خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش گل برجسته چیست؟

فرش ماشینی گل برجسته جدید

با پیشرفت در صنعت فرش ماشینی و صادرات دستگاه های جدید بافندگی به ایران، فرش های گل برجسته جدید تولید شدند که از همان ابتدای تولید، با استقبال بسیاری روبرو شد. این نوع از فرش های ماشینی نسبت به دیگر محصولات تفاوت هایی در تولید دارد که همین تفاوت های در تولید، سبب به وجود آمدن ویژگی های منحصر به فردی می شود.

فرش گل برجسته چیست؟
تولید این فرش ماشینی لوکس بدین صورت است که در بافت آن از 2 نوع الیاف استفاده می شود. قسمت هایی که قرار است فرو رفته باشد، تولید کننده نخ هایبالک و در قسمت های برجسته، نخ آکریلیک هیت ست شده را به کار می رود. سپس این محصول را از روی غلطک هایی داغ عبور می دهند. قسمت هایی که الیاف هایبالک به کار رفته است جمع می شود و فرو رفته می شود و دیگر قسمت ها برجسته باقی می ماند و بدین صورت فرش نقش برجسته تولید می شود. الیاف هایبالک نسبت به دما واکنش نشان می دهد ولی الیاف آکریلیک هیت ست شده در برابر گرما و حرارات، مقاوم است و هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهد.
ضخامت این فرش های زیبای جدید در قسمت هایی که فرو رفته است کمتر می باشد و بسیاری از افراد این محصولات را جز فرش های نازک ظریف می دانند.
استفاده از الیاف هایبالک دز فرش های گل برجسته کاشان، ظرافت و زیبایی آن را بسیار زیاد کرده است و مقاومت آن را کمتر.

انواع فرش گل برجسته کاشان
فرش گل برجسته خوب، با شانه و تراکم های مختلف بافته می شود که هر اندازه شانه (تعداد گره های زده شده در یک متر از عرض فرش) و تراکم (تعداد گره های زده شده در یک متر از طول فرش) در این محصولات بالاتر رود، ظرافت و زیبایی و انسجام بین ریشه ها بیشتر می شود.
فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان:
محصولاتی بسیار ظریف هستند که ضخامتی کمتر از 5 میلیمتر دارند و در یک متر از طول آن ها 1500 گره و در یک متر از عرض آن ها 4500 گره زده شده است. طرح های این فرش ریز بافت، شلوغ و پرنگاره است. این دسته از محصولات را می توان جدیدترین مدل فرش گل برجسته دانست که در رنگ بندی متنوع  ودر اندازه های مختلف تولید می شود.
فرش گل برجسته 1200 شانه کاشان:
یکی دیگر از فرش های دستبافتگونه کاشان، گل برجسته 1200 شانه است که در یک متر از عرض آن 1200 گره و در یک متر از طول آن 3600 گره زده شده است. بسیار زیبا و ظریف است و نازکی آن کمتر از 1500 شانه است. ضخامتی در حدود 6 میلیمتر دارد. فشردگی بین ریشه ها و گره هایش بالاتر از 1000 شانه است.
فرش گل برجسته 1000 شانه:
ظرافت آن کمی کمتر از 1200 است چون در یک متر از عرض آن 1000 گره و در یک متر از طول آن 3000 گره زده شده است. ضخامتی بالاتر از 6 میلیمتر دارد. ظرافت و زیبایی آن بالاتر از 700 شانه گل برجسته است.
فرش 700 شانه گل برجسته:
این دسته از محصولات زیبا، با تراکم های طولی مختلف از قبیل 2250، 2550 بافته می شود. ضخامتی در حدود 9 میلیمتر دارد و می توان از این دسته از محصولات در مکان های پررفت و آمد، استفاده شود.

خرید فرش گل برجسته کاشان
با توجه به ویژگی فرش گل برجسته که در بالا بدان پرداخت شد، بهتر است این محصولات زیبا را برای پذیرایی خریداری کنید. قیمت فرش گل برجسته کاشان نسبت به ساده، 12 درصد بیشتر است و با بالاتر رفتن شانه و تراکم، قیمت آن نیز بالاتر می رود.
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، انواع فرش های ماشینی گل برجسته کاشان را به قیمت تولیدی و با بهترین کیفیت به فروش می رساند. تمامی این محصولات با ضمانت نامه و گارانتی هستند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا