خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت بین فرش 1200 شانه با 1000 شانه چیست؟

تفاوت بین فرش 1200 شانه با 1000 شانه چیست
خرید اینترنتی امن

عمده فرش های مورد استفاده در خانه ها، فرش هایی هستند که بنا بر شانه و تراکم فرش های کاربردی و پر مصرف باشند. خانه از فضاهای مختلف با کاربردهای مختلفی تشکیل شده است و در اولین گام خرید یک تخته فرش ماشینی باید به ویژگی‌ های فرش و هماهنگ بودن این ویژگی ها با فضای خانه دقت کنیم. برای مثال اگر فضای مد نظر پرتردد و پررفت و آمد باشد، باید فرشی را انتخاب کنیم که در برابر فشار و سایش مقاوم باشد. از طرف دیگر اگر فرش را برای قسمتی از خانه می‌ خواهیم که زیبایی مهم ‌ترین ملاک است باید به سراغ فرش های دارای شانه و تراکم بالا باشیم. گذشته از این موارد، قیمت مناسب و کیفیت عالی دیگر ویژگی هایی هستند که از نظر خریداران یک خرید را مطلوب و مرغوب می‌کنند.

برای خرید یک تخته فرش ماشینی خوب و مناسب، المان های زیادی وجود دارد و بررسی و کنار هم قرار گرفتن تمامی این المان ها در نهایت موجب می شود خرید فرش ماشینی در ذهن خریداران امری دشوار تلقی گردد. در این مقاله به بررسی و مقایسه فرش های 1000 شانه و 1200 شانه پرداخته ‌ایم. مقایسه این دو تخته فرش بدان علت انتخاب شده است که این فرش ها علاوه بر زیبایی و خاص بودن، بهترین کفپوش برای فضاهایی از خانه هستند که لازم است این فضا های را زیباتر از قبل نمایند. بی شک تمام خریداران از این موضوع آگاهی دارند که نمی توان فرش های ماشینی مختلف را به جای یکدیگر مورد استفاده قرار داد. از همین رو شناخت تفاوت ها هنگام خرید مورد مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

همانطور که می دانید 1200 شانه ها و 1000 شانه ها جزو فرش های ماشینی دستبافگونه هستند که زیبایی بی نظیری به دکوراسیون می دهند. تفاوت بین فرش 1200 شانه با 1000 شانه چیست که سبب متفاوت بودن قیمت بین آن ها شده است.

 

همه چیز در مورد فرش های 1000 شانه و فرش 1200 شانه

اگر بخواهیم فرش ها را بر اساس شانه تعریف کنیم؛ هر تعداد گره که در هر متر عرض فرش زده می شود نشان دهنده شانه فرش ماشینی خواهد بود. برای مثال فرش های 1000 شانه، بافته هایی هستند که در هر متر عرض خود 1000 گره و فرش های 1200 شانه، بافته هایی هستند که در هر متر عرض خود 1200 گره دارند و گره ها که وظیفه اتصال نخ های خاب به بتن فرش را بر عهده دارند، تعیین کننده ویژگی هایی در فرش می باشند از جمله زیبایی و ظرافت، دوام، نوع استفاده و غیره. این تعداد گره ها هم بر ویژگی های ظاهری و هم بر ویژگی های کیفی فرش تاثیر می‌ گذارند که در نهایت منجر به ایجاد تفاوت هایی در دسته های مختلف فرش های ماشینی می‌ شود که بر اساس شانه و تراکم دسته بندی شده‌ اند.

 

تفاوت فرش های 1200 شانه و فرش های 1000 شانه

مهم ترین ویژگی که در تمامی دسته بندی ها بر اساس شانه و تراکم به چشم می خورد، تفاوتی است که در ظاهر و زیبایی فرش دیده می‌ شود. فرش های ماشینی 1000 شانه در ظرافت و ریز بافی یک گام پایین تر از فرش های ماشینی 1200 شانه و یک گام بالا تر از فرش های ماشینی 700 شانه هستند. فرش هایی که برای فضاهای لوکس خانه مانند پذیرایی انتخاب می شوند فرش هایی هستند در شانه و تراکم بالا از جمله فرش های 1200 شانه. این فرش ها بنا بر زیبایی و ظرافت چشم‌ نواز خود توجه خریداران را به خود جلب می کنند اما لازم به یادآوری است که فرش های دارای شانه و تراکم بالا به هیچ عنوان فرش مناسبی برای فضا های پر رفت و آمد خانه نمی ‌باشند همانطور که فرش های کم شانه و کم تراکم به هیچ عنوان فرش مناسبی برای فضاهای مهمان نشین خانه نمی باشند.

فرش های هزار شانه برای فضاهایی از خانه مناسب است که نمی توان مهمان نشین بودن را از رفت و آمد آن جدا کرد. در واقع این بافته ها فرش های مناسبی برای خانه های کوچک آپارتمانی هستند. فرش های 1000 شانه تراکم 3000، کیفیت فرش های ۷۰۰ شانه را در کنار زیبایی فرش های ۱۲۰۰ شانه تا حدودی همراه کرده اند؛ از همین رو دیده می شود در شهرهای بزرگ با نرخ بالای آپارتمان نشینی این فرش های دستبافگونه بیشترین میزان خرید را به خود گرفته است. از طرف دیگر تنوع رنگی بیشتر در فرش های ۱۲۰۰ شانه را به عنوان تفاوت دیگر در نظر می گیریم. طبیعی است که هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد تنوع رنگ و تنوع طرح هم بیشتر خواهد شد.

 

خرید فرش 1200 شانه و 1000 شانه مستقیم از کارخانه

با وجود آنکه فرش های 1200 شانه چند سالی است که وارد بازار شده اند اما همچنان برای آنکه بهترین فرش های 1200 شانه بازار را بخریم باید به سراغ برندها و تولید کننده های قدرتمند کاشانی برویم. همچنان تولید فرش های ۱۲۰۰ شانه امری کاملاً تخصصی به حساب می آید و هنوز تولید این فرش ها همانند فرش های هزار شانه هم گیر نشده است. برای خرید بهتر کافی است سری به بازار اینترنتی فرش های عرضه شده از سوی ساویز بافت بزنیم.

در این فروشگاه بزرگ و پر تنوع انواع مختلفی از فرش های ماشینی در کیفیت بی نظیر، زیبایی عالی و قیمت مناسب عرضه شده اند، توجه خریداران و تولیدکنندگان را جلب کرده است. فروشگاه اینترنتی آنقدری پر مزیت است که به عنوان بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی انتخاب شود. به جا خواهد بود اگر در این مقاله خرید خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را به عنوان بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی معرفی کنیم. در این فروشگاه علاوه بر امکان خرید فرش خوب مشاورین آنلاین به صورت رایگان سوالات تخصصی شما را پاسخ داده و می توانید از قسمت مقالات اطلاعات تخصصی مورد نیاز برای خرید فرش ماشینی خوب را کسب کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا