خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مدل فرش برای پذیرایی های کوچک

مدل فرش برای پذیرایی های کوچک
خرید اینترنتی امن

امروزه با وجود افزایش جمعیت شهر نشینی به خصوص در کلان شهرها، رفته رفته ویلاهای بزرگ و مجلل، جای خود را به آپارتمان های کوچک و چند واحدی داده است و طراحی داخلی آن به نحوی که هم از فضای بیش تر و هم از لحاظ طراحی دکوراسیون برای جلوه و نمایش فضایی دلباز تر و بزرگ تر در دید بیننده بهره مند شویم، بسیار حائز اهمیت است. یکی از المان هایی که در چیدمان چنین فضاهایی بسیار اثر گذار است، انتخاب فرش برای پذیرایی است. چرا که فرش به عنوان وسیله ای بزرگ که به عنوان یک نوع کفپوش به شمار می رود، می تواند در نمای خانه بسیار تاثیر گذار باشد. از این رو مقاله ای در ارتباط با مدل فرش برای پذیرایی های کوچک ارائه نموده ایم که به واسطه آن می توانید بهترین گزینه را برای چنین دکوراسیون هایی انتخاب و مورد خریداری قرار دهید.


فرش مناسب پذیرایی کوچک

اکثریت خریداران فرش ماشینی که ساکن آپارتمان و خانه های کوچک امروزی هستند، برای نمایش فضایی بهتر و دلباز تر در فضای کوچک خانه خود به دنبال وسایل با رنگ بندی هستند تا بدین واسطه بتوانند تا حدی در طراحی بهتر داخلی منزل خود اثر گذاری داشته باشند. پیشنهاد طراحان داخلی به این دسته از افراد انتخاب فرش برای پذیرایی کوچک در رنگ بندی روشن و با طرح های خلوت و ساده تر است. پس علاوه بر رنگ می توان طرح و نقش یک فرش را نیز در برزگ نمایی یک فضای کوچک بسیار مهم دانست که افراد با توجه به سلیقه خود می توانند به انتخاب انواع مدل های ساده از فرش مدرن و فانتزی و یا کلاسیک با توجه به سبک دکوراسیون منزل شان بپردازند.

انتخاب طرح های شلوغ با چیدمان وسایلی مانند میز و مبلمان و دکور و پرده در دکوراسیون پذیرایی های کوچک، مطمئنا سبب شلوغ تر شدن و کوچک تر دیده شدن فضا می شود. پس می توانید با انتخاب طرح هایی ساده از فرش ماشینی، دکوراسیون منزل خود را با جلوه ای بازتر و بزرگ تر چیدمان نمایید. رنگ بندی که در زمینه و نقش و نگار فرش استفاده شده نیز در بزرگ نمایی فضاهای کوچک بسیار موثر خواهد بود، چرا که رنگ های فرش روشن و لایت که بسیار هم مورد استقبال اروپاییان به جهت تاثیرگذاری در فضاهای کوچک است، علاوه بر بزرگ جلوه دادن فضا می تواند سبب روشنایی فضاهای بسته و تاریک نیز گردد. انواع فرش ماشینی کرم، سفید، صدفی، الماسی و نقره ای را می توان در دسته بندی فرش لایت و رنگ روشن قرار داد که افراد با توجه به سلیقه خود و افراد خانواده می توانند هر یک را مورد خریداری قرار دهند.

اما انتخاب سایز فرش نیز در چیدمان فضاهای کوچک و کم جا طبق متدهای جدید که طراحان پوشاندن کل فضا را با فرش و موکت کاری نادرست می دانند، می تواند در این امر بسیار تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال جهت انتخاب فرش برای پذیرایی ۲۰ متری باید سایزی را در نظر بگیرید، که با ایجاد فضایی خالی بین فرش و دیوارها، فضا بزرگ تر به نظر برسد. بدین منظور که بهتر است متراژ فرش به گونه ای برای پذیرایی های کوچک انتخاب گردد که تنها پایه های جلویی مبل روی فرش قرار گیرد و فاصله بین فرش و دیوار حدود 20 سانتی متر باشد. با پوشاندن کل کف خانه با فرش و قرار دادن وسایل روی آن مطمئنا فضا از نمایی شلوغ و کوچک تر برخوردار می گردد.

در فرش برای پذیرایی مربع شکل کوچک نیز می توانید از سایزهای کوچک فرش مربع استفاده نمایید به صورتی که چیدمان مبلمان روی آن به صورت کامل نباشد و تنها پایه های جلویی مبل روی لبه های فرش قرار گیرد. علاوه بر آن دیگر المان های انتخاب فرش برای پذیرایی های کوچک مانند طرح و رنگ را نیز در نظر بگیرید. چنان که رنگ های روشن و خنثی می تواند در روشنایی و دلبازی فضاهای تاریک و کوچک تاثیر گذار باشد، طرح های ساده و خلوت نیز همان مقدار اثر گذاری بیش تر می نمایند. اما در صورت علاقمندی به طرح های پر نقش و نگار می توانید زنگ زمینه را در طیف روشن، لایت و یا خنثی انتخاب نمایید.


مدل فرش پذیرایی شیک

انتخاب فرش زیبا برای پذیرایی یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب برای خریداران فرش ماشینی است که در هنگام خرید در این زمینه وسواس زیادی به خرج می دهند، اما بهتر است بدانید با در نظر گرفتن نکاتی مانند سلیقه شخصی، سبک دکوراسیون و متراژ و میزان نور موجود در فضا می توانید انتخابی آسان و مناسب به هر لحاظ داشته باشد. به عنوان مثال با برخورداری از فضایی کلاسیک یا مدرن و علاقمندی به طرح های اصیل ایرانی می توانید با انتخاب فرش مدل افشان بدون لچک ترنج در رنگ بندی زمینه روشن می توانید علاوه بر اثر گذاری روی بزرگ نمایی و روشنایی فضا، علاقمندی خود را نیز در نظر بگیرید.

جهت انتخاب فرش گرد برای پذیرایی های کوچک نیز می توانید از سایز قطر کمتری و نحوه چیدمان مرکزی در وسط مبلمان بدون قرار دادن پایه ها روی لبه های فرش استفاده نمایید. این چیدمان نیز می تواند به جهت ایجاد فضای خالی بیش تر سبب بزرگ نمایی خانه شود، به ویژه که در رنگ بندی روشن انتخاب گردد.


خرید فرش برای پذیرایی کوچک

با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک می توانید انواع مدل های فرش برای پذیرایی های کوچک و بزرگ را مشاهده و مطابق با سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی خود انتخاب و خریداری نمایید. امکان خرید فرش پذیرایی کوچک با قیمت درب کارخانه در انواع سبک های کلاسیک، مدرن و فانتزی و یا سنتی و ابعاد مختلف در رنگ بندی کوچک برای مشتریان فراهم می باشد که به صورت غیر حضوری با مراجعه به این وب سایت فروشگاهی می توانند از آن بهره مند گردند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا