خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

معرفی فرش 1500 شانه گل برجسته در طرح های جدید

معرفی فرش 1500 شانه گل برجسته در طرح های جدید
خرید اینترنتی امن

از تولیدات جدید کارخانجات فرش بافی که همزمان با رونق گرفتن این صنعت و گسترش دستگاه های بافندگی ارائه شد، می توان به معرفی فرش 1500 شانه گل برجسته در طرح های جدید پرداخت که موضوع مورد بحث امروز ما است. تولید کنندگان در پی تولید محصولی واقعی با نقوشی زیباتر از پیشرفته ترین تکنولوژی بافت روز دنیا یعنی ماشین آلات بافندگی شرکت وندویل بلژیک با قابلیت تولید پر تراکم ترین فرش ماشینی استفاده نموده و چنین محصولی را تولید و روانه بازار نمودند که با استقبال بی نظیر خریداران فرش ماشینی نیز مواجه شد.


فرش 1500 شانه یعنی چه؟

در توصیف و تعریف فرش 1500 شانه این طور می توان گفت که این محصول متشکل از 1500 تعداد گره در یک متر از قسمت عرض و با احتساب سه ردیف پود نیز دارای تعداد 4500 گره طولی در اندازه یک متر می باشد که از آن با عنوان فرش 1500 شانه تراکم 4500 نام برده می شود و در تولید طرح های جدید و پر نقش و نگار از این تراکم فرش استفاده می گردد. این تراکم از فرش ماشینی که از آن به عنوان بالاترین شانه و تراکم فرش نام برده می شود، با استفاده از الیاف ریز بافتی چون اکریلیک هیت ست شده در زمینه فرش به زیبایی و ظرافت هر چه بیش تر و با جلوه بهتر جای می گیرد. این الیاف بافت علاوه بر ظرافت و ضخامت کم از مقاومت بسیاری بالایی در برابر حرارت و سرعت بالای دستگاه های بافنده برخوردار است که منجر به سوختگی، پارگی و در رفتگی نخ در هنگام بافت نخواهد شد.

علاوه بر این الیاف، استفاده از الیاف بافت هایبالک در کنار اکریلیک هیت ست، به سبب نقش برجسته نمودن فرش 1500 شانه کاشان در بین کارخانجات فرش بافی در تولید این محصول بسیار متداول است و به صورت کلی فرش های 1500 شانه به شکل نقش برجسته در بازار موجود هستند. ظرافت بافت و ریز نقشی این فرش ماشینی سبب شده تا تولید کنندگان به جهت نمایش و جلوه هر چه بیش تر آن ترجیح به برجسته سازی نقوش آن دهند و بدین ترتیب فرش 1500 شانه گل برجسته تولید و ارائه شد. پیشنهاد تولید کنندگان جهت حفظ و ماندگاری هر چه بیش تر ظرافت این فرش نفیس، به کارگیری از آن در مکان های کم تردد و کم رفت و آمد است که در معرض پاخور بسیار کمتری قرار گیرد و بدین وسیله ظرافت و ریز بافتی فرش ماشینی 1500 شانه نیز حفظ می گردد.

جدیدترین و بهترین فرش 1500 شانه

اما در تولید بهترین و جدیدترین طرح های فرش کاشان از جمله تراکم های بالا از بهترین الیاف بافت فرش یعنی اکریلیک هیت ست و ماشین آلات بافندگی روز دنیا استفاده می شود. استفاده از الیاف اکریلیک به جهت مقاومت بالا در برابر حرارت، برخورداری از خاصیت ارتجاعی، تثبیت رنگ پذیری بالا، نرمی و لطافت و ضخامت کم، وزن سبک و ویژگی های بافتی مشابه با الیاف پشم طبیعی به عنوان بهترین الیاف بافت فرش ماشینی شناخته می شود که در تولید فرش ماشینی 1500 شانه نیز به کار گرفته می شود. علاوه بر آن استفاده از دستگاه های بافنده روز دنیا به جهت تولید محصولی بی عیب و نقص و بدون خطا و با قابلیت بافت بالاترین تراکم و شانه فرش ماشینی در تولید این محصول سبب کیفیت بالای آن شده است. به کارگیری از این ماشین آلات بافنده روز دنیا در تولید محصولات علاوه بر کیفیت بالای بافت سبب افزایش قیمت آن نیز می شود، چرا که واردات این دستگاه ها از هزینه های بسیاری برخوردار است که در قیمت نهایی فرش نیز تاثیر گذار خواهد بود.


قیمت فرش 1500 شانه کاشان

از فاکتورهای تعیین کننده قیمت فرش ماشینی می توان به تعداد گره های تراکم عرضی و طولی یعنی شانه و تراکم، جنس الیاف بافت، تعداد رنگ بندی، ابعاد و وزن و برند فرش اشاره داشت که شانه و تراکم به عنوان مهم ترین عامل شناخته می شود، چرا که در کاهش و افزایش مقدار الیاف مصرفی و وزن فرش نیز موثر بوده و در نهایت بر قیمت فرش تاثیر گذار است. قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 نیز به همین دلیل در رده محصولات لوکس و گران قرار می گیرد. افزایش تراکم و مقدار الیاف بافت مصرفی بیشتر این تراکم از فرش ماشینی نسبت به دیگر تراکم ها، سبب قیمت بالاتر آن شده است. هم چنین گل برجسته نمودن و الیاف بافت هایبالکی که در تولید این محصول استفاده شده نسبت به محصولات ساده و معمولی، قیمت فرش ماشینی 1500 شانه را افزایش داده است.

خرید فرش ماشینی 1500 شانه

به منظور تهیه و خرید فرش 1500 شانه با مراجعه به مراکز معتبری چون فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک می توانید از محصولی درجه یک و قیمت مناسب بهره مند گردید. فروشگاه فرش کاشانک عرضه کننده مستقیم تنوع بالایی از محصولات فرش کاشان در تراکم بالا و با قیمت مناسب می باشد که متقاضیان با مراجعه بدان می توانند از فرش 1500 شانه قیمت مناسب بهره مند گردند. امکان خرید فرش 1500 شانه کاشان با قیمت درب کارخانه از این فروشگاه معتبر فرش برای مشتریان فراهم می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا