خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چگونه طرح و رنگ فرش را با مبلمان ست کینم؟

چگونه طرح و رنگ فرش را با مبلمان ست کینم؟
خرید اینترنتی امن

اخیراً اهمیت به دکوراسیون بیش از پیش مدنظر صاحبخانه ‌ها قرار گرفته است. پیشرفت زندگی شهرنشینی و سبک زندگی را نسبت به سال‌ های قبل بسیار تغییر داده است. از طرف دیگر گسترش بازار، دست صاحب خانه را در انتخاب و خرید باز گذاشته است. بدین صورت که صاحب خانه می تواند با خرید وسایل مختلف برای دکوراسیون خود فضا را دگرگون کند. یکی از مهم ترین عناصر، فرش های ماشینی هستند. تاثیر فرش های ماشینی بر دکوراسیون به حدی است که حتی تغییر رنگ فرش ماشینی نیز می‌ تواند فضا را به گونه ای واضح و محسوس متحول کند.

چگونه طرح و رنگ فرش را با مبلمان ست کینم؟ چه فرشی را متناسب با مبلمانم انتخاب کنم و یا اینکه چه مبلی به این فرش ها می آید؟ از سوالات پرتکرار خریداران است.

هر چند توصیه اکید آن است که برای خرید وسایل خانه ابتدا فرش ماشینی را انتخاب کرده و سپس سایر وسایل را به گونه ای انتخاب کنیم که با فرش ماشینی هماهنگ باشند؛ چرا که مهم ترین عنصر، فرش ماشینی است و هماهنگ و ست کردن سایر اجزا با فرش ماشینی بسیار آسان تر از هماهنگ و ست کردن فرش ماشینی با سایر اجزا است. با فرض آنکه صاحب خانه به هر دلیل قصد خرید فرش ماشینی متناسب با مبلمان خود را دارد مهم ترین نکات و اصول را در رابطه با انتخاب رنگ فرش ماشینی بر اساس رنگ مبل بیان می‌ کنیم پس با ما همراه شوید.

 

اهمیت فرش ماشینی و مبلمان در دکوراسیون

فرش های ماشینی و مبلمان کالا هایی هستند که اگرچه تا چند سال پیش لوکس محسوب می‌ شده‌ اند، اما بسیار کاربردی بوده و امروزه از جمله کالا های ضروری برای هر خانه به حساب می آیند. محصولاتی که هم بر زیبایی و هم بر کاربردی شدن فضا کمک شایانی می کند. معمولاً مبلمان و فرش های ماشینی دو عنصر وابسته به یکدیگر هستند و بدین ترتیب که کل فضا را در اختیار گرفته و طرح و رنگ و اندازه آن ها بر یکدیگر تاثیر گذار است. هرچند پرده نیز در کنار فرش ماشینی و مبلمان اهمیت بسیار مهمی به خود می گیرد اما می ‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا فرش ماشینی و مبلمان به عنوان مهم ترین عناصر به حساب می آیند؟

اولین دلیل تاثیر است که این عناصر بر فضای دکوراسیون دارند. چرا که نسبت به سایر اجزای به کار رفته در دکوراسیون بزرگ بوده و دید مهمان را به خود جلب می کند و از سوی دیگر کاربرد این محصولات به گونه ای است که در طول روز چندین و چند بار مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو استفاده و کاربرد زیاد از این محصولات موجب می‌شود تا رنگ و طرح فرش ماشینی و مبلمان در ذهن ما نقش ببندد.

فرش ماشینی و مبلمان از جمله کالا هایی به حساب می آیند که امکان تعویض زودهنگام آن ها وجود نداشته و به علت آنکه حجم مهمی از هزینه خانوار را به خود اختصاص می ‌دهند باید به گونه ای انتخاب شوند که با کیفیت بالا تا سالیان سال در خانه ما خوش بدرخشند.

 

انتخاب رنگ فرش ماشینی بر اساس رنگ مبل

می‌ توان رنگ فرش ماشینی را از طیف رنگی مخالف رنگ مبل انتخاب نمود. می توان رنگ فرش ماشینی را از طیف مشابه رنگ مبل انتخاب نمود. همان طور که دیده می ‌شود هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ فرش ماشینی نخواهیم داشت. تنها محدودیت، انتخاب رنگی هماهنگ و ست مبلمان می ‌باشد که این رنگ از طیف رنگی تیره و روشن مشابه یا مخالف رنگ ‌مبلمان خواهد بود. از طرف دیگر طرح و نقشه به کمک رنگ آمده و ما را در خرید بهتر یاری می دهد. برای مثال انتخاب رنگ مبل برای فرش طوسی، نباید طوسی باشد چون رنگ طوسی جزو رنگ های  خنثی است و ست فرش طوسی با مبلمان با رنگ های گرم از قبیل زرد، قرمز، مبل بنفش، مبل آبی، سفید یا خاکستری باشد.

برای ست کردن رنگ فرش کرم با مبلمان بهتر است رنگ مبل با رنگ های به کار رفته در طرح و نقشه ست شود. فرش کرم نباید با مبلمان کرم باشد. می توانید این رنگ را با مبلمان تیره تر از  قبیل قهوه ای ست کنید. فرش کرم سازگاری با رنگ سیاه و سفید دارد.

انتخاب طیف رنگی برای فرش های ماشینی و مبلمان به ابعاد خانه و میزان نورگیری خانه بستگی دارد. رنگ های روشن آن را دل بازتر و پرنور تر و رنگ های تیره خانه را گرم تر نشان می دهند. بدین ترتیب صاحب خانه می تواند به تناسب ویژگی خانه خود فرش ماشینی و مبلمان را انتخاب کند. شواهد تجربی نشان داده است خرید فرش هایی با رنگ زمینه روشن در شهر های بزرگ و کلان شهر ها بیشتر بوده در حالی که شهر ها و شهرستان های کوچک و کم جمعیت تر از رنگ های تیره برای پوشاندن خانه خود استفاده می کنند. البته خرید و ست کردن رنگ فرش ماشینی و مبلمان تنها به خانه محدود نمی‌ شود. امروزه برخی از هلدینگ ‌ها و شرکت ‌های بزرگ هم از فرش های ماشینی در فضای دکوراسیون اداره خود استفاده می کنند.

مورد مهم دیگر در انتخاب رنگ فرش ماشینی بر اساس رنگ مبل طرح و نگار است، به طور مشخص بالا رفتن شانه و تراکم در فرش های ماشینی پر پیچ و خم تر شدن نقشه و ظریف تر شدن بافت فرش را به همراه دارد. از این رو عموماً مبل های ساده و کوسن های تک رنگ برای پذیرایی استفاده می ‌شوند تا در کنار فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه که دارای طرح های شلوغ و نقش های پر پیچ و خم هستند، زیبا بدرخشند. به هیچ عنوان توصیه به خرید مبلمان طرح دار و فرش های 1200 یا 1500 شانه در کنار یکدیگر نخواهیم داشت. چرا که چنین انتخابی شلوغی و دید بصری ناموزونی را به همراه دارد.

 

فرش ماشینی مناسب برای مبلمان را از کجا تهیه کنیم

در چنین زمانی که قرار است فرش ماشینی مناسبی برای مبلمان خانه خریداری کنیم نیاز خواهیم داشت بازاری متنوع فرش‌ های ماشینی را بررسی کرده و بهترین فرش را انتخاب کنیم. چرا که دست ما در خرید آنقدر باز نخواهد بود که بدون توجه به رنگ مبلمان، فرش ماشینی و دلخواه را انتخاب کنیم. در حال حاضر خرید فرش ماشینی از فروشگاه های اینترنتی محبوبیت ویژه‌ای دارد. این فروشگاه ها شامل تمامی فرش هایی هستند که از ابتدا تاکنون برند مورد نظر تولید و روانه بازار کرده است. امکان ثبت سفارش در این فروشگاه ها به راحتی امکان پذیر بوده و صاحب خانه بدون هیچ گونه محدودیتی به این فروشگاه ها رفت و آمد خواهد کرد. مزایای متعددی برای خرید فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی برشمرده می‌شود که در مقالات مربوط با روش های خرید عنوان شده است و در اینجا مهم ترین مزیت فروشگاه اینترنتی جهت انتخاب مناسب رنگ فرش ماشینی بر اساس رنگ مبل تنوع بالای محصولات عرضه شده در فروشگاه اینترنتی و همچنین امکان ثبت سفارش در این فروشگاه ها است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا