خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

رازهایی که درباره خرید فرش نمی دانستید

راهنمای انتخاب فرش ماشینی

فرش های ماشینی محصولات کاملا تخصصی از صنعت نساجی هستند که خرید بهترین فرش ماشینی و اطلاع از ویژگی های فاخر فرش ها بدون کسب اطلاعات تخصصی امکان پذیر نیست. فرش های ماشینی را می توان محصولاتی پررمز و راز دانست که هر روز چشمه جدیدی از کیفیت و زیبایی این محصولات به واسطه خلاقیت و نواوری تولید کنندگان کاشانی در معرض نمایش قرار می گیرد.
بدون شک دنیای بزرگ فرش های ماشینی با وجود پیشرفت های چشم گیری اخیر هنوز هم ناشناخته های بسیاری دارد که رقابت بالا بین تولید کنندگان با شیب صعودی در پی کشف این ناشناخته هاست. همانطورکه می دانیم در سال های اخیر انواع مختلفی از فرش های ماشینی جذاب و زیبا که علاوه بر کیفیت و دوام در زیبایی و ظرافت بافت هم برتر از قبل شده اند و در کل رشد روز افزون فرش های ماشینی دنیای فرش ها را گسترده تر و زیبا تر از قبل کرده است.
مقاله حاضر با عنوان رازهایی که هرگز درباره خرید فرش نمی دانستید در رابطه با نکات ناپیدا و تخصصی فرش های ماشینی صحبت می کند. لزوم دانستن این نکات برای خرید فرشی با کیفیت تر و زیباتر و همچنین با تناسب بیشتر برای فضای خانه ما لازم و ضروری است، پس ادامه مقاله حاضر را مطالعه نموده و با به کار بستن جزئیات آمده در متن مقاله خرید بهتر فرش خود را تضمین نمایید.
قبل از خرید، به پشت فرش دقت کنید. تمامی گره ها باید به صورت منظم و یکدست باشند. نامنظم بودن گره ها، نشان از تقلبی بودن فرش است.
راهنمای انتخاب فرش ماشینی
انتخاب فرش ماشینی باید بر اساس کاربرد فضا صورت گیرد. فرش های ماشینی بسیار متنوع هستند و اگر بدون اطلاع از کاربرد فرش و بدون اطلاع از نیاز فضای خانه اقدام به خرید کنیم قطعا زیبایی و ظرافت فرش های ماشینی خرید ما را تحت تأثیر قرار می دهد و احتمال خرید غلط و نامطلوب بالا می رود. پس یکی از مهم ترین راز ها، خرید متناسب فرش ماشینی با فضای خانه است. این تناسب شامل رنگ و طرح، شانه و تراکم و ابعاد می باشد. بدین صورت که برای فضاهای بزرگ با نور کافی انتخاب فرش از هر طیف رنگی امکان پذیر است در حالی که اگر فرش انتخابی شما برای فضاهای کوچک خریداری می شود باید طیف رنگی روشن را به خود اختصاص دهد تا انعکاس کافی نور خانه را روشن و بزرگ نشان دهد.
تناسب ابعاد فضای خانه با ابعاد فرش ماشینی بستگی زیادی به فضا دارد برای نمونه اتاق خواب ها کاملا با فرش پوشیده می شوند در حالی که ابعاد فرش پذیرایی باید اندکی کوچک تر از فضای پذیرایی باشد چراکه فاصله لبه فرش با دیوار زیبایی دو چندانی می آفریند.
شانه و تراکم در تعیین زیبایی و ماندگاری اهمیت دارد. فرش هایی که شانه و تراکم بالاتر دارند زیباتر و در عیم حال مقاومت کم تری در برابر فشار و تردد و رفت و آمد دارند در حالی که شانه و تراکم پایین بهترین انتخاب برای فضا های عمومی و فضاهایی است که به علت رفت و آمد زیاد یا قرار گرفتن در معرض آلودگی نیازمند دوام و ماندگاری و همچنین شست و شوی زیاد هستند.
مقاله مربوطه: شانه و تراکم فرش چیست؟
بهتر است فرش آکریلیک را خریداری کنید چون این محصولات بدون پرز، با مقاومت بالا هستند و ضد حساسیت می باشند و در برابر گرما، نور خورشید، شست و شو مقاوم هستند. محصولاتی که با دیگر الیاف بافته شده اند دارای کیفیت پایینی هستند و ممکن است بعد از استفاده تغییر شکل دهند.
راهنمایی در خرید فرش ماشینی
تا اینجا نکاتی اساسی در رابطه با انتخاب فرش های ماشینی مطرح شد، الان باید بدانیم هنگام خرید فرش ماشینی چه چیز را مد نظر قرار دهیم. فرش های ماشینی به روش های مختلفی قبل خریداری هستند. روش های مستقیم و غیر مستقیم که در تعریف کلی هر روش ارتباطی که پلی مستقیم بین تولید کننده و خریدار جزء برقرار می کند روش خرید مستقیم و سایر روش ها را روش خرید غیر مستقیم می دانیم. روش های خرید مستقیم نسبت به روش های خرید غیر مستقیم برتری هایی دارند از جمله: عرضه محصولات به قیمت کارخانه، ارتباط مشتریان با تولید کننده و اطلاع از نیاز روز بازار و ... که ما را نسبت به خرید مستقیم وسوسه می کند.
در بین روش های خرید مستقیم هم روش خرید اینترنتی فرش و مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش برتر شناخته شده است. برای خرید بهترین فرش در متنوع ترین طرح و رنگ و نگاره سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک زده و در بین محصولات موجود آنچه باب میل و سلیقه شماست را انتخاب کنید. تنوع و زیبایی در کنار کیفیت و دوام و ماندگاری فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را محبوب خریداران نموده و می توانید فرش مد نظر خود را به قیمت کارخانه تهیه کنید.

فرش های ماشینی کاشان
مهم ترین نکته خرید فرش های ماشینی کاشان است. در سراسر دنیا فرش های ماشینی کاشان شناخته شده هستند و کم تر کسی ست که از نام و اعتبار فرش های ماشینی بی اطلاع باشد. در نظر داشته باشید شهرت فرش های ماشینی در ابعاد جهانی اتفاقی نیست و بی شک برتر بودن همه جانبه تولیدات و برند های کاشان نسبت به سایر تولید کنندگان است که چنین شهرتی را به بار آورده است. مشتریان با ورود به بازار دنبال خرید فرش های ماشینی کاشان هستند اما آیا این امکان برای همه مشتریان فراهم آمده است و امکان خرید فرش های ماشینی کاشان برای ساکنین در سراسر کشور فراهم است؟
امروزه به لطف تأسیس فروشگاه های اینترنتی در سراسر دنیا امکان دسترسی آسان در هر ساعتی از شبانه روز بدون محدودیت جغرافیایی فراهم آمده است. شما می توانید در هر کجای دنیا تنها با چند کلیک وارد فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک شده و از محصولات بی نظیر و فاخر این فروشگاه دیدن کنید. محصولاتی که همگی با کیفیت و درجه هستند و به علت عرضه مستقیم و حذف واسطه ها به قیمت کارخانه به دست مشتریان می رسند. خرید فرش های ماشینی به قیمت کارخانه یکی از اهداف صاحب خانه هاست و خرید مستقیم از فروشگاه های اینترنتی از راز های مهم در تحقق این هدف به شمار می رود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا