خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

برای خرید فرش 1200 شانه چقدر بودجه لازم است؟

برای خرید فرش 1200 شانه چقدر بودجه لازم است؟
خرید اینترنتی امن

با وجود تنوع بالایی که در بازار فرش ماشینی از تراکم‌های مختلف وجود دارد، استقبال از فرش ماشینی 1200 شانه بسیار بیشتر است، چرا که این محصولات علاوه بر کیفیت بافت، از ظرافت و زیبایی طرح نیز برخوردار است. اما با وجود این میزان از ظرافت و زیبایی شاید بخواهید بدانید که برای خرید فرش 1200 شانه چقدر بودجه لازم است؟ در این جا می‌خواهیم در باب پاسخ‌گویی به سؤال مهم به ارائه نکاتی در رابطه با کیفیت و کارآیی این محصول و تناسب آن با نوع کاربری منزل شما بپردازیم تا در نهایت بتوانید با اختصاص بودجه نسبتا قابل توجه در میان تراکم‌های مختلف فرش ماشینی از بهترین کاربری فرش بهره‌مند گردید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

منظور از فرش 1200 شانه یعنی چه؟

در ابتدا بهتر است بگوییم که اصلا منظور از فرش 1200 شانه یعنی چه؟ چرا که بسیاری از افراد شاید حتی نام این محصول را نشنیده باشند و ندانند که فرش 1200 شانه یعنی چی. از این رو بهتر است ابتدا به توضیح آن بپردازیم. منظور از فرش 1200 شانه، فرشی است که در بافت شانه عرضی آن از تعداد 1200 گره استفاده شده باشد و اصولا فرش را با این مشخصه معرفی می‌نمایند. در صورتی که همین محصول گاهی با عنوان فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 نیز معرفی می‌شود. چرا که تراکم طولی فرش با احتساب سه ردیف پود معمولا سه برابر شانه عرضی در نظر گرفته می‌شود و به همین علت فرش 1200 شانه با تراکم 3600 ارائه شده است. از تاثیرات این دو مشخصه بسیار مهم می‌توان به ترتیب به تاثیر تراکم شانه در ظرافت و ریز بافتی فرش اشاره داشت و تراکم طولی بالا را نیز مؤثر در استحکام و انسجام بالای فرش دانست.

 

انواع فرش 1200 شانه چیست؟

استقبال زیاد از این محصول و ظرافت بالای آن سبب شده تا تولید کنندگان آن را در دو مدل ساده و گل برجسته ارائه نمایند که هر یک از ویژگی و کارآیی و قیمت خاص خود برخوردار است. اما به لحاظ کیفی در این دو مدل تفاوتی ایجاد نشده است. اگر می‌خواهید بدانید که انواع فرش 1200 شانه چیست و از چه کاربرد و قیمت‌هایی برخوردار هستند تا بتوانید به خریداری بهترین مدل آن بپردازید، پیشنهاد می‌شود حتما موارد نام برده در زیر را حتما مطالعه نمایید.

فرش 1200 شانه 8 رنگ

این محصول با هشت رنگ‌بندی متنوع و واقعی ایجاد شده که به همین علت با عنوان فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ معرفی شده است. در خاب و سطح این محصول هیچ گونه برجستگی و ناهمواری دیده نمی‌شود و فرش با خابی یک سطح ارائه شده است. اما ظرافت بافت و ریز نقشی در این محصول به علت برخورداری از همان شانه تراکم و تعداد رنگ‌بندی مناسب فوق‌العاده زیبا و چشم نواز است که به دلیل برخورداری از شباهت با محصولات دستبافت به عنوان فرش 1200 شانه دستباف‌گونه نیز شناخته می‌شود که از قیمتی بسیار مناسب‌تر برخوردار است. افراد بنا به نوع نیاز خود می‌توانند از این فرش دستباف گونه در قسمت‌های کم تردد خانه مانند پذیرایی به جهت حفظ ظرافت و زیبایی بیشتر استفاده نمایند.

فرش 1200 شانه گل برجسته

ظرافت و ریز بافتی فرش ماشینی 1200 شانه کاشان سبب شده تا مدلی جدید از این محصول با خابی ناهموار و بسیار زیباتر ارائه گردد. به کارگیری از الیاف بافت هایبالک و اکریلیک به صورت همزمان در بافت این محصول سبب شده تا در مرحله آهار و پرداخت، با عبور کردن غلطک‌های حرارتی از روی خاب فرش، قسمت‌های هایبالک به صورت فرو رفته درآید و سبب برجستگی قسمت‌های اکریلیک مقاوم در برابر حرارت گردد. استفاده از این دو الیاف در تولید این محصول و زیبایی بیشتر آن سبب افزایش قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته نسبت به نوع ساده از این تراکم گره شده است. به کارگیری از فرش گل برجسته 1200 شانه نیازمند دقت و نگهداری بیشتری است تا در صورت کثیف شدن سریع با جارو کشیدن از تجمع ذرات ریز در قسمت‌های فرو رفته جلوگیری شود، از این رو بهتر است آن را به عنوان فرش پذیرایی مورد استفاده قرار دهید.

فرش 1200 شانه گل برجسته فرش کاشانک

 

ویژگی های فرش 1200 شانه با کیفیت

از سری ویژگی های فرش 1200 شانه با کیفیت می‌توان به جنس آن اشاره داشت که به علت برخورداری از بهترین الیاف بافت فرش ماشینی به عنوان محصولی درجه یک و با ظاهری زیبا و با ظرافت بسیار مورد استقبال خریداران فرش ماشینی قرار دارد. از این رو بررسی الیاف به کار گرفته شده در بافت این محصول بسیار حائز اهمیت است. الیافی که در تولید فرش 1200 شانه ماشینی استفاده شده از جنس اکریلیک صد در صد هیت ست شده است. نخ اکریلیک از نمونه الیاف مصنوعی است که به علت برخورداری از شباهت بالا به لحاظ نرمی و لطافت، وزن سبک، خاصیت ارتجاعی و تثبیت نگ پذیری به پشم طبیعی در حال حاضر به عنوان بهترین الیاف در بین سایر الیاف مصنوعی شناخته می‌شود که در تولید تراکم‌های بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت نبود مواد اولیه اکریلیک در کشور، تولیدکنندگان ناچار به واردات و اعمال هزینه‌های ناشی از آن در قیمت نهایی فرش اکریلیک هستند.

تنها عیب الیاف اکریلیک علاوه بر قیمت بالا و پرزدهی آن است که تولیدکنندگان با اجرای فرآیند هیت ستینگ بر روی آن، ساختار آن را بدین روش که یک نوع تثبیت حرارتی است، ثابت نموده و بدین نحو این الیاف هم از مقاومت بالایی در برابر سرعت بالای ماشین آلات بافنده پیشرفته برخوردار است و هم از پرزدهی بسیار ناچیزی برخوردار می‌گردد که بدین صورت می‌توان به کارگیری از این الیاف را در تولید فرش ضد حساسیت و بدون پرز را مؤثر دانست. علاوه بر آن فرش ماشینی اکریلیک فرشی نرم و لطیف با قابلیت شستشو و جابه‌جایی آسان، بدون رنگ دهی، انعطاف‌پذیر در برابر پاخور زیاد یا قرار گرفتن اجسام سنگین روی آن، مقاوم در برابر حرارت و سوختگی می‌باشد که از رو می‌توان از آن به عنوان بهترین فرش ماشینی نیز نام برد.

 

فرش 700 شانه خوبه یا 1200 شانه؟

از بین محصولاتی که در کارخانجات فرش بافی ارائه شده، بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا فرش 700 شانه بخریم یا 1200 شانه؟ چرا که این دو محصول در بین سایر محصولات بسیار پرطرفدار است. همان طو که از نام این دو مشخص است فرش ماشینی 1200 شانه از تراکم بالاتر و مسلما هزینه‌های بیشتری هم برای تولید برخوردار است که در قیمت نهایی محصول نیز اثر می‌گذارد و سبب افزایش قیمت فرش 1200 شانه کاشان نسبت به هفتصد شده است. از این رو بسیاری از خریداران با توان مالی کم از خریداری این محصول لوکس صرف نظر می‌نمایند و ترجیح به خریداری محصولات با تراکم کمتری چون هفتصد شانه می‌دهند.

پس با این تفاسیر در واقع نمی‌توان در کیفیت این محصول تفاوتی قائل شد، در صورتی که تفاوت این دو علاوه بر قیمت در نوع کاربری آن‌ها است. فرش 1200 شانه محصولی با ظرافت بالا و ظاهری زیبا است که جنبه تزئینی دارد و برای استفاده در پذیرایی بسیار مناسب است. در صورتی فرش هفتصد دارای ضخامت خاب متناسب با فضاهای پرتردد است. اگر به دنبال محصولی زیبا برای ایجاد جلوه‌ای خاص در منزل خود هستید و قیمت چندان اهمیتی برایتان ندارد، پیشنهاد ما به شما خرید فرش 1200 شانه است، اما اگر به دنبال فرش برای نشیمن و یا اتاق‌ها هستید که راحتی آن بیشتر مد نظرتان است، خریداری تراکم‌های پایین مناسب‌ترین گزینه انتخابی خواهد بود.

 

آیا فرش 1200 شانه ارزش خرید دارد؟

در کنار ظرافت و زیبایی که فرش 1200 شانه ماشینی کاشان دارد، نحوه نگهداری از آن هم نسبت به دیگر محصولات نیاز به دقت بیشتری دارد که بر این اساس باید گفت که اصلا آیا فرش 1200 شانه ارزش خرید دارد یا خیر، همان طور که تا به اینجا با این محصول آشنایی پیدا کردید، فرش ماشینی 1200 شانه دارای ظاهری بسیار زیبا و ظریف است که تولیدکنندگان به جهت حفظ هرچه بیشتر این ظرافت و زیبایی، استفاده از آن را برای فضاهای کم ترددی چون پذیرایی و یا فرش جهیزیه عروس پیشنهاد داده‌اند که با این وجود خواهید توانست سال‌های بیشتری از ظرافت و زیبایی فرش خانه خود لذت ببرید.

پس با توجه به این موضوع، اگر بودجه لازم برای خریداری این فرش لوکس را دارید و میزان جمعیت و تردد خانه‌تان با کاربری این فرش تناسب دارد و وقت کافی برای تمیز کردن و نگهداری از آن را دارید، می‌توان گفت فرش 1200 شانه درجه یک و باکیفیت‌ترین محصول به لحاظ دوام و ماندگاری است که اگر در حفظ ظرافت و زیبایی آن دقت نمایید، به لحاظ کیفی عمر طولانی خواهد داشت، چرا که بافت آن با استفاده از به روزترین ماشین آلات بافندگی بدون هیچ گونه عیب و نقص و بهترین الیاف بافت مقاوم و باکیفیت انجام شده است و بدین علت فرش 1200 شانه ارزش خریدن برای فضاهای کم تردد و مجلل پذیرایی را دارد.

آیا فرش 1200 شانه ارزش خرید دارد؟ فرش کاشانک

 

عوامل مؤثر بر قیمت فرش ماشینی 1200 شانه

تا به اینجای مقاله در رابطه با کیفیت و کارآیی محصول مطالب زیادی عنوان شد که راهنمای بسیاری خوبی در هنگام خرید برایتان خواهد بود. اما شاید بخواهید بدانید که علت بالا بودن قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 کاشان چیست؟ قیمت گذاری فرش‌های ماشینی بر اساس فاکتورهایی اثر گذار در کیفیت بافت و کاهش و افزایش هزینه‌های تولید به دست کارشناسان صورت می‌پذیرد که از عوامل مؤثر بر قیمت فرش ماشینی 1200 شانه نیز می‌توان مواردی چون تعداد گره‌های شانه و تراکم، جنس الیاف مصرفی، تعداد رنگ‌بندی، ساده یا برجسته بودن مدل آن، سایز و وزن و برندینگ را نام برد.

برای تفهیم بهتر این مساله می‌توان به مقایسه قیمت فرش 1200 شانه 12 متری به عنوان سایزی پرفروش به جهت ایجاد فضایی یکپارچه با ابعاد کوچک‌تر و تراکم‌های پایین‌تر از خود داشت که سبب افزایش آن شده است. در این بین استثنایی که در رابطه با تاثیر سایز بر قیمت وجود دارد، این است که قیمت فرش 1200 شانه 9 متری نیز با ابعاد 2.5 در 3.5 ارائه شده از آن که در واقع تولید آن در سایز 3 در 4 صورت می‌پذیرد و نیم متر باقی‌مانده از آن که نوعی جنس برزنت بدون بافت است و به عنوان پرت فرش نام برده می‌شود، در قیمت نهایی این سایز از فرش ماشینی محاسبه می‌گردد.

 

خرید فرش 1200 شانه تراکم 3600 از کارخانه

به منظور تهیه و خریداری محصولات فرش کاشان با قیمت مناسب و کیفیت عالی می‌توانید به فروشگاه فرش کاشانک به عنوان مرکزی معتبر مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش عرضه کننده مستقیم و بی واسطه فرش‌های ماشینی است که به واسطه آن می‌توانید از امکان خرید فرش 1200 شانه تراکم 3600 از کارخانه بهره‌مند گردید. با این امکان می‌توان این فرش با تراکم بالا را با قیمت مناسبی تهیه نمود که توسط مدیران متعهد و مجرب این فروشگاه در جهت کاهش هزینه‌های مشتری و جلب رضایت‌مندی آن‌ها ارائه شده است. هم چنین ارائه گارانتی معتبر کالا همراه با محصولات این وب سایت فروشگاهی از دیگر نعهدات مدیران این مجموعه در راستای اعتماد سازی خریداران می‌باشد که سبب شده تا با اطمینان خاطر به خرید فرش 1200 شانه به صورت غیرحضوری بپردازند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا