خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش 1200 شانه چیست؟

خصوصیات فرش 1200 شانه

تولید کنندگان بزرگ و نامی کاشان، قادر به تولید فرش های 1200 شانه ماشینی هستند. این فرش های دستبافتگونه ماشینی اولین بار در سال 1394 در کاشان با دستگاه های پیشرفته بلژیک و با استفاده از نخ های نازک و ظریف، تولید شدند.
این محصولات شبیه قالی های دستباف دارای ظرافت و زیبایی هستند و اگر به پشت یک قالی هزارو دویست شانه کاشان نگاه کنید می بینید که چله فرش پیدا نیست و پشت قالی، زیبا و دستبافتگونه می باشد.

فرش 1200 شانه چیست؟
اصولا 1200 شانه را با تراکم 3600 می بافند. یعنی تعداد 1200 گره در یک متر از عرض به دور نخ تار زده می شود و تعداد 3600 گره U شکل در یک متر از طول آن به دور نخ تار زده می شود. این تعداد بالای گره، زیبایی، ظرافت و فشردگی بین ریشه ها را به همراه دارد و نقشه های شلوغ و نگاره های ریز و ظریف را روی 1200 شانه پیاده می کنند.
استفاده از فرش های 1200 شانه ماشینی کاشان؛ زیبایی را برای دکوراسیون شما به وجود می آورد.
فرش 1200 شانه با تراکم 3600 با نخ 36 و 40 آکریلیک هیت ست شده بافته می شود. تعداد بالای گره در یک متر از عرض و طول تولید کننده را به استفاده از نخ بسیار نازک و ظریف مجبور می کند تا نقشه به درستی نمایان داده شود.
فرش های هزار و دویست شانه به قدری دارای فشردگی و انسجام هستند که ذرات ریز و گرد و غبار به سختی بین آن ها قرار می گیرد و ذرات ریز نمی تواند بین ریشه های آن نفوذ کند.
محصولات 1200 شانه جز فرش های نازک هستند که ضخامتی در حدود 6 میلیمتر دارند و کف پوش مناسبی برای اتاق نشیمن و مکان هایی که از مبل برای استراحت استفاده نمی شود؛ نمی باشد.
شاید عده ای بر این عقیده هستند چون این فرش های دستبافتنما با نخ نازک و ظریف بافته می شوند پس کیفیت بالا را ندارند در صورتی که این نخ های نازک قبل از بافت، هیت ست (عبور از تونل گرما و بخار آب برای مقاومت بیشتر) می شوند و وقتی محصولی با نخ هیت ست بافته می شود باکیفیت و بادوام می شود. سرعت دستگاه های بافندگی 1200 شانه بالاست و اگر نخ از استحکام بالا برخوردار نباشد، در حین بافت پاره می شود.

انواع فرش 1200 شانه کاشان
این محصولات زیبای لوکس به صورت فرش 1200 شانه 8 رنگ، 10 رنگ و گل برجسته بافته می شوند. وقتی صحبت از 8 رنگ به میان می آید یعنی طرح فرش 1200 شانه با استفاده از 8 رنگ بافته می شود.
قالی گل برجسته هزار و دویست شانه، با استفاده از نخ هایبالک و نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شود و سطحی برجسته دارد و بهترین فرش برای پذیرایی است.

خرید فرش 1200 شانه باکیفیت
هر کارخانه ای را برای خرید انتخاب نکنید و به جنس قالی قبل از خرید دقت کنید. فرش های آکریلیک 1200 شانه بسیار باکیفیت و با دوام هستند.
قبل از خرید و یا تحویل فرش یک سانت از عرض و طول فرش را بنگرید که چه تعداد گره دارد. در یک سانت از عرض آن باید 120 گره و در یک سانت از طول آن باید 360 گره خورده باشد.
دقت کنید که جای تو رفتگی، پارگی و یا وصله روی قالی نباشد.
فرش های 1200 شانه ماشینی کاشان را می توانید باکیفیت اعلی از کارخانه به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید. کارخانه فرش کاشانک، زمینه فروش حضوری و فروش اینترنتی را برای خریداران فراهم کرده است. تمامی محصولات 1200 شانه با قیمت کارخانه و تولیدی و با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد.
در این کارخانه، محصولات 1200 شانه در ابعاد فرش 1200 شانه 6 متری، 6 متری، 12 متری و دیگر اندازه های استاندارد و غیر استاندارد (سفارشی) به فروش می رسد. لازم به ذکر است که فرش های سفارشی به صورت جفت بافته می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا