خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چند دلیل برای خرید گلیم فرش آشپزخانه

چند دلیل برای خرید گلیم فرش آشپزخانه
خرید اینترنتی امن

همان گونه که فرش به عنوان یکی از اجزای اصلی و کاربردی در دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می کند غالبا درآشپزخانه نیز می تواند تاثیر شگرفی داشته باشد به طوری که حتی کسانی که علاقه به خرید و مفروش ساختن آشپزخانه ندارند به جهت متنوع ترین طرح و رنگ بندی محصولات بازار برای ایجاد یک دکوراسیون جذاب در این محیط به دنبال خرید فرش آشپزخانه مناسب هستند. اما این که کدام یک از انواع فرش ماشینی مناسب این محیط است را با توجه به این که تردد و میزان آلودگی در آن بالاست را می توان گلیم فرش آشپزخانه معرفی نمود که یکی از بهترین گزینه های مناسب این محیط به دلیل ویژگی های آن است که ما به بیان این مشخصات تحت عنوان چند دلیل برای خرید گلیم فرش آشپزخانه پرداخته ایم که با همراهی ما در ادامه می توانید به آن دست یابید.

 

گلیم فرش آشپزخانه چیست؟

به محصولات بافته شده با ماشین آلات بافندگی که ترکیبی از فرش و گلیم را دارند و سبک طراحی آن تلفیقی از این طرح هاست و به همین دلیل منجر به قرار گیری این سری از محصولات در دسته بندی فرش های مدرن گشته است را گلیم فرش نامند. این طرح های تلفیقی بافت این گلیم فرش های ماشینی سبب شده تا بتوان هم برای سبک دکوراسیون کلاسیک از این فرش استفاده نمود و هم در دکوراتیو های مدرن از آن استفاده کرد تا با یک زیبایی خاص با تضادی در این بین جذابیت فضا بیشتر گردد.

شاید به این موضوع نیز واقف باشد که خود گلیم فرش ها نیز دارای انواع مختلفی هستند یکی نوع دستباف است دیگری نوع ماشینی آن، که به طبع نوع گلیم فرش ماشینی علاوه بر تنوع طرح و رنگ بندی از قیمت مناسب تری برخوردار است و در نتیجه گزینه بهتری برای خرید به ویژه به عنوان گلیم فرش آشپزخانه است که محیطی پر از آلودگی است و قطعا کف پوش آن باید نسبت به دیگر فرش ها زودتر شستشو شود.

اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت فرش و گلیم فرش چیست که این محصول را مناسب برای آشپزخانه کرده است که در باب آن می توان به این امر اشاره داشت که فرش دارای ارتفاع نخ خاب هستند و این موضوع نرمی این محصول را بیشتر می کند اما گلیم ها فاقد ارتفاع نخ خاب هستند و این گاها سختی این سری از بافته ها را در پی دارد که مناسب برای محیط آشپزخانه که میزان رفت و آمد در آن بالاست، شده است. البته فشردگی گره ها در این سختی برای کمترین نفوذ آلودگی در گلیم فرش ها نیز عاملی است که این محصول را مناسب استفاده در آشپزخانه کرده است.

حال که با تعریف کلی از گلیم فرش ماشینی آشپزخانه آشنا شده اید و به این موضوع پی برده اید که یقینا بهترین فرش آشپزخانه همین گلیم فرش ها هستند لازم است تا با دلایل دیگری در باب خرید این محصول آشنا شوید.

 

دلایل مهم و کاربردی خرید گلیم فرش برای آشپزخانه

در باب خرید گلیم فرش باید قطعا با دلایل مهم و کاربردی خرید گلیم فرش برای آشپزخانه آشنا باشید تا با آگاهی کامل به این موضوع به خرید اقدام نمایید که در زیر به بیان آن پرداخته شده است:

1. وزن سبک و مناسب گلیم فرش

همان طور که در بالا اشاره شده است به دلیل پر تردد بودن محیط آشپزخانه و میزان آلودگی بالا در این محیط قطعا باید کف پوش آن زودتر مورد شستشو قرار گیرد تا از وقوع بیماری ها بر اثر این آلودگی جلوگیری نمود. پس قطعا این بافته ها باید دارای وزن مناسبی باشند که در نوع گلیم فرش به دلیل نبود ارتفاع خاب و تراکم بافت پایین و نوع جنس نخ بافت آن که پلی پروپیلن است این وزن کمتر است پس قطعا به راحتی امکان جابه جایی و شستشو وجود خواهد داشت که خود از دلایل مهم و مزیت برای خرید گلیم فرش برای آشپزخانه است.

 

2. کیفیت نخ بافت گلیم فرش

نوع نخ خاب بافت این محصولات را نیز می توان از دیگر دلایل برای خرید گلیم فرش آشپزخانه بیان نمود. قطعا نوع نخ پلی پروپیلن که در این بافته ها استفاده می شود دارای یک سری از ویژگی هایی است که سبب شده تا گلیم فرش را مناسب ترین کف پوش آشپزخانه معرفی نماید که در باب این خصوصیات می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- جذب رطوبت کمتر
- دوام و سختی بالا
- خشک شدن سریع پس از شستشو
- رنگ پذیری بالا و قیمت مناسب
- چگالی و وزن کم

 

3. طرح گلیم فرش آشپزخانه

قطعا می دانید که بحث دیزاین و طراحی داخلی امروزه بسیار دارای اهمیت است که این موضوع در محیط آشپزخانه نیز صدق می نماید و خود دلیلی بر انتخاب گلیم فرش برای آشپزخانه است که دارای تنوعی از طرح و رنگ به صورت تلفیقی است، پس انتخاب گلیم فرش آشپزخانه جدید که امکان استفاده در هر دو سبک دکوارتیو را داراست یکی از دلایل دیگر خرید این محصول برای محیط آشپزخانه است.

 

4. قیمت گلیم فرش آشپزخانه

دلیل دیگر خرید این بافته ها برای آشپزخانه بحث قیمت گلیم فرش آشپزخانه است. قطعا می دانید که بحث شانه و تراکم، نوع الیاف بافت و ابعاد وتعداد رنگ به کار رفته در گلیم فرش از عواملی است که بر تعیین قیمت گلیم فرش آشپزخانه جدید تاثیر دارد ولی هرچقدر هم که این عوامل تفاوت داشته باز هم نسبت به فرش های ماشینی، گلیم فرش آشپزخانه قیمت مناسب تری را داراست که علاوه بر مقرون به صرفه بودن در صورت بروز هر گونه حادثه و یا حتی بحث تعویض به دلیل قیمت مناسب آن امکان خرید وجود دارد.

 

روش نگهداری از گلیم فرش برای آشپزخانه

 قطعا بعد از این که این سری از بافته ها را برای محیط آشپزخانه انتخاب نمایید باید از روش نگهداری گلیم فرش آشپزخانه نیز آگاه باشید تا به نوعی بتوانید از طول عمر مفید این محصول بهره مند شوید که در باب آن می توان به نکات زیر اشاره داشت:

از تا زدن گلیم فرش خودداری نمایید و برای جابه جایی و بحث شستشو گلیم را به شکل رول یا لول جابه جا کنید.
هنگام شستشو از آب سر و شویند های مناسب استفاده نمایید و از سفید کننده ها به هیچ عنوان استفاده نکنید.
بعد از شستشو در ابتدا گلیم فرش را در قسمتی قرار دهید تا آب آن به خوبی گرفته شود سپس آن را پهن نمایید تا کاملا خشک شود.
از گذاشتن مستقیم گلیم فرش در مقابل نور خورشید به دلیل امکان پوسیدگی و تغییر رنگ گلیم خوداری نمایید.

 

خرید گلیم فرش برای آشپزخانه

حال که با اطلاعات بیان شده توانسته اید به چند دلیل برای خرید گلیم فرش آشپزخانه پی ببرید قطعا به دنبال خرید این سری از بافته ها هستید و این که گلیم فرش ها را ازکجا بخریم؛ که در این باره توصیه می شود از مراکز تولید و فروش انواع فرش ماشینی که در این زمینه فعالیت دارند و تنوعی از طرح و رنگ گلیم فرش آشپزخانه ارزان و در عین حال با کیفیت را به بازار ارائه می دهند به خرید اقدام نمایید.

فروشگاه فرش کاشانک یکی از تولید کننده و عرضه کنندگان انواع فرش ماشینی به ویژه گلیم فرش ماشینی است که به عنوان مرکز خرید گلیم فرش معرفی می گردد و با ارائه دنیایی از طرح و رنگ این بافته ها پاسخگوی نیاز تمامی اقشار جامعه هستند. امکان خرید از این مجموعه برای هموطنان هم به صورت خرید حضوری انجام می گردد و هم به شکل خرید انلاین گلیم فرش اشپزخانه صورت می پذیرد تا هر خریداری به هر نحو که می تواند به این سری از گلیم فرش های ماشینی مناسب آشپزخانه دست یابد.

البته از ارائه گارانتی برای این گلیم فرش ها نیز نباید غافل شد که به نوعی تضمین کیفیت این محصولات است و در این مجموعه ارائه می گردد؛ البته نه اینکه فقط در نوع خرید حضوری بلکه در نوع خرید اینترنتی گلیم فرش آشپزخانه نیز این ضمانت ارائه می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا