راحتی نیست و گاها در فروشگاه ها خصوصا اگر فروشگاه چندان شناخته شده و معتبر نباشد، فرش های 700 شانه تبدیلی با نام و به قیمت فرش های 700 شانه واقعی به فروش می رسد.

خرید فرش 700 شانه واقعی
برای اطمینان از خرید بهتر است فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را مد نظر قرار دهید و با خرید مستقیم از کارخانه، فرشی اصل و با کیفیت به قیمت تولید کننده تهیه نمایید.  فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک با احترام به مشتریان محصولات خود را به راحت ترین شکل ممکن در معرض فروش قرار داده است، پس بهتر است از این خدمات استفاده کرده و دشواری و ریسک خرید از فروشگاه های فیزیکی را شیرین کنیم.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا