خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش طرح افشان چیست

فرش طرح افشان بدون ترنج

اولین طرح های فرش، طرح ترنج دار بود. بدین صورت که ترنج بزرگ که به صورت دایره یا بیضی بود در مرکز قالی خود نمایی می کرد. طراحان خوش ذوق کاشانی، تصمیم به حذف ترنج کردند و طرح هایی را خلق کردند که بدون ترنج بودند. این طرح ها، افشان نامیده شدند.
طرح های افشان اول در قالی های دستباف نمایان شدند و به دلیل زیبایی بسیار، به صورت فرش دستبافتگونه ماشینی نیز تولید شدند.
فرش طرح افشان چیست؟
فرش مدل افشان، بدون ترنج و لچک است ولی در جدیدترین مدل فرش طرح افشان،  لچک و ترنج کوچک دیده می شود. علت نامگذاری این طرح به افشان به دلیل پراکنده بودن گل ها، برگ ها و نگاره ها در سطح قالی است به گونه ای که تمامی سطح فرش را این شاخ و برگ ها پوشانده اند. اصولا فرش های طرح افشان کاشان، جز فرش های با طرح های شلوغ هستند و بیشتر با شانه و تراکم بالا به صورت بسیار ظریف و دستبافتگونه بافته می شوند.
زیبایی این طرح و پیوستگی بین نگاره ها، به گونه ای است که انگار طراح؛ از همان ابتدا طراحی را شروع کرده و تا انتهای طراحی، قلم را از روی کاغذ برنداشته است.
هر اندازه شانه و تراکم قالی های طرح افشان بیشتر باشد، به همان اندازه میزان ظرافت و زیبایی طرح بیشتر می شود. فرش 700 شانه طرح افشان ظرافتی کمتر از فرش 1200 شانه طرح افشان دارد.
این فرش های زیبای کاشان، به دلیل نداشتن ترنج و مرکزیت برای مکان های کوچک و کم نور و مکان هایی که در اندازه های استاندارد ساخته نشده اند، مناسب می باشد.
فرش های مدل افشان به صورت طرح افشان شاخه پیچ، افشان اسلیمی، افشان سلطنتی، طرح افشان ترنج دار، فرش طرح افشان شاهانه، فرش طرح افشان درباری، افشان رز و ... تولید می شود که هر کدام از این نقشه ها، زیبایی خاص خود را دارند.

مدل فرش طرح افشان جدید
شما می توانید انواع طرح افشان جدید را در شانه و تراکم های مختلف به صورت 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه خریداری کنید.
فروشگاه فرش کاشانک، این طرح زیبای جدید را به صورت ساده و گل برجسته تولید می کند.
در تولید محصولات ساده، تمامی این طرح ها با استفاده از الیاف آکریلیک هیت ست شده تولید می شوند و در تولید محصولات گل برجسته، این طرح ها با الیاف آکریلیک و الیاف هایبالک بافته می شوند.
فرش طرح افشان گل برجسته بهترین گزینه و انتخاب برای پذیرایی و دکوراسیون های لوکس است.
به دلیل کوچکتر شدن فضای خانه ها چند سالی است که استقبال از این طرح های زیبا بیشتر شده است و به همین دلیل گروه تولیدی فرش کاشانک، این طرح های زیبا را به قیمت تولیدی و کارخانه ارائه می دهد.
خرید اینترنتی فرش های طرح افشان با ضمانت نامه و گارانتی همراه است و ارسال رایگان می باشد.
زیبایی فرش های طرح افشان کاشان، وقتی بیشتر نمایان داده می شوند که فقط با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند.
محصولات پلی استر و یا پلی پروپیلن و دیگر الیاف، پرزدهی زیادی دارند و زیبایی و مقاومت بالا ندارند.
طرح مدل افشان آنقدر استقبال داشته است که این طرح زیبا به صورت گلیم فرش و فرش های ترک و وینتیج نیز تولید می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا