خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تشخیص فرش 1200 شانه اصل

تشخیص فرش 1200 شانه اصل
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی را باید بر اساس اصول و قواعد خریداری نمود. اگر فرشی بخریم که به هر دلیل باب منزل ما نباشد، بی شک با انتخاب اشتباه خود نه تنها نتوانسته ایم فرش خوب و مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؛ بلکه به هنگام استفاده از فرش، ویژگی‌ هایی از فرش تحت عنوان عیب فرش نمود پیدا می‌کند.

این مورد در فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند بسیار دیده می شود. معمولاً خریداران هنگام ورود به بازار فرش جذب فرش ‌هایی می شوند که زیبایی و ظرافت خاصی دارد. این بافته ها که فرش های لوکس با شانه و تراکم بالا هستند، هنگام استفاده در مکان های نامناسب دچار عیب خواهند شد. در این مقاله به بررسی عیوب فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه و تشخیص فرش 1200 شانه اصل می پردازیم. فرش هایی که هنگام انتخاب و استفاده نابه جا عیب هایی را از خود به نمایش می گذارند.

لازم به ذکر است یادآور شویم نکته مهم در هنگام خرید انتخاب صحیح فرش برای خانه بر اساس دور ویژگی کلی است: اول آنکه لازم است و به لحاظ زیبایی و هماهنگی ظاهری با سایر اجزای خانه درست انتخاب شود و نکته دوم آنکه خریداران باید به تناسب ویژگی های فرش لحاظ شانه و تراکم و چه به لحاظ کاربرد دقت کافی را داشته باشند.
با این مقدمه به سراغ صحبت پیرامون معایب فرش های ۱۲۰۰ شانه می رویم و باز تاکید می کنیم که برخی از این عیب ها در صورت انتخاب غلط نمود پیدا می‌کند.

عیوب فرش های 1200 شانه

لازم است در گام اول عیب فرش های ماشینی را دسته بندی کنیم. برخی عیب ها وجود دارند که نقص فرش را رسانده و باید مرتفع شوند. دسته دیگری از عیب ها مواردی هستند که به خودی خود عیب و نقص محسوب نمی شوند و اگر اصول انتخاب و نگهداری صحیح را رعایت کنیم مشکلی به وجود نخواهند آورد. هنگام انتخاب فرش 1200 شانه علاوه بر آنکه باید به هر دو دسته عیب توجه کنیم دقت خاص و بیشتری را نسبت به دسته اول عید ها لازم خواهیم داشت.

اگر فرش درجه یک و صادراتی باشد به هیچ عنوان عیب و نقصی را در آن مشاهده نخواهید کرد، اما شناخت عیب و نقص بدان علت ضروری است که گاهاً مشاهده می ‌شود فرش هایی تحت عنوان فرش ۱۲۰۰ شانه اصل و درجه یک اما تقلبی در بازار به فروش می رسد . شناخت عیب و نقص فرش های ماشینی در چنین زمان هایی کاربردی خواهد بود. از مهم ترین عیوب می توان موارد زیرا مد نظر قرار داد:

اولین و مهم ترین عیب در رابطه با فرش های ماشینی که منجر به افت کیفیت هم می شود، نخ در رفتگی و پارگی در فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 است. برای پی بردن به این نکته لازم است هنگام خرید فرش ماشینی هر دو روی فرش را با دقت بررسی نمایید. مورد دیگر که در رابطه با فرش‌ های ماشینی دیده می شود، کم بودن تعداد گره هایی است که با شانه و تراکم معرفی شده از سوی فروشنده هماهنگ نیست. اگر از برند معتبری خریداری کنید تعداد صحیح شانه و تراکم را می ‌توانید بر اساس اطلاعات مندرج در شناسنامه فصل ببینید.

مورد بعدی بافت غلط فرش است که به علت ماشینی بودن فرش هایی که تحت برند های معتبر تولید می شوند، احتمال این اشتباه کمتر از بافت غلط در فرش های دستباف است. مواردی از این دست بسیار زیاد هستند که در این مقاله جای پرداختن به تمام آنها دیده نمی ‌شود. اما مورد دیگر در رابطه با عیب فرش های ماشینی مواردی است که ناشی از عدم تخصص کافی تولید کنندگان و عدم استفاده از دستگاه ها و نیروی کار حرفه ای می باشد. برای مثال همان طور که تولید فرش های ماشینی در طرح های زیبا و متناسب با تعداد شانه و تراکم بسیار زیاد است، متاسفانه شاهد آن هستیم که گاهاً تنوع رنگی و حجم نگاره ‌ها با تعداد شانه و تراکم تناسب ندارد و این یکی از عیوبی است که هنگام خرید فرش های ۱۲۰۰ شانه باید مد نظر قرار گیرد.

هنگام خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه به ریشه های فرش هم دقت کنید. ریشه هایی که در عرض فرش قرار گرفته‌ اند باید مقاوم بوده و به سادگی با کشیدن کنده نشوند. از سوی دیگر لازم است پشت فرش چرم دوزی شده باشد تا دوام و طول عمر بیشتری پیدا کند. مورد دیگر در رابطه با عیب فرش های ماشینی 1200 شانه هنگامی اتفاق می ‌افتد که خریداران به جای انتخاب فرش متناسب با فضای خانه و کاربرد خانه خود به ظاهر و زیبایی فرش های ۱۲۰۰ شانه دقت می ‌کنند و این بافته ها را برای فضای خریداری می کنند که مناسب آن نیست. این بافته ها، فرش های لوکس هستند که باید در قسمت های کم رفت و آمد خانه مانند پذیرایی پهن شوند. استفاده از فرش های ۱۲۰۰ شانه برای فضاهایی مانند جلوی درب های ورودی و سایر مکان هایی که پر رفت و آمد و در معرض آلودگی هستند، پارگی و آسیب های دیگری را در پی خواهد داشت که اگر در انتخاب فرش متخصصان و کارشناسان وارد عمل شویم این مورد در قالب عیب فرش شناخته خواهد شد.

خرید فرش 1200 شانه اصل

برای خرید فرش 1200 شانه مانند خرید قابل اعتماد هر فرش دیگری فروشگاه های اینترنتی را توصیه می کنیم. خرید از فروشگاه های اینترنتی به دلایل متعددی انتخاب بی عیب و نقص فرش های 1200 شانه را در پی خواهد داشت. از جمله آنچه در این فروشگاه ها می ‌توانید به کمک مشاوران آنلاین و متخصص در رابطه با شناخت مزایا و معایب فرش ها و اطلاعات لازم را کسب کرده و اگر فرش مناسب فضای شما نیست، خریداری نکنید. علاوه بر این امکان خرید فرش 1200 شانه اصل از فروشگاه های اینترنتی که مستقیما تحت نظارت تولیدکننده اداره می شوند وجود دارد. فرش های اصل و باکیفیت اگر بر اساس اصول صحیح از جمله در نظر گرفتن کاربرد فضای خانه با ویژگی های فرش انتخاب شوند خواهند توانست بهترین کفپوش را برای خانه شما به ارمغان بیاورند؛ پس با خیال راحت نسبت به خرید بهترین فرش به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا